Koszyk 0
Opis:
Nazywam się Niewypał. Kacper Niewypał. Nasza rodzina nosiła kiedyś nazwisko Newpall - po którymś z brytyjskich przodków. Ale ktoś je błędnie zapisał i brzmi teraz tak, jak słyszycie. Bardzo proszę, żebyście dali już spokój z dowcipami na ten temat. Notatnik, który trzymacie w rękach, to nie!zwykły dziennik detektywa. Po prostu...O!błędne notatki!
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Stephan Pastis
 • 2014
 • 0
 • 302
 • 210
 • 125
 • 9788324029242
 • 9788324029242
 • ZBFYT
 • 10-13 lat

Recenzje czytelników

O!błędne przygody Kacpra Niewypała!

Ocena:
Autor:
Data:
„Kacper Niewypał. O!błędne notatki” Stephana Pastisa to książka doskonała dla każdego niesfornego chłopca, dla niesamowitych dziewczyn i początkujących detektywów. Mały bohater (znak szczególny – szalik i niedźwiedź polarny, Total, u boku) wraz ze swoim przyjacielem założyli Agencję Detektywistyczną – Totalny Niewypał Sp. z o. o. Zaś głównym zamierzeniem Kacpra była budowa Imperium Niewypała. Żeby zrealizować swój cel, przyjmował najtrudniejsze zlecenia, wierząc ... że wkrótce wynajmie biuro na ostatnim piętrze nowego biurowca. Co prawda problemem był czynsz w wysokości dziesięciu tysięcy dolarów miesięcznie, jednak dla małego bohatera takie przeciwności nic nie znaczyły. Pracował na razie w garderobie mamy (zero dolarów miesięcznie za czynsz) i liczył na sukces! Kacper nieustannie wpadał w kłopoty, jednak wykonując tak niebezpieczny zawód, trzeba liczyć się z wieloma przeciwnościami. Z takim bohaterem zatem nie można się nudzić. A opowiadana historia stanie się jeszcze bardziej intrygująca, jeśli uświadomicie sobie, że książka ta jest: „kroniką życia detektywa” i „wszystkie zawarte w niej fakty są prawdziwe”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

O!Błędni detektywi :)

Ocena:
Autor:
Data:
Uwielbiam zagadki i tajemnice, a co za tym idzie wszelkich detektywów i speców od „trudnych przypadków”. Jak dotąd moim ulubionym team-em detektywistycznym byli Sherlock Holmes i jego przyjaciel, dr Watson. Po lekturze dziennika „Kacper Niewypał. O!Błędne notatki” grono moich ulubieńców się powiększyło. Choć ciężko tutaj mówić profesjonalizmie, bo Kacper i jego kompan nie mają pojęcia, jak rozwikłać jakąkolwiek powierzoną im sprawę, jednak nie można odmówić bohaterom uroku i pomysłowości ... Ale zacznijmy od początku...
Kacper Niewypał to zwariowany chłopiec z ogromną wyobraźnią oraz...niedźwiedziem polarnym w pokoju. Szukając dla siebie zajęcia wpada na genialny (w jego przekonaniu) pomysł założenia agencji detektywistycznej. I tak oto powstaje „Totalny Niewypał”, najbardziej zakręcona i nieobliczalna agencja, gdzie klienci mogą zwrócić się ze swoimi problemami do Kacpra oraz jego zastępcy o imieniu Total (tak, to ten niedźwiedź z pokoju). Sami przyznacie, że chłopiec i miś to dziwaczne połączenie, toteż należy spodziewać się równie zakręconej fabuły.
Detektywistyczny biznes bohatera, mimo troszkę niefortunnej nazwy oraz specyficznej lokalizacji (w garderobie mamy) ma się całkiem dobrze. Pierwsze zlecenia okażą się intrygujące. Kacper i Total będą musieli odnaleźć zaginione słodycze, zdemaskować złodzieja butów oraz odszukać sprawców pewnego „toaletowego” bałaganu. Nie będzie to łatwe, tym bardziej, że w pobliżu swoje biuro detektywistyczne otwiera niejaka Karina Corrida, która działa na chłopca, niczym płachta na byka. Jak Kacper poradzi sobie z tym wszystkim? Przekonajcie się sami.
Autor „O!Błędnych notatek”, Stephan Pastis skierował swoją powieść przede wszystkim do najmłodszych czytelników, jednak sama bardzo dobrze przy niej się bawiłam. Moje serce podbił nie tylko Kacper, który okazał się wielkim marzycielem, ale także Total, wielki, sympatyczny i trochę nieporadny miś. Jestem pewna, że najmłodsi czytelnicy pokochają tę dwójkę i być może zapragną sami rozwiązać jakąś zagadkę czy też poprosić rodziców o...polarnego misia ;)
Postać Kacpra stworzona przez Stephen’a Pastis’a wiernie oddaje charakter, zainteresowania oraz zmartwienia małego chłopca. Wielu czytelników odnajdzie w bohaterze pewne swoje przyzwyczajenia i cechy. A ci, którzy uwielbiają ciastka doskonale zrozumieją także niedźwiadka.
„Kacper Niewypał. O!Błędne notatki” to książeczka nie tylko dla dzieci. Każdemu czytelnikowi dostarczy ona sporej dawki humoru. Sprawnie poprowadzona fabuła nie nuży, co w przypadku dzieci jest bardzo istotne. Muszę także wspomnieć o ilustracjach. Czarno-białe obrazki, wyglądające, jakby wyszły spod ręki dziecka świetnie uzupełniają treść, dodając dziennikowi (którego w końcu autorem jest Kacper) autentyczności. Samo zaś wydanie książki przykuwa uwagę nie tylko najmłodszych. Książka bowiem wydana jest na wzór notatnika, a każda ze stron posiada linie. Polecam!

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena