Koszyk 0
Opis:
OSTRZEŻENIE! Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z czytania… chociaż pewnie będziesz żałować.
Mniej Więcej
  • Wojciech Drewniak
  • 2016
  • 1
  • 304
  • 210
  • 135
  • *, 97883240-3452-9
  • 9788324034529
  • ZD7PM

Recenzje czytelników

Jazda bez trzymanki

Ocena:
Autor:
Data:
"Jakiej dziewczynie najlepiej idzie nauka tańca? Dance" To pierwsze zdanie książki historycznej. Albo prawie historycznej, za to na pewno traktującej o historii. Autor lubi wypowiedzieć się dosadnie, politycznie nic tu nie jest poprawne, za to wybuchy śmiechu czytelnika murowane. Czytając w komunikacji miejskiej nikt na tłok narzekał nie będzie, ludzie sami się odsuną.

Czy wiedziałeś, że Bolesław Chrobry to był chłop z jajami, a jego ulubionym zajęciem było oślepianie przeciwników ...

A że Bolesław Krzywousty, nie dość że miał naprawdę krzywą gębę, to jeszcze żarty się go trzymały a seks lubił jak truskawki?

A że Kazimierz Wielki to naprawdę fajny koleś?

Z tej książki dowiemy się o wielu polskich władcach ich najgłębszych sekretach, głęboko skrywanych i wstydliwych, a jakże, tajemnicach. Nikt tu nie jest bohatersko bohaterski, wymuskany, wybielony. Sama prawda najprawdziwsza. A jaka ciekawa!

Chcesz błysnąć na rodzinnym grillu, cz proszonym obiadku, nie ma to jak wyciągnąć brudy Piłsudskiego na światło dzienne.

Uwaga maturzyści! Nie jest to obowiązkowa pozycja przed egzaminem.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Historia od innej strony

Ocena:
Autor:
Data:
Książka przeczytana w dwa dni! To o czymś świadczy, prawda? A dokładnie o dwóch rzeczach. Po pierwsze jest arcyciekawa i chapeau bas dla autora, że potrafi tak opowiadać o historii.Tak, to jak? Niesztampowo, omijając daty i miejscowości, a skupiając się na przyczynach oraz konsekwencjach. Całość okraszono językiem współczesnym, prostym (czasem mnie tak prostota, bądź kolokwialność raziła, bo jakoś nie pasuje do literatury), a także bardzo dosadnym ... Jeżeli jednak taka jest cena przemówienia do narodu (książka już figuruje na listach bestsellerów, a kanał Wojtka subskrybuje ponad 300 tyś. osób) to ja to kupuję! Nie łatwym zadaniem pozostaje zainteresowanie ludzi czymś wartościowym, a zwłaszcza historią. Ja od zawszę lubiłam historię, ale teraz wydaje mi się jeszcze ciekawsza, za sprawą kolesia, który ma wszystko - gadane, charyzmę i wiedzę.
Po drugie, tu mowa niestety o minusie, "Historia bez cenzury" ma około 280 str.(nie licząc indeksu osób i innych bzdur), lecz zastosowano tu dużą czcionkę, marginesy są szerokie... Gdyby zastosować standardowe rozmiary, pozycja ta skurczyłaby się do jakiś 150 str. Trochę mało... Trochę mało! Apeluję do autora, by napisał kolejną książkę, ale obszerniejszą. W środku mogą być obrazki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena