Koszyk 0
Opis:
Wzruszające wspomnienia Magdaleny Zawadzkiej o wspólnym życiu z Gustawem Holoubkiem. Opowieść o pięknej historii miłości, małżeństwa, wspólnego życia i pracy pary aktorów. Nieznane fakty, wspaniałe anegdoty, poruszające opowieści opisane w ujmującym, bardzo osobistym stylu tuż po śmierci Gustawa Holoubka. Książka ilustrowana nigdzie nie publikowanymi zdjęciami z archiwum rodzinnego oraz unikatowymi materiałami archiwalnymi
Mniej Więcej
  • Magdalena Zawadzka
  • 2011
  • 368
  • 210
  • 150
  • 978-83-9337-584-4
  • 9788393375844
  • ZAC2K

Recenzje czytelników

Para niedoskonała a jednak prawie idealna

Ocena:
Autor:
Data:
Muszę przyznać, że biografie/autobiografie aktorów, piosenkarzy czy ludzi polityki, nie są dla mnie obiektem westchnień czy pożądania, niemniej jednak, książkę Magdaleny Zawadzkiej podchwyciłam (z lekką niepewnością) z biblioteczki Rodziców i…absolutnie nie żałuję!
Jest to opowieść o niezwykłym życiu pary aktorskiej– Magdaleny Zawadzkiej i Gustawa Holoubka.
Ludzie mają tendencje do stereotypowego myślenia na temat dużej różnicy wieku. Oczywiście chodzi tutaj o światek show-biznesu ... tam gdzie łatwo kogoś posądzić o interesowność bo…przecież tak młoda, ładna kobieta nie może być z mężczyzną w wieku swojego ojca, a czasami nawet w wieku dziadka …z miłości, to nielogiczne, to wbrew wszystkiemu. I w wielu sytuacjach na pewno tak jest, wiele takich par łączy pewnego rodzaju układ, na którym oboje korzystają. Nie żeby mnie ta kwestia trapiła ;-) ale dzięki książce „Gustaw i ja” uwierzyłam, że jednak takie uczucie jest możliwe. „W ich świecie” wszystko jest możliwe. Chociaż na pewno związek ze znanym już wtedy aktorem, reżyserem, pomógł Magdalenie Zawadzkiej w karierze. Nie ma oporów aby przyznać, że rolę w teatrze dostawała właśnie dzięki niemu.
Gustaw Holoubek imponował Magdalenie Zawadzkiej praktycznie we wszystkim. Nie znałam go osobiście (to oczywiste):))) ale na podstawie tego co piszę Pani Magdalena, w pewien sposób zaimponował i mi…nie jako artysta, bez wątpienia nie jako mężczyzna :) ale jako człowiek. Pani Magda pisała o jego oczach, zgadzam się – widać w nich dobroć, mądrość życiową, dojrzałość emocjonalną. Tak nietuzinkowa, wielka osobowość ma prawo imponować. Są zarzuty, że autorka w tej książce zrobiła ze swojego męża postać papierową, bez życia, emocji – i z tym akurat się nie zgodzę.
Nigdzie wcześniej nie publikowane zdjęcia z archiwum rodzinnego, są dopełnieniem całej ponad trzydziestoletniej historii, tej miłosnej jak i zawodowej.
Ogólnie książkę czytało się szybko, zwinnie i przyjemnie, w czym pomagał również przystępny styl oraz poczucie humoru Pani Magdy :))
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Życie aktora!!!

Ocena:
Autor:
Data:
Chciałabym tak jak pani Magusia/jak nazywał ją mąż /z taką atencją pisać o swoim mężu.Przecież oni to zimni dranie.Przekornie napiszę,ale za to bardzo kochani przez czułe kobiety.Dziękuję pani Magdaleno za biografię i autobiografię.Mogę przez chwilę poczuć się jak aktor w wielkim teatralnym świecie.Dziękuję:-)))
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena