Koszyk 0
Opis:
Biblia dla fanów Gwiezdnych Wojen.Moc silna w Chrisie Taylorze i w książce tej jest!W 1973 roku George Lucas nabazgrał w swoim notatniku pierwsze zdania o walce galaktycznego Imperium z rebeliantami. Cztery dekady i 37 miliardów dolarów później gadżetów związanych z uniwersum Gwiezdnych wojen było więcej niż mieszkańców ziemi, a wiara rycerzy Jedi stała się oficjalnie uznawaną religią. Dzieł ... o Lucasa wyrwało się z ram kina. Dziś jest jedną z najbardziej lukratywnych i wpływowych marek. Kompletna historia fenomenu Gwiezdnych wojen nie została jednak nigdy opowiedziana. Aż do dziś. Trzymasz ją w ręku. Chris Taylor – dziennikarz tygodnika „Time” i redaktor portalu „Mashable” – podąża śladami gwiezdnej sagi: od jej trudnych narodzin, poprzez burzliwe losy marki, aż po kontrowersje wokół najnowszego filmu. Dociera do ludzi, którzy pomogli przekuć pomysł Lucasa w legendę. Spotyka fanów i ludzi od marketingu, dla których Gwiezdne wojny stały się sposobem na życie. Stacza walki ze współczesnymi rycerzami Jedi i majsterkuje z konstruktorami droidów. Taylor szuka odpowiedzi na pytanie, jak Gwiezdne wojny przyciągnęły i zainspirowały miliony i dlaczego będą rozpalać naszą wyobraźnię i zarabiać gigantyczne pieniądze przez kolejne pokolenia. „Nie sposób wyobrazić sobie fana Gwiezdnych wojen, który nie pokocha tej książki…” — Booklist „Niezwykle zabawna opowieść. Taylor śledzi fenomen Gwiezdnych wojen od narodzin pomysłu do szczytu popularności i mówi nam: »Spójrz tylko, jakie to ogromne!«” — Simon Pegg, aktor i fan GW Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • twarda
Mniej Więcej
 • Chris Taylor
 • 2015
 • 1
 • 556
 • 232
 • 165
 • 97883240-3424-6
 • 9788324034246
 • ZCXLD

Recenzje czytelników

Biznes czy wyobraźnia?

Ocena:
Autor:
Data:
Każdy z utęsknieniem czeka na święta Bożego narodzenia. Ten zgiełk przygotowań i wyczekiwanie pełne nadziei. Budzi się wtedy ukryte w nas dziecko. Zanim 24 grudnia zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej obudzi się coś jeszcze. 18 grudnia na całym świecie przebudzi się Moc w nowym filmie ze świata "Gwiezdnych Wojen". Dla wielu osób pewnie będzie to najważniejsze wydarzenie w tym roku.
Właśnie dla takich zagorzałych fanów powstała książka "Gwiezdne Wojny. Jak podbiły wszechświat ... " Autor pomaga zrozumieć fenomen jakim stała się Gwiezdna Saga. Prosto i przejrzyście jesteśmy wprowadzani do uniwersum i jakże dochodowego biznesu z nim związanego. Wiele ciekawostek i nieznanych do tej pory historii zaciekawi każdego bez względu na wiek. W przejrzysty sposób tłumaczone są trudne pojęcia, nazwy planet czy ras, więc nawet początkujący fan nie będzie miał najmniejszego problemu podczas tej książkowej podróży. Poza tym ładne dla oka wydanie i atrakcyjna cena są dodatkowymi atutami książki.
Jeśli Twoja druga połówka za pomocą Mocy próbuje zgasić światło, co najmniej raz w tygodniu ogląda "Gwiezdne Wojny", w szafie trzyma hełm Lorda Vadera a półki uginają się od książek opisujących uniwersum "Star Wars" to kolejna obowiązkowa pozycja na liście. A jeśli to Ty jesteś fanem/fanką a ukochana/ukochany nie podzielają twojej pasji ta książka może pomóc ją zrozumieć.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

super książka

Ocena:
Autor:
Data:
Ja już miałam okazję czytać. Zachwyciła mnie. Nie tylko warto mieć ją na półce, ale też warto ją przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena