Koszyk 0
Opis:
Jennifer, młoda zdolna prawniczka, marzy o karierze w Nowym Jorku. Jeden błąd sprawia, że jej marzenia legły w gruzach. Udaje jej się co prawda pozostać w zawodzie, ale może zapomnieć o błyskotliwym debiucie. Powoli odzyskuje dobre imię, zaczyna wygrywać coraz więcej głośnych procesów, zostaje ulubienicą mediów. Jednak coraz częściej dokonuje nie tylko niewłaściwych, ale wrę ... cz niebezpiecznych wyborów, balansując na granicy prawa. Igra z ogniem, podejmując się obrony ludzi z mafii. A oni wymagają bezwzględnego posłuszeństwa i stosują tylko jedną karę – śmierć.   Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Sidney Sheldon
  • 2015
  • 592
  • 200
  • 125
  • 97883276-1396-7
  • 9788327613967
  • ZCQ7T

Recenzje czytelników

Niebezpieczne związki młodej pani prawnik

Ocena:
Autor:
Data:
Współpraca z mafią to stąpanie po bardzo cienkim lodzie. Przekonuje się o tym główna bohaterka najnowszego kryminału Sidney Sheldon pt. "Gniew Aniołów". Młoda i ambitna pani prawnik, wskutek pogrążającego przypadku traci reputację i szanse na karierę. Po czasie odzyskuje dobre imię, ale zaczyna grać bardzo nieczysto.

Główna bohaterka "Gniewu Aniołów" to Jennifer - młoda prawniczka po studiach, która zaczyna pracę w nowojorskiej kancelarii ... Jej pierwszy dzień w roli adwokata kończy się sądem dyscyplinarnym - dziewczyna zostaje mimowolnie narzędziem w rękach mafii. Podczas procesu poznaje Adama - młodego wziętego prawnika. Po jakimś czasie para wdaje się w romans, jednak mimo gorących uczuć ich drogi się rozchodzą.

Jennifer ze złamanym sercem wyjeżdża, by osiąść pod Nowym Jorkiem. Od wielu lat odrzucała względy mafijnego bossa, który proponował jej pracę, ale też nie ukrywał zainteresowania nią jako kobietą. Teraz Jennifer zwraca się do niego o pomoc. Ogromna wdzięczność wywołana szczęśliwie rozwiązaną sprawą popycha ją do współpracy z mafijnym środowiskiem. Kobieta, która została prawnikiem, by wymierzać sprawiedliwość przestępcom, nagle zaczyna bronić najgroźniejszych gangsterów. Wkrótce okaże się, że igranie z prawem i jakiekolwiek związki z mafią to bardzo niebezpieczna gra.

Sidney Sheldon po raz kolejny serwuje nam dużą dawkę wrażeń. "Gniew Aniołów" to thriller, w którym wszystko dzieje się na pograniczu prawa i przestępstwa, a bohaterów cechuje podwójna moralność. Propozycja dla wszystkich lubiących dobrą sensację i historie z mafijnymi porachunkami w tle.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Gniew aniołów

Ocena:
Autor:
Data:
Książkę ,,Gniew aniołów" możemy znaleźć w dziale thrillerów. Spojrzawszy, że jest to prawie sześćset stronicowa lektura pomyślałam sobie, iż zapowiada się ciekawy wieczór, gdyż nie ma nic lepszego jak cegiełka, która potrafi wywołać dreszczyk emocji. Jednak początek, czyli w tym przypadku jakieś kilkadziesiąt stron wprowadzenia w życie głównej bohaterki i ukazanie, jak sobie radzi z popełnionym błędem na początku kariery prawniczej, nie wywołuje zbytnio żadnych emocji u czytelnika ... Aby nie było nieporozumienia, nie dzieje się tak przez całą książkę. W końcu pojawiają się ciekawe momenty i to one utrzymują czytelnika w zainteresowaniu.

W książce ,,Gniew aniołów" znajdziemy naprawdę dużo pomieszanych wątków. Niektóre ciekawią mniej, niektóre bardziej, a niektóre wcale. Historia rozpoczyna się dobrze, pojawia się nadzieja u czytelnika, już myśli, że trafił na porządną książkę. Jednak później zaczyna się dość szczegółowy opis życia naszej bohaterki. Szczerze mówiąc nie przypadł mi do gustu, gdyż byłam nastawiona na żwawe tempo akcji, a takie opisy, które pojawiały się co jakiś czas spowalniały ją. Jej przebieg przypomina trochę wykres cosinusa. Najpierw mamy coś interesującego, później nasza ciekawość spada wraz z każdą stroną, która tylko rozwleka akcje, by powtórnie pokazać nam coś, co bardziej przykuje naszą uwagę.

Życie Jennifer wcale nie jest nudne. Sądzę jednak, że większą chęć miałabym na przypatrywanie się mu z taką szczegółowością gdybym była nastawiona na inny gatunek niż thriller, który kojarzy mi się z szybką akcją, a jak nie tym to kręceniem się scen wokół czegoś ciekawszego niż życie bohaterki, które przechodziło przez różne etapy, romansów, klęsk i sukcesów zawodowych, dramatów małych i większych w życiu osobistym. Uważam, że gdyby trochę mniej poświęcono na życie bohaterki to książka za wiele by nie straciła, a mnie by się ją przyjemniej czytało. A tak miałam czasem jej dosyć. W sumie co się dziwić, od dawna nie miałam okazji czytania takich gabarytów książki, więc przynajmniej mogłam na coś ponarzekać.

Mimo wszystko ,,Gniew aniołów" nie jest złą książką. Znajdziemy tutaj sporo ze świata prawników. Przyglądanie się rozwojowi kariery młodej pani adwokat może zainteresować czytelnik, a na pewno to, co potrafiła ona zdziałać na sali sądowej. Pojawia się tutaj także mafia, która dodaje trochę ciekawych wątków. Niektóre dramaty przeżywamy wraz z naszą bohaterką, więc książka potrafi wywołać emocje.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena