Koszyk 0
Opis:
Wciągająca i błyskotliwa powieść psychologiczna o groźnej pułapce, jaką może stać się z pozoru idealne małżeństwo. Młoda kobieta, którą policja znajduje błąkającą się po cmentarzu w Los Angeles, nie pamięta, jak się nazywa. Kiedy zgłasza się po nią mąż, Cassie Barrett dowiaduje się ze zdumieniem, że jest nie tylko uznanym antropologiem, ale też żoną Aleksa Riversa, jednego z najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazdorów. Stopniowo wraca jej pamięć: szalony romans w Tanzanii ... ważne odkrycie naukowe, którego tam dokonała, kariera Aleksa, za którą zapłacił emocjonalnym rozchwianiem. Ale Cassie nie może się odnaleźć w swoim luksusowym życiu i na pozór doskonałym małżeństwie. Kiedy znajduje w łazience test ciążowy z pozytywnym wynikiem, nagle wracają do niej ponure wspomnienia. Cassie czuje, że musi natychmiast uciec przed swoją przeszłością i przed Aleksem. Napisali o książce: Picoult z mistrzowską intuicją podejmuje trudne i ważne tematy, by stworzyć z nich powieści, od których trudno się oderwać. Jej książki przykuwają uwagę i zmuszają do myślenia o tym, co dobre a co złe. "The Washington Post" Picoult pisze w niesłychanie przekonujący i przenikliwy sposób. Ma wielki talent, każda jej książka sprawia, że z niecierpliwością czeka się na następne. "Library Journal" Jodi Picoult Studiowała nauki humanistyczne na Uniwersytecie Princeton i pedagogikę na Uniwersytecie Harvarda. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book Award za całokształt twórczości. Jest autorką czternastu powieści, m.in.: Bez mojej zgody, Zagubiona przeszłość, Jesień cudów, Czarownice z Salem Falls i W imię miłości. Łączny nakład jej książek na świecie (w ponad 40 krajach) to 7 milionów egzemplarzy. Powieści Jodi Picoult przetłumaczono dotychczas na 30 języków. Mieszka z rodziną w Hanover w stanie New Hampshire. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jodi Picoult
  • 2011
  • 0
  • 454
  • 195
  • 125
  • 97883-7648-6147
  • 9788376486147
  • ZA3BS

Recenzje czytelników

Jak z obrazka

Ocena:
Autor:
Data:
Jodi Picoult jest jedną z moich ulubionych współczesnych pisarek, w swoich książkach porusza problemy, które mogą wydarzyć się w naszym życiu.

"Jak z obrazka" to druga książka Jodi Picoult która powstała w 1995 roku. Główną bohaterką książki jest Cassie Barrett, znany antropolog. Kobieta budzi się na cmentarzu i nie może przypomnieć sobie rzadnych wydarzeń ze swojego życia, cierpi na amnezję. W takim stanie znajduje ją policjant Will latający koń, pół Lakota ... opiekuje się Cassie dopóki nie odbierze jej mąż Alex, najbardziej porządany i najprzystojniejszy aktor Hollywood. Kiedy Cassie wraca wraz z nim do domu, willi w Bel Air, wydaje jej się że wiedzie wspaniałe życie, jak z obrazka. Pewnego dnia przeglądając swoje rzeczy znajduję pozytywny test ciążowy, wtedy wszystkie wspomnienia do niej wracają i okazuje się że jej życie wcale nie było takie wspaniałe jak jej się na początku wydawało. Postanawia ponownie uciec od swojego męża.

Utwór napisany jest prostym, zrozumiałym językiem w bardzo ciekawy sposób. Książka podzielona jest na trzy częci: 1993, 1989-1993 i znów 1993. Każdą część rozpoczęta jest legędą indiańską. Druga część książki czyli lata 1989-1993 są napisane w pierwszej osobie liczby pojedyńczej i są to wspomnienia głównej bohaterki . Wydarzenia opisane w pierwszej i trzecia część książki przedstawione są przez narratora trzecioosobowego wszystkowiedzącego. Wydaniu książki nie mam nic do zażucenia, jej rozmiar jest idealny a litery są odpowiedniej wielkości.

Autorka opisuje również dzieciństwo Cassie, Alexa i Willa, które nie było wspaniałe, bardzo mną poruszyło, dzięki temu bohaterowie wydawają nam się jeszcze ciekawsi. Na początku myślałam że jest to kolejna książka typu harlequine: On bogaty i przystojny, Ona biedna i brzydka, lecz jej treść i przesłanie bardzo mile mnie zaskoczyło. Czy można kochać mimo wszytsko? Czy miłość wszystko wybacza? Czy Cassie odważy się odejść od męża i zacznie swoje życie od początku? - z takimi i innymi problemami boryka się główna bohaterka książki. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak wszystko się skończy i jaką decyzje podejmie Cassie, musicie przeczytać recenzowaną przeze mnie książkę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kiepskie, płytkie czytadło

Ocena:
Autor:
Data:
Ta powieść Picoult to dość płytkie czytadło! Opowieść o kobiecie, która budzi się na cmentarzu, straciła pamięć i dowiaduje się, że jest żoną nie byle kogo, tylko niemal najsławniejszego aktora na świecie, jest bardzo naiwna.
Autorka nie potrafiła ukazać zawiłości związku, w którym króluje przemoc, nie umiała przedstawić niepokojów kobiety, która powoli odzyskuje pamięć i nie wie, czy ten człowiek obok niej to przyjaciel czy też wóg. Bohaterka jest bezbarwna, trudno zrozumieć ... dlaczego sławny aktor pokochał właśnie ją.
Reasumując: tym razem Picoult zupełnie się nie przyłożyła, to jedna z gorszych jej powieści. Polecam tylko najwytrwalszym.
Natomiast wszystkim bardzo polecam świetną książkę Joy Fielding "Patrz jak Jane ucieka" o niemal identycznej fabule, ale o niebo lepiej napisaną.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena