Koszyk 0
Opis:
Młody weterynarz Wojtek przeżywa kolejne przygody związane z pracą w lecznicy. Musi stawić czoła zawodowym wyzwaniom, samotności po wyjeździe swojej dziewczyny Agi na stypendium do Barcelony i problemom związanym z egzaminem maturalnym młodszego brata Mikołaja. A do tego pragnie rozwiązać tajemnicę rodzinnej pamiątki – starego manuskryptu napisanego przez hiszpańskiego przodka. W tym celu jedzie do Hiszpanii, by wraz z Agą udać się na wędrówkę i poszukać rozwiązania zagadki ... W czasie podróży dwoje młodych ludzi poznaje nie tylko piękne zakątki Katalonii, ale musi też skonfrontować się z własnymi uczuciami. Hiszpański kot to barwna i pełna ciepła kontynuacja losów głównych bohaterów znanych już Czytelnikom z powieści Nieczynne do odwołania. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Iwona Chodorek, Piotr Chodorek, Anula Trojanowska
  • 2014
  • 1
  • 304
  • 978-83-64312-10-6
  • 9788364312106
  • ZBC76

Recenzje czytelników

Hiszpańska przygoda z kotem w tle...

Ocena:
Autor:
Data:
Czytając Nieczynne do odwołania, zaprzyjaźniłam się z młodym weterynarzem Wojtkiem, jego buntowniczym bratem Mikołajem, dziarską babcią Ina, wesołą dziewczyną Agatą, oraz zwierzakami: dumnym Jazonem i pocieszną Mańką. Polubiłam wesołą gromadkę z Pogodnej i bez zbędnych ceregieli sięgnęłam po drugą część ich przygód. Jak się okazało, Hiszpański Kot oferuje czytelnikowi jeszcze więcej emocji!

Kiedy Agata wyjeżdża do Hiszpanii, Wojtek rzuca się w wir pracy ... Jednak myślami cały czas jest przy ukochanej, odliczając dni do momentu, gdy będzie mógł pojechać do niej na wakacje. W wolnych chwilach bada tajemniczą książeczkę Silva Rerum, którą otrzymał po śmierci rodziców od babci Iny. Intrygują go tajemnicze rysunki zwierząt i fakt, że jego matka podążała ich śladem po hiszpańskiej ziemi, zanim zginęła. Wojtek postanawia, że wraz z Agą uda się na szlak pielgrzymkowy świętego Jakuba. Czy młodzi ludzie odkryją pochodzenie tajemniczej książeczki? Jakie przygody czekają ich w pięknej Hiszpanii?

Na kartach Hiszpańskiego Kota znalazłam to, co ujęło mnie już przy lekturze pierwszej części: humor, ciepło, pogodę ducha i mądrość. Jak się jednak okazało, autorzy postanowili poczęstować czytelnika znacznie mocniejszą dawką emocji i zabrać go w podróż do dalekiej Hiszpanii, gdzie na szlaku do Santiago de Compostela będzie towarzyszył bohaterom w poznawaniu zamierzchłych tajemnic.

Nie od razu jednak przenosimy się do słonecznej Hiszpanii. Początkowo towarzyszymy Wojtkowi w Pogodnej i obserwujemy jak zdobywa cenne doświadczenie, nie tylko zawodowe. Młody weterynarz zmaga się z chorobami zwierząt i charakterami ich właścicieli, poznaje czym jest niezdrowa konkurencja i ludzka zawiść. W życiu prywatnym także nie narzeka na nudę: jego brat podchodzi wszak do matury, Agata wyjechała na wymianę studencką do Hiszpanii, a w zasięgu wzroku pojawia się kusząca pocieszycielka...

Hiszpański Kot to barwna i wciągająca historia, przy której czytelnik nie może narzekać na nudę. Niezwykle realistyczne tło powieści pozwala poczuć się niczym na hiszpańskim szlaku, trudno powstrzymać się przed tym, by wystawić twarz do palącego słońca. Z kolei tajemnicza rodzinna pamiątka niesie ze sobą obietnicę nieodkrytych do tej pory sekretów. Czy bohaterom uda się je poznać? Tego dowiecie się z lektury Hiszpańskiego Kota... Polecam i zacieram łapki na kolejną część :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Słońce Hiszpanii i tajemnicza książka

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedy rok wcześniej w tragicznym wypadku giną rodzice Wojtka i Mikołaja, ich życie staje „do góry nogami”. W ciągu jednego dnia obaj muszą stać się dorośli, choć młodszy z nich, Mikołaj, jest jeszcze uczniem liceum, a starszy, Wojtek, świeżo upieczonym lekarzem weterynarii. W związku z zaistniałą sytuacją, Wojtek przejmuje gabinet weterynaryjny po rodzicach i rozpoczyna trudną praktykę, w której bardzo pomocny okazuje się stary przyjaciel rodziny, doktor Stefański, zwany Serpensem ...
Wojtek nie tylko musi zmierzyć się z trudami zawodu, ale również z konkurencją w postaci Megakliniki, odpowiedzialnością za młodszego brata i tęsknotą za ukochaną Agatą, która wyjechała do Hiszpanii, by tam kontynuować naukę. Aby jak najmniej myśleć o swojej nieciekawej sytuacji, zaczyna studiować książkę, Silva rerum, która od ponad 200 lat jest w posiadaniu jego rodziny.
Postanawia, że z początkiem wakacji pojedzie do Hiszpanii, aby wraz z Agatą wyruszyć szlakiem pielgrzymów i rozwiązać zagadkę tajemniczej książki.
Powieść „Hiszpański kot” jest kontynuacją „Nieczynne do odwołania”, książki, która ukazała się w styczniu 2013 roku. Nie miałam okazji przeczytać pierwszej części, dlatego obawiałam się, czy rozpoczynanie przygody o młodym lekarzu weterynarii od drugiej odsłony ma sens. Na szczęście zupełnie mi to nie przeszkadzało.
Książka napisana jest lekko i z polotem. Ogromnym plusem dla mnie, jako ogromnej miłośniczki naszych mniejszych braci, jest bardzo widoczne zamiłowanie do wykonywanego zawodu i pacjentów, którzy pojawiają się w gabinecie doktora Gronostajskiego. Opisy operacji ratujących życie, czy pomaganie w godnym pożegnaniu ukochanego zwierzęcia, wzruszyły mnie. Ale muszę być szczera, że dużo ciekawszą częścią jest ta poświęcona Hiszpanii. Przemierzając wraz z bohaterami małe hiszpańskie miasteczka i wioski, czułam parzące słońce, smak wina i suchy piasek dróg, które przemierzali Aga i Wojtek. Nie zdradzę, czy tajemnica Silva rerum ujrzy światło dzienne, ale jedno mogę już powiedzieć, że zapowiadana jest trzecia część przygód braci Gronostajskich. Myślę, że warto po nią sięgnąć, ja z pewnością będę na nią czekać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena