Koszyk 0
Opis:
Masz prawo żyć tak, jak chcesz. Choć wszyscy dookoła Ciebie zdają się mówić: Jeszcze czego!Też masz czasami wrażenie, że mimo pozorów równouprawnienia, ten świat tak na prawdę  nadal jest urządzony przez facetów i dla facetów? Też masz dosyć wmawiania Ci, że żądając dla siebie prawdziwie równego traktowania, prosisz o zbyt wiele? Masz czasami ochotę rzucić ... wszystko i wyjść, ale boisz się, że nie potrafisz samodzielnie stawić czoła życiu? Jeśli tak, ta książka jest właśnie dla Ciebie.To opowieść o wyśrubowanych do granic możliwości oczekiwaniach wobec nas – kobiet, i o naszych prawdziwych pragnieniach. O tym, że dla wielu z nas lepiej by było nigdy nie spotkać swojego „księcia z bajki”, i wreszcie o niełatwej umiejętności trzaskania drzwiami.Paulina Młynarska po raz kolejny, nie bacząc na osobiste ryzyko, wpuszcza nas do swojego życia. Opowiada wstrząsające historie bohaterek programu „Miasto kobiet” i oddaje głos swoim czytelniczkom. Wszystko po to, żeby przekonać Cię, że masz prawo żyć tak, jak chcesz. Choć wszyscy dookoła Ciebie zdają się mówić: Jeszcze czego!Paulina Młynarska (ur. 1970) – dziennikarka, producentka radiowa i telewizyjna, związana z rynkiem polskim i francuskim. Felietonistka, blogerka, autorka scenariuszy i książek, znana z ciętego języka, własnego zdania i odważnego podejścia do tematów tabu. Przez ponad  dekadę na antenie TVN Style współprowadziła talk-show „Miasto kobiet”. Obecnie tworzy program „Lustro” w Onet.pl, redaguje debaty dla miesięcznika „Sens”, pisze felietony dla miesięcznika „Grazia”, prowadzi autorskie warsztaty samorozwoju „Miejsce Mocy”. Możemy ją także usłyszeć w radiu Kolor, gdzie animuje autorską audycję „#kochaniekocha”. Feministka, narciarka i podróżniczka. Matka dorosłej córki. Mieszka w Kościelisku, gdzie przyjmuje gości, smaży konfitury i pisze książki. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Paulina Młynarska
  • 2016
  • 1
  • 272
  • 208
  • 146
  • 978838069-312-8
  • 9788380693128
  • ZD7SJ

Recenzje czytelników

Jeszcze czego!

Ocena:
Autor:
Data:
Kobieta w większości społeczeństw traktowana jest niezwykle przedmiotowo. Niekiedy wręcz jako podgatunek człowieka. Wiem, że to są mocne słowa, ale historia już niejednokrotnie pokazała, że bardzo prawdziwe. Nawet w krajach, które uważają się za w pełni rozwinięte, gdzie panuje teoretyczne równouprawnienie, kobiety mają niższe płace niż mężczyźni na tych samych stanowiskach, nie są doceniane, a wręcz poniżane. W ekstremalnych przypadkach traktowane jak worki treningowe. Niestety ... w wielu przypadkach o tej nierówności płci nie mówi się głośno. Paulina Młynarska w swojej najnowszej książce – Jeszcze czego! Nie ma miłości bez równości porusza wiele tematów związanych z problemami współczesnych kobiet. W szczególności zajmuje się stosunkami damsko-męskimi.
W tym miejscu można by sobie zadać kilka pytań – jaka jest współczesna kobieta, czego pragnie, jakie ma problemy? Według mnie współczesna kobieta jest coraz bardziej przebojowa i bardziej świadoma swojej wartości – nie tylko na gruncie zawodowym, ale i osobistym. Jednak staje przeciwko wielu wyzwaniom, aby tę wartość udowodnić, często wbrew wielu przeciwnościom. Na co dzień spotykamy się z szowinizmem, seksizmem, molestowaniem, poniżaniem, przemocą fizyczną i psychiczną… i jeszcze często wmawia się nam, że jest to nasza wina. Ekstremalnym przykładem tego jest podejście do kobiety, która została zgwałcona – stało się to, bo miała za krótką spódniczkę/zbyt obcisłe spodnie/wyzywający makijaż…

Paulina Młynarska w swojej książce porusza również kwestie wychowania zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Pokazuje duży dysonans, który sprawia, że w dorosłości kobiety często są niepewne własnej wartości, szkolone do tego, by usługiwać mężczyźnie. A facet, to facet. Jemu po prostu się należy…

Idąc za tokiem myślenia autorki i ja tutaj trochę generalizuję. Jednak ten zabieg uwidacznia wady naszego społeczeństwa. W książce znajdziemy też opisy najczęściej występujących negatywnych typów mężczyzn. Bardzo dobitne i trafne. Na poparcie swoich słów przytacza wypowiedzi innych kobiet, które doświadczyły związków z takimi mężczyznami.

Paulina Młynarska znana jest przede wszystkim z programów telewizyjnych i felietonów, w których porusza tematy związane z codziennym życiem kobiet. W książce opisuje też wiele swoich doświadczeń. Pisze językiem lekkim i przystępnym, a jednocześnie dosadnym. Przywołuje własne wspomnienia i przytacza wypowiedzi internautek. Czasem zabawne, czasem smutne – taki słodko-gorzki miks doświadczeń każdej z nas. Niezależnie od tematyki, jaką porusza jest bardzo autentyczna i sprawia, że można przejrzeć na oczy. Dostrzec to, co dzieje się wokół nas.

Mam świadomość tego, że nie każdy się zgodzi z jej poglądami. Jednak jest to książka, wobec której żadna kobieta nie powinna przejść obojętnie. Wbrew pozorom powinni po tę książkę sięgnąć również panowie. Trochę się w niej obrywa mężczyznom. Jednak warto przekonać się, jak generalnie wygląda życie przeciętnej kobiety w męskim świecie.

Dodatkowo na końcu książki została przytoczona treść Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Z tym dokumentem również warto się zapoznać.

http://www.czytajac.pl/2016/04/paulina-mlynarska-jeszcze-czego/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Girls power !

Ocena:
Autor:
Data:
Paulina Młynarska jest kontrowersyjną dziennikarką. Osobowością telewizyjną, radiową, z epizodem aktorskim na koncie, jednak i tak od kilku lat jest postrzegana jako mniej zdolna siostra Młynarska w dodatku ze skłonnością do nieudanych związków. „ Jeszcze czego!” to jej kolejna już książka, a raczej zbiór felietonów i luźnych przemyśleń. O czym tym razem? O kobietach i mężczyznach.

To nie jest poradnik mówiący jak się podobać albo ratować swoje małżeństwo ... To raczej przemyślenia na temat tego jak współczesne kobiety wciąż walczą z rolą „matki Polki”, która jest nie tylko wykańczająca, ale i nieco niewdzięczna. Nie jestem feministką, nie spotkacie mnie na paradach walczących o prawa kobiet, jednak jak każda kobieta interesuje się tym, co się dzieje w świecie szczególnie w tym temacie. Niesprawiedliwy podział ról, nierówne płace, dyskryminacje – nic z tych rzeczy nie jest mi obce. Patrząc na przestrzeni wieków, doskonale zdaje sobie sprawę, że sytuacja wygląda już nieco lepiej w moim pokoleniu niż np. w pokoleniu mojej mamy, pomimo, ze nawet obecnie niektóre pomysły rządowe ( a obiecałam nie mówić o polityce!) powodują u mnie wybuch śmiechu i pytanie, co za mądrala to wymyślił i kto uznał, że to przejdzie. Ale to tylko taka moja refleksja ;)

Wracając do Pauliny… Nie jest moją ulubioną dziennikarką. Mam wrażenie, że czasem nie do końca przemyśli to, co chciałaby powiedzieć i na siłę szuka sensacji rzucając słowami na prawo i lewo. Rozumiem komentarze dotyczące aktualnych spraw, tego, co faktycznie dzieje się w świecie, ale szukanie tematu do budzenia kontrowersji, budzi we mnie niesmak.

„Jeszcze czego!” jest zdecydowanie czymś innym (i lepszym!) od jej poprzedniej książki. Oczywiście, nie brakuje tutaj ponownego opowiadania o sobie, a już szczególnie w kwestii małżeństw i tego jak media zrobiły z niej harpię, ale oprócz tego to reportaż bazowany na wypowiedziach i doświadczeniach kobiet z „Miasta kobiet” oraz internautek, które zdecydowały się podzielić swoimi poglądami na temat mężczyzn.

Autorka już na samym starcie mówi, że wszystko, co tu przedstawia jest mocno przerysowane i nie powinno być brane na poważnie. Paulina mocno ocenia wszystkich mężczyzn w tej książce. Raczej wątpię, aby którykolwiek z panów dotarł chociaż do końca rozdziału bez popadania w furię i czarną rozpacz. Co ja o tym myślę? Że jak zwykle trochę za ostro. Ale cóż… rozumiem, że owijanie w bawełnę raczej nie jest mocną stroną Pani Młynarskiej.

Miałam większe oczekiwania, co do tej książki. Całość byłaby nawet niezła, gdyby nie te notoryczne wstawki z jej życia, które już wszyscy znamy na pamięć. Jestem osobą, która raczej woli zatrzymać coś dla siebie, więc nie bardzo widzę skuteczność takiej autopromocji. Jak dla mnie tego było za dużo. Ale plusy za pomysł. Każda forma, która motywuje kobiety do rozwoju, dbania o siebie jest dla mnie pożądana i bardzo się cieszę, że taka książka w końcu pojawiła się również na polskim rynku.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena

W zestawie taniej

30,60 Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
52,57 58,41
28,10 31,22

W zestawie taniej

Kupując zestaw oszczędzasz:
8,96 zł

Cena zestawu:

111,27 zł
120,23 zł
Oszczędzasz8,96 zł
Dostępne Wysyłka 24h