Koszyk 0
Opis:
 Natasza miała wszystko: kochającego męża, piękny dom, spektakularną karierę i własną agencję reklamową. Życie Nataszy wielu osobom mogłoby wydać się perfekcyjne i takie właśnie było… Do czasu.Powieść o kobiecie, która kochała zbyt mocno. Swojego odbicia i akceptacji szukała w oczach ukochanego. Teraz musi iść przez życie sama ... Czy odnajdzie utracone szczęście i spokój? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Karolina Wilczyńska
  • 2016
  • 304
  • 205
  • 135
  • *, 9788379764082
  • 9788379764082
  • ZD6V5

Recenzje czytelników

zacząć jeszcze raz

Ocena:
Autor:
Data:
Nataszę poznajemy w dniu rozwodu. Wygrała rozprawę, orzeczono rozwód z winy męża i jej prawo do majątku firmy i dom. Natasza liczyła, że ogłoszenie wyroku jak za dotknięciem magicznej różdżki wymaże bolesną przeszłość – tak jednak się nie stało. By rozpocząć nowe życie, Natasza odprawia rytuał oczyszczenia, w przydomowym ogródku, w grillu rozpala ognisko i pali zdjęcia.
Bardzo podobała mi się kompozycja powieści. Każde zdjęcie to jeden rozdział ... Natasza swoje wspomnienia zaczyna od czasów licealnych. Jako młoda dziewczyna pozostaje pod wpływem rodziców. Zamieszkuje w internacie i zaczyna naśladować swoje koleżanki, opuszcza się w nauce, wtedywkracza mama. Po maturze Natasza miała zdawać na medycynę, jednak już jako pełnoletnia osoba postanawia się zbuntować i wybiera psychologię. Od tego czas musi radzić sobie sama. Zaczyna pracować na bazarze, waletuje w akademiku i ledwo wiąże koniec z końcem. Widząc jej upór i warunki w których żyje rodzice postanawiają jej pomóc, oczywiście na swoich warunkach, które dumna dziewczyna odrzuca.
„Decyzje wymagają poniesienia ich konsekwencji.”
Natasza zrozumiała, że „jedyną siłą sprawczą w moim życiu mogłam być ja sama”. Priorytetem dla niej było znalezienie pracy i wynajęcie pokoju.
Studia Nataszy i wkroczenie w dorosłośc zbiegły się z ważnymi wydarzeniami politycznymi w Polsce, przełom 1988/1989
Z kolejnych rozdziałów dowiadujemy się jak poznała Darka (swojego teraz już byłego męża) i jak razem tworzyli firmę. Był to czas dobry dla młodych przedsiębiorców i managerów. Darek wykorzystał potencjał i od podstaw zbudował agencję reklamową, Natasza miała w tym swój wkład, jako psycholog ustalała strategie działania.
Natasza miała wszystko: kochającego męża, piękny dom spektakularną karierę i własną agencję reklamową. Życie Nataszy wielu osobom mogłoby wydawać się perfekcyjne i takie właśnie było… do czasu.
Album ze zdjęciami zniknął, zmienił się w kupke popiołu, wspomnienia jednak nie znikną, bo wszystko co się wydarzyło ukształtowało Nataszę. Teraz wystarczyło wyciągnąć wnioski i spróbować jeszcze raz.
Pięknie napisana książka, bardzo kobieca. Pokazuje, że mimo błędów które popełniamy w życiu możemy zacząć jeszcze raz, ale nie dla innych by pokazać się światu, ale dla siebie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena