Koszyk 0
Opis:
W małej wiosce opodal miasta Wizja ludzie nie znają smutku ani rozpaczy. Ale ta na pozór idylliczna społeczność skrywa okropną tajemnicę. W dzieciństwie Nalah nie rozumiała, dlaczego zawsze gdy jest smutna, rodzice każą jej zanosić ciastka niemej dziewczynce nazywanej Głosem. Wiedziała tylko, że potem smutki znikają. Dopiero kiedy dorosła, odkryła mroczną prawdę, a wtedy zapragnęła uciec z wioski, która stała się dla niej więzieniem. Jednak dopiero po wizycie w Wizji ... gdzie trafiła do Świątyni Smutku, pojęła, co musi uczynić, by w pełni odzyskać wolność... Książka zawiera dwa pierwsze rozdziały pierwszego tomu serii "INNI" pt. "Pisane szkarłatem", autorstwa Anne Bishop Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Initium
 • miękka
Mniej Więcej
 • Anne Bishop
 • 2013
 • 1
 • 112
 • 210
 • 147
 • *, 9788362577354
 • 9788362577354
 • ZB0EH

Recenzje czytelników

Głos - A. Bishop

Ocena:
Autor:
Data:
Anne Bishop to autorka popularnej „Trylogii Czarnych Kamieni”. Niedawno wydane w Polsce zostały jej książki z serii o „Efemerze”. „Głos” to opowiadanie odwołujące się właśnie do tego świata.
„Nazywali ją Głosem, ponieważ go nie miała. […] Kiedy ktoś miał ‘smutkowy dzień’, jak mawiała moja matka, albo jeśli zdarzyło się coś nieprzyjemnego pieczono niewielkie ciasteczko i zasmucona osoba zanosiła przysmak do domu Głosu.”
Ciężko napisać o fabule tego opowiadania więcej, niż ten krótki cytat ... tak, by nie zdradzić przebiegu wydarzeń. „Głos” opowiada o dziewczynie, która dostrzegając otaczającą niesprawiedliwość, na którą nikt nie zwraca uwagi, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Sprzeciwienie się temu, co reszta mieszkańców jej wioski uważa za normalne, skłania ją do działań, by zmienić zarówno swój los, jak i osób, na których jej zależy.
Jakkolwiek to króciutkie streszczenie banalnie brzmi, fabuła dotycząca w dużej mierze relacji między bohaterami oraz kwestii związanych z moralnością jest naprawdę wciągająca:
Czy los, jaki przypadł w udziale Głosowi jest właściwy?
Czy ludzie mają prawo wykorzystywać innych, wręcz bez granic?
„Głos” jest związany z „Mostem Marzeń” - mamy szansę poznać pojawiające się tam postacie z czasów, zanim trafiły do Wizji. Warto zaznaczyć, że tytułowe opowiadanie to zaledwie 50-60 stron, a resztę książeczki zajmują dwa rozdziały z „Pisane Szkarłatem” - zbliżającej się ku premierze nowej publikacji Anne Bishop.
„Głos” było mi trudno ocenić, ze względu na to, że znacząco różni się od innych publikacji autorstwa Anne Bishop, zwłaszcza pod względem objętościowym. Fabuła też inna-nie dotyczy „ratowania świata”, a bardziej problemów dotyczących jednostki-różnicy w postrzeganiu świata przez nią, a przez innych. Mimo tych różnic opowiadanie jest zdecydowanie wciągające, nie mniej niż reszta serii „Efemera”. A dodatkowe dwa rozdziały z nowej serii tylko zaostrzają apetyt na zakup kolejnej książki tej autorki.
„Głos” polecam wszystkim fanom twórczości Anne Bishop, w szczególności tym, którzy czytali książki z serii „Efemera”. Obawiam się, że osoby nie znające ich treści nie do końca będą mogły zrozumieć fabuły opowiadania. Dodatkowe dwa rozdziały są miłą niespodzianką, przedsmakiem kolejnej intrygującej książki, na którą zapewne większość fanów autorki czeka z niecierpliwością.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena