Koszyk 0
Opis:
Ta niezwykła książeczka z jednej strony przedstawia rozterki i dylematy małego mopsika, który wciąż ma na pieńku z psiskiem z sąsiedztwa, a w dodatku… jest zakochany w kotce! Opowiedziana przez niego historia chwyta za serce i wzbudza salwy śmiechu. Z drugiej strony – dosłownie, trzeba odwrócić książeczkę! – te same wydarzenia przedstawia kotka, która najchętniej pozbyłaby się ... mopsa z domu. Dwie wersje różnią się od siebie jak pies od kota. I komu wierzyć? Decyzja należy do czytelnika! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Debit
 • miękka
Mniej Więcej
 • Dave Whamond , Jennifer Stokes
 • 2016
 • 1
 • 40
 • 240
 • 190
 • 978838057-061-0
 • 9788380570610
 • ZD69A
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Pieskie życie z kotem

Ocena:
Autor:
Data:
Na pewno znacie powiedzenie „żyć jak pies z kotem”. Wszakże ogólnie wiadomo, że psy nie przepadają za kotami i vice versa (choć oczywiście bywają wyjątki ;-) ). Taka antypatia to ciekawy motyw, który można w fajny sposób wykorzystać w książce dla dzieci. Dave Whamond i Jennifer Stokes napisali zabawną historyjkę pt. "Jak pies z kotem", która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Debit.
W pewnym domu, oprócz czworga ludzi, mieszka pies Fart i kotka Lawinia ... Pies spędza dzień za dniem polując na wiewiórki, kłócąc się z psem sąsiadów, bawiąc się swoją ulubioną szmacianą rybą Eugenią, spacerując z dziećmi, ale przede wszystkim wzdychając do ukochanej… kotki Lawinii! Niestety kotka nie jest w stanie odwzajemnić uczucia psiaka. Najchętniej spałaby, odpoczywała i ucinała sobie drzemki, ale w tym wszystkim przeszkadza jej… pies Fart!
"Jak pies z kotem" to zdecydowanie, dosłownie i w przenośni, przewrotna książka, gdyż, aby poznać całą historię należy… odwrócić książkę i zacząć ją czytać z drugiej strony! Z jednej strony swój pełen różnych aktywności i miły tydzień przedstawia pies, a z drugiej o swoim niefortunnym położeniu i irytującym współlokatorze opowiada kotka. Niby ten sam tydzień, ten sam dom, te same wydarzenia, a dwie zupełnie różne historie!
Książka Dave’a Whamonda i Jennifer Stokes jest ciekawa i bardzo zabawna. Trochę przypomina mi komiks, gdyż tekst jest ściśle skorelowany z ilustracjami i bez nich byłby zdecydowanie niepełny. Ilustracje do opowieści stworzył Dave Whamond. Są one, podobnie jak tekst, komiczne, kolorowe i pełne życia.
Książka "Jak pies z kotem" jest przeznaczona dla dzieci od piątego roku życia. Na jej podstawie można z dziećmi porozmawiać o własnym punkcie widzenia i o tym, czy zawsze nasz punkt widzenia musi być tożsamy z cudzym. To także świetna historia do rozmów o tym, w jaki sposób jedno wydarzenie można opowiedzieć w zupełnie różny sposób, w zależności od tego kto i kiedy je opowiada.
Polecam!
www.ksiazkowelove.wordpress.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Jak pies z kotem

Ocena:
Autor:
Data:
Na każdej ze stron są 4-5 zdań więc książeczkę czyta się ekspresowo. Jest to książka dwustronna co jest naprawdę super pomysłem! Nie jest ona zbyt gruba. ma miękką okładkę na której i na początku i na końcu znajduje obrazek prezentujący tę książkę w dwóch odsłonach czyli psiej i kociej. Strony są śliskie, czcionka nietypowa, nie taka zwyczajna jak bywa, ale nadal bardzo czytelna. Ilustracje tutaj zamieszczone przypominają odrobinę komiksowe i zaprezentowane są w podobnej formie ...

Całość jest niezwykle ciekawa, jest zabawna, zdecydowanie wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika, nawet jeśli czytelnik jest już dorosłą osobą ;) Moim zdaniem można się przy niej fajnie ubawić. A ponieważ nie ma zbyt wiele tekstu to wręczę ją mojemu starszakowi, niech sam ją przeczyta :) Ja mogę ją Wam jedynie polecić i zaproponować abyście Wy także podsunęli ją swoim dzieciakom, albo przeczytali ją wspólnie z nimi, Uśmiech na ustach gwarantowany!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena