Koszyk 0
Opis:
SERIA, KTÓRA ZAINSPIROWAŁA TWÓRCÓW NAJPOPULARNIEJSZEGO SERIALU XXI WIEKU. OPOWIEŚĆ-FENOMEN, NAZYWANA WSPÓŁCZESNYM MAKBETEM. Francis osiągnął swój cel – w wyniku politycznej gry stanął na czele rządu. Teraz jednak musi umocnić pozycję i utrzymać władzę, stawić czoła kolejnym wyzwaniom. Tymczasem stawka robi się coraz wyższa: w grze o władzę będzie się ... musiał zmierzyć z samym królem Anglii, który okaże się jego zaciekłym wrogiem. Czy uda mu się ograć króla? *** House of Cards. Ograć króla to kolejna odsłona mrocznej opowieści o chciwości, korupcji i nienasyconej ambicji na najwyższych szczeblach władzy. Seria powieści Sir Michaela Dobbsa, byłego doradcy Margaret Thatcher, stała się podstawą słynnego serialu i światowym bestsellerem. Znajdziesz w niej to, czego nie zobaczysz w serialu! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Michael Dobbs
 • 2015
 • 1
 • 398
 • 205
 • 144
 • *, 97883240-3507-6
 • 9788324035076
 • ZCSP9

Recenzje czytelników

Opowieść-fenomen, nazywana współczesnym "Makbetem"

Ocena:
Autor:
Data:
House of Cards. Ograć króla to kolejna odsłona mrocznej opowieści o chciwości, korupcji i nienasyconej ambicji na najwyższych szczeblach władzy. Seria powieści sir Michaela Dobbsa, byłego doradcy Margaret Thatcher, stała się podstawą słynnego serialu i światowym bestsellerem.


Michael Dobbs przez wiele lat był politykiem. Aktualnie jest bardzo dobrym pisarzem.

Drugi tom świetnej serii o polityce. Pisze to nastolatek kompletnie nie interesujący się nią. Lekki język, intrygi, manipulacje ... nienasycone ambicje, warta akcja, świetnie wykreowani bohaterowie, bardzo dobrze wykonany pomysł... W nieskończoność można wymieniać zalety tegoż utworu. Krótko mówiąc: trzeba to przeczytać (czyt. pochłonąć)! Nie mogę uwierzyć, że dopiero teraz ktoś wpadł na pomysł na stworzenie takiej powieści. Być może jest to spowodowane tym, iż Michael Dobbs był politykiem. Kto wie?

"Czasami jednak wszystko, co sobie zaplanowaliśmy, wymyka nam się jak piasek przesypujący się między palcami: im bardziej usiłujemy go złapać tym bardziej nieuchwytny się staje. "

Francis osiągnął swój cel – w wyniku politycznej gry stanął na czele rządu. Teraz jednak musi umocnić pozycję i utrzymać władzę, stawić czoła kolejnym wyzwaniom.

Tymczasem stawka rośnie: w grze o władzę będzie się musiał zmierzyć z samym królem Anglii, który okaże się jego zaciekłym wrogiem. Czy uda mu się ograć króla? [opis pochodzi z okładki książki]

House of Cards. Ograć króla to nie jest tylko książka, która ma nam ukazać to, jak politycy potrafią iść do trupach do celu (choć to samo w sobie jest już świetne). Książka przekazuje dużo wartości i mądrych słów, które mają odzwierciedlenie w życiu codziennych. Być może za kilkanaście lat mądrości autora staną się tak samo 'sławne' jak aforyzmy z książek Stary człowiek i morze czy Mały książę. Oby!

Francis Urquhart jest jedną z najważniejszych postaci w książce. To bohater, którego albo się lubi albo nie. Ja osobiście bardzo go lubię i nie wyobrażam sobie tego utworu (jak i poprzedniejszego) bez tak świetnej osoby. Ma on dużo pomysłów, czasem stawia wszystko na jedną kartę, jest sarkastyczny i strasznie nie lubi przegrywać.

"Oczywiście, że mam zasady. Lubię je regularnie odkurzać. Ściereczką."

Bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo... polecam wam tę książkę! Jest ona prześwietna. Francis Urquhart najlepszy bohater! Na 100% przeczytam kolejny tom. Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu Znak Literanova.

Tytuł: House of Cards. Ograć króla
Tytuł oryginału: To Play the King
Autor: Michael Dobbs
Wydawnictwo: Znak Literanova
Cykl: Francis Urquhart (tom II)
Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska
Projekt okładki i fotografia na okładce: Magda Kac
Wydanie: I
Oprawa: miękka
Data wydania: 7.09.2015
Liczba stron: 398
ISBN: 978-83-240-3507-6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Miało być pięknie, a było ...

Ocena:
Autor:
Data:
O ile część pierwsza tej politycznej opowieści zapierała dech, a szczególnie - obok książki - w postaci amerykańskiego serialu z genialną według mnie rolą Kevina Space, o tyle ta część zawiodła mnie bardzo. I to nie dlatego, że Amerykanie w drugim sezonie serialu podnieśli poprzeczkę niebotycznie. Powód jest inny. Po prostu autor poszedł po najmniejszej linii oporu.

To i mnie teraz nie chce się więcej na ten temat pisać .
Też idę po najmniejszej linii oporu :-)
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena