Koszyk 0
Opis:
John Ortberg proponuje w tej książce program "coachingu duszy" zainspirowany znaną sceną z Ewangelii. Autor zaprasza czytelnika do odkrycia nieprawdopodobnego potencjału, który czeka na niego na zewnątrz jego "łodzi". "Jeśli chcesz chodzić po wodzie" po mistrzowsku łączy głęboką mądrość duchową z lekkim stylem i autoironicznym poczuciem humoru. Książka zdobyła prestiżową nagrodę Christianity Today Book Award.
Mniej Więcej
  • John Ortberg
  • 2012
  • 2
  • 240
  • 210
  • 140
  • 97883-61097-235
  • 9788361097235
  • ZAZBZ

Recenzje czytelników

Jeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz wyjść z łodzi

Ocena:
Autor:
Data:
Książki o tematyce religijnej to gatunek bardzo zawężony, bo skierowany do osób religijnych. Jednak pośród wszystkich o takiej tematyce, można wyróżnić pewną grupę, która choć zawiera w sobie przesłanie wiary, może być czytana także i przez osoby niewierzące. Właśnie po takie, moim zdaniem uniwersalne książki lubię sięgać i wyciągać z nich wnioski. Tytułem, który spełnia te kryteria, jest "Jeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz wyjść z łodzi" ... To trochę połączenie poradnika i psychologii z religią i motywacją.
Autorem tej książki jest John Ortberg, obecnie duszpasterz w Kalifornii. Wydaje mnóstwo książek i artykułów, które stają się bestsellerami i właściwie wszystkie dotyczą Jezusa i wiary.
Treścią książki jest wiara i na niej opiera się główne przesłanie, jednak jak wspomniałam na początku, nie jest to przeszkodą dla czytelników niewierzących. Autor stara się pokazać nam, że żyjąc z Bogiem, możemy doświadczać szczęścia. By "chodzić po wodzie", potrzeba najpierw odwagi by wyjść z łodzi. Tą odwagą może być wiara, ale i siła, odwaga i nadzieja. Trzeba uwierzyć, że możemy spełniać swe marzenia i żyć pełniej, szczęśliwiej i spokojniej, tak jak tego chcemy, potrzeba do tego Jezusa, ale i przede wszystkim chęci i uporu, bo gdy konsekwentnie będziemy dążyć do celu pozostając przy tym sobą, uda nam się spełnić swe najskrytsze pragnienia i doświadczyć wspaniałego życia. Opuszczając "religijne" odniesienia, w książce tej można znaleźć mnóstwo motywacji do zwyczajnego życia, uważam, że dla osób wierzących jest to wspaniały poradnik i na pewno dobre przypomnienie zasad religii, ale i dla ateistów jest to przewodnik motywacyjny, który na pewno, choć w maleńkim stopniu, podniesie na duchu każdego i doda sił do lepszego życia.
Autor postanowił oprzeć tekst na przypowieści z pisma świętego o św. Piotrze, który postanowił zaufać Bogu i wyjść z łodzi. Ta ufność i wiara sprawiły, że mógł poruszać się po wodzie. Właśnie do tej przypowieści dopasowano okładkę, która naprawdę inspiruje i przyciąga wzrok. W środku natomiast najważniejsze fragmenty, wymagające największego skupienia i uwagi, zaznaczono grubą czcionką, co pozwala podczas wertowania zatrzymywać się na najważniejszych wersach, dla przypomnienia. Poszczególne tematy są oddzielone, a z tyłu książki zawarto kilka czystych kartek jako notatki i mimo, że właściwie nigdy nie korzystam z nich w żadnej książce, to jednak bardzo lubię kiedy są.:)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Coaching duszy

Ocena:
Autor:
Data:
Książka niezwykła, już od pierwszych stron wciąga, energetyczna i motywująca. Oparta została na historii z Ewangelii, pokazuje i tłumaczy w prosty sposób, uświadamia, że każdy ma Dar czyli powołanie, które powinien w sobie odkryć aby żyć pełnią życia. Autor tłumaczy jak go odnaleźć, jak odważyć się pójść za głosem serca, podaje ciekawe przykłady.
To często lenistwo, lęki, opinie innych, niepowodzenia, to one są naszą blokadą, za nimi się chowamy, żyjąc pozornie udanym życiem, pozornie ... bo nie wykorzystujemy szans jakie dostajemy. Każdy rozdział kończy się kilkoma pytaniami, które mają pomóc czytelnikowi w podejmowaniu kolejnych kroków dla ostatecznego wyzwania jakim jest "wyjście z łodzi". Ułatwia to, na każdym etapie czytania książki, prowadzić jednocześnie dialog z samym sobą.
Tytułowe "chodzenie po wodzie" to nieustanny rozrój. Jak nad sobą pracować , jak się nie poddawać , jakie cechy charakteru mogą okazać się pomocne, o tym dowiesz się sięgając po tą wartościową pozycję.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena