Koszyk 0
Opis:
Elena i Lila, przyjaciółki znane czytelnikom z Genialnej przyjaciółki i Historii nowego nazwiska, to młode kobiety. Bardzo szybko musiały dorosnąć. Lila wyszła za mąż w wieku szesnastu lat, ma małego synka, porzuciła męża i dostatnie życie, pracuje w fabryce w bardzo ciężkich warunkach. Elena opuściła Neapol, ukończyła studia w Pizie i wydała dobrze sprzedającą się ... książkę, która otworzyła jej drzwi do świata ludzi zamożnych i wykształconych. Obie przez lata usiłowały pokonać bariery biedy, ignorancji i zależności, w jakich chciał je zamknąć los. Teraz ich życie biegnie w zawrotnym tempie przez lata siedemdziesiąte, przeplatając ze sobą chwile nadziei i niepewności, napięcia i rywalizacji. Nadal łączy je silna choć burzliwa przyjaźń, która to przygasa, to wybucha, prowadząc do nieoczekiwanych spotkań i zwrotów akcji. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Elena Ferrante
  • 2016
  • 1
  • 520
  • 195
  • 123
  • *, 978837999-549-3
  • 9788379995493
  • ZD2KF

Recenzje czytelników

Historia ucieczki

Ocena:
Autor:
Data:
Czy nigdy nie zastanawialiście się co by było gdyby…? Nasze życie pędzi z szybkością światła, nawet nie wiemy, kiedy tak naprawdę jesteśmy już dorośli. Rośniemy, poważniejemy i coraz bardziej poznajemy świat zafascynowani wszelkimi możliwościami. Niestety świat, który niekiedy tak bardzo uwielbiamy okazuje się okrutny i pełen smutku, a w szczególności w takich czasach, jakie ukazane są w książce.
Zamieszki, rewolucje i zamachy, polityka Francji i Włoch jest jednym z głównych wątków historii ... Bardziej jednak w centrum znajduje się wątek życia dorosłego, zazdrości i w pewnym momencie naśladownictwa drugiej osoby i ślepego zapatrzenia. Autorka zostawiając ślad na stronach, główną bohaterkę i narratorkę nazwała swoim imieniem. Bardzo wesoła i zdolna dziewczyna postanawia napisać książkę tuż po skończeniu studiów, tak bardzo chciała jednak stworzyć ją razem ze swoją najbliższą przyjaciółką, która niestety choć bardzo inteligentna nie mogła kontynuować dalszej nauki. Wydając i jednocześnie promując swoją nowonarodzoną historię bohaterka staje przed nie dość, że trudnymi warunkami do wydania, to jeszcze jest to powieść o bardzo rzadkiej w tych czasach tematyce. Po wielu latach rozłąki Elena spotyka swoją niegdyś bliską przyjaciółkę, która po rozwodzie z najbogatszym mężczyzną stała się zwykłą robotnicą w wędliniarni. Zniszczona i naznaczona wiekiem nie przypomina tej samej pięknej kobiety, która potrafiła wszystkim zawrócić w głowie. Na tym się jednak nie kończy, Elena jest nie tylko autorką książki, ale i niedługo ma wziąć ślub z młodym profesorem. Życie jakby chciało zrobić jej na złość i stawia przed nią pewnego mężczyznę, w którym kiedyś się kochała. Na dodatek przeszłość dziewczyny daje się we znaki i już niedługo poczuje smak niezadowolenia , głębokiego smutku i rozpaczy. Jej życie stanie się pomimo bogactwa bardzo żałosne.
Czy wybierze nie kończącą się miłość, czy raczej posłucha swojego rozsądku i postanowi żyć w dobrobycie i dostatku nie zaznając jednak nigdy miłości?
Książka, która kryje w sobie różne tajemnice tamtejszych Włoch. Knucie za plecami, okrucieństwo i w tym wszystkim miejsce na miłość? Z początku czytając nie byłam pewna czy to naprawdę jest historia o wiecznej i wszystko przekraczającej miłości. Bardzo dużo rzeczy o polityce. Jednak myślę, że historia ukazana przez autorkę jest tak pasjonująca, że aż wydaje się rzeczywista. To tak, jakby Elena Ferrante postanowiła opisać swoje życie osobiste, wciągając czytelnika w zakręconą fabułę.
Moje odczucia co do tej historii i bohaterów są , jak najbardziej pozytywne i mam oczywiście nadzieję , że po przeczytaniu przez Was książki będą takie same. Fabuła często składa się z opisów i opowiadań głównej bohaterki.
Zaraz po stronie tytułowej autorka postanowiła umieścić tam bardzo interesującą rzecz, którą oczywiście pozostawię w tajemnicy. Okładka bardzo odznacza się na tle innych książek, jej unikatowy kolor i ten pozłacany napis, to kwintesencja tego, co powinna tak naprawdę mieć dobra książka.
Ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

cd rewelacyjnej powieści

Ocena:
Autor:
Data:
Ciąg dalszy losów dwóch neapolitańskich przyjaciółek. Ich relacje się rozluźniły, Linu i Lila poszły swoimi ścieżkami. Lila dokonuje własnych niszczycielskich wyborów, jej życie kroczy od eksplozji do eksplozji. Jakby racjonalność i inteligencja w pewnych momentach zostawała uśpiona przez emocje, złość, poczucie krzywdy i pewności, że wszystko toczy się nie tak.
Linu obsesyjnie roztrząsa swój stosunek do przyjaciółki. Jej literacki zapał zamiera ... zostaje pogrzebany pod pozorem dobranego małżeństwa, ciąży, urodzin pierwszej i drugiej córki. Przemoc, przetaczająca się przez Włochy, dotyka ją, ale nie aż tak, by obudzić wenę do pisania. Dopiero kolejne spotkanie z miłością z młodzieńczych lat budzi ją do kreacji. I do niszczenia. Połknęłam. Czekam. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena