Koszyk 0
Opis:
Jak cię wykraść, Phoenix? to elektryzująca i wybuchowa powieść o braciach Benedictach. Phoenix należy do gangu złodziei o paranormalnych zdolnościach. Zadaniem Phoenix jest okraść Yvesa Benedicta, zdolnego studenta ze Stanów, który przyjechał na konferencję młodych naukowców do Londynu. Niespodziewanie okazuje się, że Yvesa i Phoenix łączy coś znacznie więcej. Przeszłość Phoenix należy do gangu... Czy Phoenix ocali ukochanego chłopca... oraz siebie samą?
Mniej Więcej
  • Joss Striling
  • 2013
  • 334
  • 197
  • 130
  • 978-83-62955-88-6
  • 9788362955886
  • ZB3WY
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

"Moja podwójna lojalność"

Ocena:
Autor:
Data:
Zwyczajnie dałam się tej historii zaczarować. Przyznam, że skusiła mnie okładka i nawiązanie do mitycznego feniksa w tytule. Phoenix jest i owszem, lecz jedynie jako imię bohaterki. Znajdą się i nieokiełznane płomienie w środku szalejącej akcji. Jak na powieść z wątkiem paranormalny, z których na rynku obecnie jest co wybierać, opowieść brytyjskiej pisarki Joss Stirling prezentuje się naprawdę przyzwoicie.

LONDYN W PRZEDDZIEŃ IGRZYSK
Student, wręcz prawdziwy geniusz i .. ... złodziejka nawet bez aktu urodzenia, nie wspominając o jakiejkolwiek formalnej edukacji. On przyjmuje, że są sobie Przeznaczeni, ona zdecydowanie nie widzi w tym przyszłości. Z jej perspektywy życie nie jest tak łatwe, a wolność na wyciągnięcie ręki, bowiem przeszłość jak i przyszłość Phoenix związana jest z grupą przestępczą ludzi o paranormalnych zdolnościach w służbie zdecydowanie złej sprawie. Yvesa jednak również nie zamierza się poddać bez dania choć najmniejszej szansy dla ich relacji. Miejscem akcji to Londyn na dzień przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich.

PRZEZNACZENIE SOBIE PRZEZNACZONYCH
Legendy o Przeznaczonych zdają się mieć swoje dwa oblicza. Jedno, to romantyczne, dotyczy dwóch osób, które tylko dzięki sobie nawzajem czują się kompletne. Drugie, to bardziej mroczne, związane jest z wolnym wyborem. Powiedziano, że Przeznaczeni muszą być razem, gdyż z nikim innym nie będą tak samo szczęśliwi. Jest w tym przymus, gdy okazuje się, że dwie, tak skrajnie różne osobowości są na siebie skazane, nawet jeśli nie pasują w najmniejszym stopniu do swoich oczekiwań.
Gdy za sprawą wydaje się stać samo przeznaczenie trzeba jeszcze bardziej się starać by dowieść czy bohaterów połączyła odgórna wola losu czy była to też ich własna wola i świadomy wybór każdego z nich.

JAKO KONTYNUACJA
Nie czytałam "Kim jesteś Sky?" ale odnalazłam się bez problemu w "Jak cię wykraść, Phoenix?". Phee nie znam tych wydarzeń również, więc niezbędne informacje zostały streszczone, a bohaterowie poprzedniej części przedstawieni. W serii o braciach Benedictach można zacząć przygodę od pierwszego lub drugiego tomu. Opowieść rozgrywa się w tym samym świecie, którym rządzą te same zasady, ale dotyczy innych bohaterów choć nadal w tle pojawia się rodzina sawantów.

Do zalet należy dobry i przyjazny dla czytelnika i tempa wydarzeń styl, pełen ciekawych metaforycznych przedstawień konkretnych sytuacji w interpretacje Phee z nawiązaniami do dzieł brytyjskiej literatury. Wartka i ciekawa akcja. Opisy ulic i znanych miejsc Londynu są na tyle dopracowane, że pozwalają z kart powieści dostrzec to miasto.
Tytułowy Feniks okazuje się imieniem bohaterki, nie można tutaj jednak ponarzekać na brak nadnaturalnych wydarzeń w postaci umiejętności bohaterów w szeregach sawantów czy też losu, który łączy sobie Przeznaczonych. Początek i zakończenie mogą przypominać inne, znane opowieści, ale całość wypada zdecydowanie na plus.

Źródło recenzji: Zakładka do Przyszłości
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Jak Cię wykraść...

Ocena:
Data:
"Jak cię wykraść, Phoenix?" to kontynuacja "Kim jesteś, Sky?" autorstwa Joss Stirling.
Ta część opowiada o losach kolejnego z Benedictów, Yvesa i Phoenix. Oboje mają po 17 lat i są sawantami. Phee próbuje ukraść Yvesowi rzeczy z plecaka, bo takie zadanie dostała od Widzącego. Dziewczyna żyje w hermetycznym środowisku - Wspólnocie. Tam wszyscy są jak rodzina, z jednym wyjątkiem, mają nad sobą Widzącego, który wszystkich ma za nic ... Codziennie wieczorem Widzący przydziela sawantom ze Wspólnoty zadania na następny dzień. Jeżeli ktoś przeciwstawi się mu lub nie wykona swojego zadania znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Widzący jest tyranem jednak, a nie ma na tyle odwagi, aby się mu sprzeciwić. Phoenix podchodzi do kradzieży dwa razy, ale oba podejścia nie udają jej się. Yves odkrył moc Phee (możliwość zatrzymywania czasu) i zapanował nad nią. W ten sposób poznają się.
Yves szybko odkrywa, że Phoenix jest jego Przeznaczoną, ale Phee nie chce w to uwierzyć. Próbuje uciec od Yvesa. Tak zaczyna się dramatyczna walka Yvesa o lepsze jutro dla Phee. Oboje przeżywają naprawdę trudne chwile, z którymi mogą sobie poradzić jedynie osoby związane w wymiarze pozaziemskim.
Książkę oczywiście pochłonęłam w zawrotnym tempie! Równie wciągająca jak pierwsza część. Kolejne zaskakujące zwroty akcji i natłok różnorodnych emocji na każdej stronie. Pod koniec tej przepięknej historii miałam łzy w oczach. Wszystko jest zaskakująco realne mimo swojej nadnaturalności. Bardzo podobało mi się to, że ta część również zawierała wzmianki o Zedzie i Sky przez co doskonale widać związek z 'Kim jesteś, Sky?".

Okładki wszystkich części wydają mi się atrakcyjne, gdyż nie zdradzają treści książek, a zarazem są tajemnicze przez co musimy wziąć je do ręki, aby dowiedzieć sie nieco więcej o ich treści.
http://recenzje-mlodziezowe.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena