Koszyk 0
Opis:
Wkraczamy jeszcze głębiej w podróż do magicznego świata hobbita Bilba Bagginsa, dzięki wywiadom z reżyserem Peterem Jacksonem, Martinem Freemanem, Orlando Bloomem - najważniejszymi twórcami filmu. Bogato ilustrowany album to prawdziwy skarbiec olśniewających zdjęć spoza planu: aktorów, istot i kostiumów, oraz licznych scen z efektami specjalnymi. To kolejny pełny i niezbędny przewodnik po drugiej części nagrodzonej filmowej trylogii.
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Brian Sibley
 • 2013
 • 1
 • 168
 • 285
 • 222
 • *, 97883-24148400
 • 9788324148400
 • ZB8KC

Recenzje czytelników

HOBBIT – ZNAKOMITEJ PODRÓŻY CIĄG DALSZY

Ocena:
Autor:
Data:
Bilbo i krasnoludy wydostali się wraz z Gandalfem ze śmiertelnego niebezpieczeństwa, ale przed nimi wciąż daleka droga Samotnej Góry. Zanim zaś osiągną cel, muszą jeszcze przeżyć spotkanie z Beronem i odwiedzić owianą złą sławą Mroczą Puszczę – a Gandalf nie zawsze może im towarzyszyć, zajęty swoimi, jakże tajemniczymi sprawami. Kontynuują więc epicką podróż, a my, wraz z autorem przewodnika, możemy wyruszyć wraz z nimi i dalej odkrywać rzeczy, których nie widzieliśmy na ekranie ...

Pierwszy przewodnik okazał się zachwycającą książką godną polecenia każdemu fanowi Tolkiena, ale także kina. Każdemu, kto chciałby poznać tajniki powstawania superprodukcji i zakulisowe ciekawostki – niezależnie od tego, czy zna Hobbita czy też nie. Drugi utrzymał ten ton i stylistykę i zabrał czytelników na przepiękną wędrówkę bardzo bogato ilustrowaną zdjęciami z filmu i planu, szkicami poszczególnych lokacji i obrazami autorstwa ludzi, którzy zasłynęli najlepszymi ilustracjami książek Tolkiena. Wydano to wszystko oczywiście bardzo pięknie, na świetnym papierze i w znakomitej jakości druku, tak że samo patrzenie na tom sprawia przyjemność.

Co się zaś tyczy treści, oferuje ona wszystko to, na co apetyt zaostrzyła pierwsza część przewodnika. Czytelnik fan Tolkiena znajdzie tutaj dogłębną relację z powstawania filmu, pozna aktorów i postacie, otrzyma mnóstwo ciekawostek, których próżno szukać gdzie indziej, zapozna się z wywiadami z poszczególnymi członkami ekipy, odkryje tajemnice stojące za efektami specjalnymi… Trudno wymienić wszystkie aspekty, jakie mieści w sobie „Przewodnik”. Mogło to się przełożyć na chaos panujący w treści, na szczęście autor tak obeznany ze swoim rzemiosłem, jak Brian Sibley, który niewątpliwie należy do najlepszych twórców publikacji zza filmowych kulis, prowadził sobie znakomicie z ogarnięciem mnóstwa faktów.

Znakomicie kontynuuje także to, co stanowiło wielką siłę przewodnika po pierwszej części „Hobbita”, a mianowicie jego swoistą uniwersalność. Album bowiem znów znakomicie nadaje się nawet dla ludzi, którzy Tolkiena nie znają, bądź też nie znoszą, ale interesuje ich kino i strona techniczna powstawania filmu, prezentując im wszystkie chyba aspekty towarzyszące epickiej produkcji.

Jednym słowem – super. Aż żal, że po polsku częściej nie ukazują się podobne publikacje.

Ja czytając oba „Przewodniki” znów czułem się jak dzieciak, który przed laty odkrywał Śródziemie i zapragnąłem tam powrócić. I choć filmowe „Hobbity” nie przypadły mi do gustu, książkami o nich byłem zachwycony. Dlatego polecam je Waszej uwadze, a wydawnictwu Amber składam serdeczne podziękowania za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena