Koszyk 0
Opis:
Czy jesteście kobietami gotowymi na wszystko? Czy problemy w domu lub w pracy są dla was przyczyną frustracji? Czy pragniecie przełomu w życiu duchowym? Czy ktoś, kogo kochacie, łamie wam serce? Jeśli tak, łatwo będzie wam utożsamić się z jedną z bohaterek Nowego Testamentu. W czasach Jezusa kobiety zmagały się z podobnymi problemami: jak zbliżyć się do Boga, jak zbudować trwały związek, jak odmienić swoje życie, jak nie ugiąć się pod ciężarem codziennych obowiązków ... Niektóre z własnej winy znalazły się w trudnym, a nawet rozpaczliwym położeniu, inne padły ofiarą zewnętrznych okoliczności. Gotowe na wszystko to książka przedstawiająca niezwykłe historie dwudziestu dwóch kobiet, bohaterek kart Nowego Testamentu, z nieco innej perspektywy. Nie zostały wybrane ze względu na to, że są ideałami. Wręcz przeciwnie. Ich historie przypominają losy wielu współczesnych kobiet. Życie naprawdę może zmienić się na lepsze. Przenieśmy się w czasie i przekonajmy się, czego mogą nas nauczyć historie życia: * Lois - jedynej babci w Biblii, która pragnęła przekazać swoją wiarę wnukowi, * Marii Magdaleny - uwolnionej z mocy demonów, * Samarytanki - której Jezus złożył niezwykłą propozycję, * Ubogiej wdowy - gotowej oddać ostatni grosz, * Lidii - pragnącej poznać jedynego Boga oraz wielu innych. Popularny serial telewizyjny nie może się równać z tymi opowieściami! Robert J. Strand jest autorem ponad sześćdziesięciu książek, których łączny nakład przekroczył 3 mln egzemplarzy. Jest utalentowanym gawędziarzem z czterdziestoletnim doświadczeniem w pracy duszpasterskiej. Wraz z żoną Donną mieszka w Missouri. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Vocatio
  • miękka
Mniej Więcej
  • Robert J. Strand
  • 2011
  • 160
  • 205
  • 145
  • 978-83-7492-164-0
  • 9788374921640
  • ZA9Z2

Recenzje czytelników

Gotowość ;]

Ocena:
Autor:
Data:
Tym razem miałam przyjemność zapoznać się z historią Kobiet Nowego Testamentu. Tak jak w poprzedniej części autor przedstawia nam losy kobiet, które odegrały ważną rolę w losach świata, lecz tym razem zostały one powiązane w pewnym stopniu z Jezusem. Poznajemy w inny sposób historie Marii Matki Jezusa, Marii Magdaleny , którą Jezus wyswobodził z mocy demona oraz wielu, wielu innych kobiet. Tym razem również poznajemy je z tej dobrej, ale i ze złej strony ... Opisując nam swoją historie namawiają lub zniechęcają do kierowania się ich zasadami. Tak jak i w naszym życiu jedne kierują się swoimi potrzebami materialnymi, a inne interesują się dobrem innych i są gotowe oddać ostatni kęs jedzenia osobie, której go potrzebują. Poza ich historiami dowiadujemy się o początku Kościoła i innych ciekawych rzeczach.

Autor cały czas opisuje wszystko bardzo ciekawie i obrazowo. Posługuje się łatwym językiem idealnym dla młodych osób, które dopiero poznają Boga i swoją religie. Przedstawiając nam historie kobiet ich oczami oczywiście ponownie przenosząc się w ich czasy niektóre rzeczy przyrównuje do obecnych czasów. Cały czas chce się wiedzieć co będzie dalej, a każda historia opowiada coś nowego, innego i zaskakującego. Historie tych kobiet są bardzo podobne. Każda z nich nie ma praw takich jak ich mężowie/ojcowie/bracia. Wychodzą za mąż, bo ktoś im każe (chociaż są i takie, których rodzice kochali na tyle, że pytali je o zdanie), a nawet często wiąże się ze swoim bratem/wujkiem/kuzynem. Kazirodztwo to problem tamtych czasów - jak się tłumaczono w ten sposób majątek i dobre geny pozostawały w rodzinie. Jak się wydaje kobiety nie miały władzy jednak były takie, które potrafiły przekonać męża/kochanka, aby zmienił zdanie, więc można powiedzieć, że kobiety rządziły światem jak i kiedy chciały.

Chyba więcej o tej książce nie da się powiedzieć, ponieważ wszystko co dotyczy tej już opisałam w recenzji o części pierwszej. Jest w taki sam sposób pisana i opowiadana jak tom pierwszy.

Polecam i zapraszam do dzielenia się wrażeniami. ;]

ksiazkimolaksiazkowegoxp.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena