Koszyk 0
Opis:
W Boże Narodzenie 2011 roku dusza Bena poszła do nieba. Nie stało się to jednak po raz pierwszy. Ben cierpiał na kardiomiopatię przerostową (HCM) – wadę serca, która wystawiała go na nieustające ryzyko nagłej śmierci. Przy czterech różnych okazjach Ben przeszedł przez zatrzymanie akcji serca, podczas których czuł obecność aniołów i doświadczył niepojętego ... niebiańskiego spokoju. Ben nakręcił krótki dwuczęściowy film pod tytułem Oto moja historia (This Is My Story). Aby opowiedzieć światu o swoich doświadczeniach śmierci i dążeniu do nieba, użył tekturowych kartek. Film wrzucił na swój kanał na YouTube. Kiedy siedem dni później odszedł na zawsze, mając zaledwie osiemnaście lat, jego najbliżsi i reszta świata natknęli się na nagrania. Świat odpowiedział oszałamiającym uznaniem dla wiadomości, którą podzielił się z nim Ben. Film ma obecnie niemal 8,5 miliona wyświetleń. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Ken Abraham, Ally Breedlove
  • 2015
  • 296
  • 210
  • 130
  • 9788375167023
  • 9788375167023
  • ZCMR4

Recenzje czytelników

Kiedy zacznie się niebo

Ocena:
Autor:
Data:
Nikt nie rozumie bardziej dylematów rodziców niż inny rodzice, nikt nie rozumie rodziców dzieci z różnymi chorobami lepiej niż rodzice chorych dzieci – powiedziała do mnie wieki temu osoba, której syn zmarł na serce. Wówczas wydawało mi się, że ją rozumiem. Nie miałam dziecka, a tym bardziej niepełnosprawnego. Po tych wszystkich latach, urodzeniu dziecka, uświadomieniu sobie, że może nie być samodzielne, że walka o samodzielność może być bardzo długa patrzę na te kwestie zupełnie inaczej ... Z tego powodu sięgnęłam po książkę Ally Bredlove i Kena Abrahama „Kiedy zacznie się niebo?”.
Kolejne dziecko ma być przyczyną kolejnej radości i obserwacji rozwoju. Rodzice mają pomagać w usamodzielnianiu, dorastaniu. Po narodzinach okazuje się, że chłopiec ma chore serce. Musi zażywać lekarstwa, niezbędny jest przeszczep serca. Codzienne zmagania z chorobom dziecka odmieniają życie i spojrzenie na wcześniej ważne dla nich sprawy.
Książka jest interesującym spojrzeniem na problem borykania się z niepełnosprawnością, odchodzeniem, ciągłym ryzykiem nagłej śmierci i jednoczesnym cieszeniem się z chwil pełnych dziecięcej beztroski. Jak rodzice Bema radzą sobie z tym? Jak każdy z nas może poradzić sobie ze śmiercią?
Poza prostą opowieścią przepełnioną emocjami znajdziemy w niej wiele religijnych motywów, dlatego szczególnie polecam tę książkę osobom wierzącym.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena