Koszyk 0
Opis:
Ludzie tracą przeciętnie czterdzieści dni w roku, ponieważ o czymś zapominają. To samo dotyczyło kiedyś Joshuy Foera. Jednak po roku ćwiczenia pamięci udało mu się wziąć udział w mistrzostwach USA w zapamiętywaniu. Co ważniejsze, odkrył on prosta prawdę, której zwykle nie pamiętamy - jesteśmy sumą naszych wspomnień
Mniej Więcej
  • Joshua Foer
  • 2013
  • 0
  • 290
  • 205
  • 145
  • 97883-7278-6746
  • 9788372786746
  • ZAYFL

Recenzje czytelników

Inspirująca.

Ocena:
Autor:
Data:
Autorem jest dziennikarz, który po tym jak napisał artykuł o mistrzostwach w zapamiętywaniu w USA, postanawia takowym mistrzem zostać. Cel śmiał, a czasu jakby nie dużo, bo tylko rok. Nie jest to dziennik wspomnień, ani poradnik jak zwiększyć objętość pamięci (a szkoda, bo chętnie bym się jeszcze więcej w tym kierunku dowiedziała). To książka popularnonaukowa ukazująca złożoność i wielowątkowość tematu ... w której motyw zwycięstwa w konkursie potraktowano jako pretekst do przedstawienia świata pamięci, mnemonistów oraz badań naukowych nad ludzkim mózgiem.
Książka idealna dla osób zafascynowanych psychologią, pamięcią i samodoskonaleniem się.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Nauka to potęgi klucz.

Ocena:
Autor:
Data:
Turbo ciekawa książka, która na dodatek inspiruje! Autorem jest dziennikarz, który po tym jak napisał artykuł o mistrzostwach w zapamiętywaniu w USA, postanawia takowym mistrzem zostać. Cel śmiał, a czasu jakby nie dużo, bo tylko rok. Nie jest to dziennik wspomnień, ani poradnik jak zwiększyć objętość pamięci (a szkoda, bo chętnie bym się jeszcze więcej w tym kierunku dowiedziała). To książka popularnonaukowa ukazująca złożoność i wielowątkowość tematu ... w której motyw zwycięstwa w konkursie potraktowano jako pretekst do przedstawienia świata pamięci, mnemonistów oraz badań naukowych nad ludzkim mózgiem.
Książka idealna dla osób zafascynowanych psychologią, pamięcią i samodoskonaleniem się. Inspiruje tak dalece, aż trudno samemu nie spróbować zostać mnemnonistą.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena