Koszyk 0
Opis:
Bestseller numer 1 w Wielkiej Brytanii Kontynuacja tragicznej autobiografii Tylko nie mów mamie, bestsellera z 1. miejsc brytyjskich list przez wiele tygodni Myślała, że wreszcie jest bezpieczna. Że znowu może być dzieckiem. Ojciec, który ją gwałcił przez 8 lat, trafił do więzienia. Teraz wraca do domu... W bestsellerze Tylko nie mów mamie Toni Maguire opisała szokującą historię swojego dzieciństwa i zdrady matki. Matki, która przez osiem lat pozwalała ... by ojciec molestował małą Antoinette - aż do chwili, gdy dziewczynka zaszła w ciążę i o mało nie przypłaciła tego śmiercią, a wszyscy ją potępili. Teraz, kiedy ojciec nareszcie zniknął z jej życia, Toni wybacza matce. Wierzy, że mogą znów być razem szczęśliwe. To jej najlepsze chwile, wypełnione spokojem i nadzieją. Bez ojca między nią a matką nawiązuje się serdeczna więź. Toni snuje plany na przyszłość, zyskuje pewność siebie, poczucie własnej wartości. Aż pewnego dnia zastaje ojca w swoim ukochanym fotelu. Tatuś wrócił. O dwa lata za wcześnie. Dla Toni koszmar zaczyna się na nowo. Wciąż rozpaczliwie wierzy, że matka potrafi wybrać pomiędzy bezpieczeństwem córki a mężem. I matka wybiera... To dla Toni ostateczny cios. Załamana, zrozpaczona, samotna czuje, że nie potrafi już żyć. Że nie ma po co żyć. Pogłębiająca się depresja zaprowadzi ją znów na oddział szpitala psychiatrycznego. Lecz kiedy Toni myśli, że sięgnęła już ostatniego kręgu piekła, okazuje się, że to, czego bała się najbardziej, jest dopiero przed nią... Pierwsza autobiografia Toni Maguire Tylko nie mów mamie przypomina niewiarygodną wręcz powieść z najwyższej półki. Napisana pięknym językiem, przejmująca i wzruszająca historia, została wydana w 12 krajach. W Wielkiej Brytanii zajmowała przez wiele tygodni 1. miejsce na listach bestsellerów. W Kiedy tata powraca - również bestsellerze numer 1 - Toni Maguire opisuje swoje dalsze losy nastolatki i pokazuje, że siłą woli można pokonać zło, przezwyciężyć przeszłość i nauczyć się żyć na nowo. Po sukcesie jej autobiografii Toni Maguire dostawała tysiące listów od ludzi krzywdzonych w dzieciństwie. Postanowiła im pomóc: od lat wykorzystuje swoje tragiczne doświadczenia i swój wyjątkowy talent literacki, spisując traumatyczne wspomnienia innych molestowanych przez rodziców i opiekunów, by mogli się z nimi uporać. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Toni Maguire
 • 2013
 • 1
 • 312
 • 205
 • 130
 • Skrzywdzone
 • 978-83-241-4529-4
 • 9788324145294
 • ZAUE0

Recenzje czytelników

Bolesna prawda o życiu wielu osób

Ocena:
Autor:
Data:
Druga książka Toni Maguire "Kiedy tata powraca" to wspomnienia autorki, dorosłej kobiety, która po śmierci ojca zmaga się ze swoją przeszłością. W książce tej ewidentnie widać, jak wielkie brzemię ta kobieta nosiła. Brzemię małej Antoinette, dziewczynki przez 7 lat gwałconej przez ojca, ogólnie uwielbianego wśród znajomych. Oprócz molestowania, Toni nosi w sobie również, a może przede wszystkim brzemię zdrady. Zdrady nie byle jakiej, bo osoby dla niej najdroższej ... w której zawsze pokładała nadzieję - swojej matki. Była to osoba, która znała prawdę i nic z tym nie zrobiła. Osoba, która tuszowała występki swojego męża. Ruth Maguire, matka Antoinette, kiedy okazało się, że jej córka jest w ciąży ze swoim ojcem, "załatwiła" jej aborcję, która o mało nie zabiła Antoinette oraz przez którą dorosła Toni nie mogła mieć dzieci.

Książka ta opiera się przede wszystkim na porządkowaniu wspomnień trzydziestoletniej Toni, która wraca do Irlandii tylko po to, aby posprzątać mieszkanie ojca przed sprzedażą. Te wspomnienia są dla niej naprawdę bolesne i widać, że nie pogodziła się z tym, co zrobił jej ojciec.

Ukojenie przenosi jej dopiero dopuszczenie wspomnień, by wybrzmiały w jej głowie i pożegnanie z małą Antoinette oraz z ojcem.

Mimo, że nie czytałam pierwszej książki Toni Maguire, to widzę cierpienie i wszystkie przeżycia tej kobiety związane z jej przeszłością. Każda strona "Kiedy tata powraca" napawała mnie złością, gniewem, nienawiścią nie tylko jeśli chodzi o Joego Maguire, ale także do wszystkich ludzi jego pokroju. Nie potrafiłam zrozumieć pobudek, jakimi kierował się ojciec, który do 6 roku życia ubóstwiał swoją małą córeczkę, a który potrafił po 6 roku życia notorycznie krzywdzić i niszczyć nie tylko fizycznie, co psychicznie swoje dziecko.

Książkę czyta się z jednej strony z ogromną chęcią, gdyż styl wypowiedzi i same wspomnienia opisane są przez samą pokrzywdzoną, co dodaje im niestety autentyczności, więc czyta się szybko i łatwo. Z drugiej jednak strony czyta się ją z towarzystwem wielu uczuć do Joego, Ruth i Toni, raz złych raz dobrych.

Pozycję polecam osobom o mocnej psychice, a jednocześnie o olbrzymim współczuciu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kiedy tata powraca-seria Skrzywdzone

Ocena:
Autor:
Data:
"Kiedy tata powraca" to kontynuacja poprzedniej książki autorki "Tylko nie mów mamie" . Od razu zaznaczę, że nie trzeba czytać tej pierwszej, aby zacząć tę. Ja nie czytałam i nie przeszkodziło mi to, aby zrozumieć o co chodzi w tej opowieści. A jest to opowieść wstrząsająca.
Toni zaczęła być molestowana przez ojca odkąd skończyła 6 lat, w wieku 14 lat zaszła ze swym oprawcą w ciążę, poddała się aborcji. Sprawa wreszcie wyszła na jaw, ojciec został skazany ... na śmieszne 4 lata więzienia, wyszedł po odsiedzeniu połowy wyroku. Podczas nieobecności ojca Toni udało się w pewnym stopniu dojść do siebie, stanąć na nogi i jakoś w miarę normalnie żyć, jednak tylko przez dwa lata.
Gdy jej ojciec opuścił więzienie matka przyjęła go z otwartymi ramionami, natomiast Toni była przerażona - trudno jej się dziwić. Jej koszmar miał powrócić.
Toni poznała chłopaka, z którym zaczęła się spotykać, po jakimś czasie postanowiła wyjawić mu swoją tajemnicę, nie zareagował tak, jak się spodziewała. Po prostu ją zostawił. Znów była sama,
Znów ojciec, człowiek przez którego dwukrotnie trafiła do szpitala psychiatrycznego niszczył jej życie.

Jeśli chcecie się przekonać Czy ostatecznie Toni udało się pozbierać, dojść do siebie i wieść normalne życie zachęcam do lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena