Koszyk 0
Opis:
Powieść sensacyjna z miliardami dolarów i złotych, polską giełdą i kryzysem na Wall Street w tle. Olga Kirsch ma wszystko: błyskotliwą inteligencję, talent, urodę, pasję, upór i pozycję najzdolniejszego młodego finansisty na polskim rynku. Hossa niesie ją jak fala. Jednak blokując wielki giełdowy przekręt, zadziera z niewłaściwymi ludźmi. Ludźmi, którzy mają władzę i możliwości, by ją zniszczyć. Ale Olga ma też sprzymierzeńca - znacznie potężniejszego niż rekiny krajowej finansjery ... Rozpoczyna się śmiertelna gra, w której splotą się losy Olgi i kryzys na Wall Street. Kto zwycięży? Chciwość w krawacie czy zasady na wysokich obcasach? I czy w tej grze w ogóle możliwe jest zwycięstwo? "Powieść „K.I.S.S.”, której akcja toczy się na giełdzie w Warszawie i na Wall Street w czasach kryzysu finansowego, jest lepsza niż „Pocałunek” Gustava Klimta. Okazuje się, że rada „Keep it Simple Stupid” (Nie kombinuj, bierz to prosto, głupcze) jest trudna w realizacji. Przekonuje się o tym Olga, bohaterka powieści. Nie może polegać na ludziach, którym ufa. Nie wystarczy nie wchodzić w układy. Świat wnętrza światowej finansjery, gdzie chciwość, euforia, strach i panika są wszechobecne, fascynuje i mierzi zarazem. Powieść przeczytałem jednym tchem. Gorąco polecam." - Zenon Komar, bankier inwestycyjny, autor giełdowego bestsellera „Sztuka spekulacji” Tomasz Prusek – dziennikarz ekonomiczny i komentator giełdowy „Gazety Wyborczej”, laureat wielu nagród dziennikarskich, m.in. Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz Citigroup Journalistic Excellence Award. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Agora
  • miękka
Mniej Więcej
  • Tomasz Prusek
  • 2014
  • 320
  • 205
  • 135
  • 978-83-268-1304-7
  • 9788326813047
  • ZBGLL

Recenzje czytelników

KISS

Ocena:
Autor:
Data:
Książka bardzo wciągająca dla osób lubiących tematykę giełdową. Pokazuje, że dla tych co lubią inwestycję, nie zawsze może być różowo :) super się czyta i daje nawet do myślenia :)
Czy ta recenzja była przydatna?

GPW nigdy nie była równie ciekawa

Ocena:
Autor:
Data:
Kiss
Giełda. Grube miliony, które w każdej chwili mogą zamienić się w nic nieważne grosiki. Wszechobecny zgiełk, codzienne próby zarobienia wielkich pieniędzy, stracenia jak najmniej i ciągła walka o pozycję na liście notowań. Co spadnie, co zyska, czy dotknie nas kryzys, czy giełdę czeka wielki krach? Zmowy, porozumienia i wielkie afery, brzmi aż nazbyt znajomo? Powitajcie barwną rzeczywistość świata finansów ...
Tomasz Prusek zaprasza nas do dynamicznego świata finansjery (ale niestety daleko mu do Pratchett’owskiej wersji), w którym nic nie jest takie jak się wydaje, a umiejętność stwarzania pozorów i zachowania dyplomacji, jest równie ważna, jak znajomość zasad, którymi rządzą się pieniądze. W tej jakże barwnej scenerii poznajemy grupkę przyjaciół z różnych funduszy, ludzi, którzy starają się zarobić, nie tylko na swoją pensję, ale też na pozytywne notowania swojego funduszu. Pracują często po godzinach, urlop to dla nich pojęcie względne – w każdym momencie mogą zostać wezwani na nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy. Pieniądze otrzymują za to na pewno proporcjonalne, ale czy chcielibyście pracować pod taką presją? Nie tylko czasu, ale i pieniędzy, a co nawet ważniejsze – presją odpowiedzialności za czyjeś pieniądze powierzone w Wasze ręce…Oczywiście nie wszyscy posiadają morale na właściwym miejscu i takie osoby także spotykamy w książce.
„K.I.S.S” intrygował mnie już od samego przeczytania jego tytułu. Nie zdradzę Wam od czego to skrót – autor trzyma Czytelnika w niepewności aż do ostatnich stron z tym wyjaśnieniem. Tematyka giełdowa nie jest mi całkowicie obca, ale przyznam, że obawiałam się nagromadzenia słów i zdarzeń, których nie będę w stanie zrozumieć, a więc większość fabuły pozostanie dla mnie czarną plamą. Tak się jednak nie stało. Jeśli macie podobne obawy, a chcecie przeczytać dobrą sensacyjną powieść, w dodatku polskiego autorstwa, to dobrze trafiliście. Wszystkiemu autentyczności dodaje sama osoba Tomasza Pruska, który jest z wykształcenia i praktyki ekonomistą i entuzjastą giełdy, a z zawodu dziennikarzem Gazety Wyborczej z wieloma nagrodami na koncie.
W porównaniu z Wall Street, nasza Warszawska Giełda Papierów Wartościowych wydaje się maleńkim punkcikiem. Ale na niej także potrafią dziać się rzeczy piękne, przykre i zwyczajnie niemoralne. Nasza główna bohaterka, Olga Kirsch, świetnie prosperująca w tym świecie potężnych pieniędzy, ma jednak coś, czego wielu brakuje – sumienie. Nie umie z pełną świadomością niszczyć komuś życia jednym głosowaniem w niewłaściwy sposób. Nie potrafi zrozumieć, jak niektórzy ludzie ze spokojem niszczą życia innych jednym kliknięciem, skinieniem, decyzją. Wydawałoby się, że taka osoba nie ma prawa bytu w ciężkim świecie finansów, który nie ma moralnej strony. A jednak ta zdolna młoda kobieta dostaje nagrody, zarządza wielkimi pieniędzmi i zasiada w kilku radach nadzorczych.
Wyobraźcie sobie zatem sytuację, w której nasza Olga wyraźnie przeszkadza komuś znacznie potężniejszemu od niej. Staje się płotką. Niewygodną przeszkodą, którą trzeba usunąć nim zepsuje wszystkie misternie ułożone plany. Zapytacie jakie plany? Oczywiście wzbogacenia się kosztem innych. Oszukania tych, którzy nie są wystarczająco bystrzy, nie mają tylu „pleców” w świecie finansów i nie wiedzą, które guziczki naciskać, aby wygrać. Czy Olga Kirsch jest w stanie pokonać takie szychy? Dowiecie się czytając „K.I.S.S.” Tomasza Pruska.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena