Koszyk 0
Opis:
Od pościgów policyjnymi polonezami i walki z mafią do ośrodków szkoleniowych CIA Krzysztof Liedel zawsze marzył o tym, żeby łapać bandytów. Kiedyś robił to jako policjant, obecnie jako ekspert do spraw zwalczania terroryzmu, który odpowiadał między innymi za bezpieczeństwo Euro 2012. Marcin Ciszewski - autor bestsellerów www.ru2012.pl i Upał - odkrył zaś, że losy Liedla to materiał na książkę, jakiej jeszcze nie było. Tylko tu spotkacie prawdziwych twardzieli ... którzy nie wahali się ruszyć w pogoń za rosyjskimi mafiosami wysłużonym polonezem i z wiecznie zacinającym się służbowym pistoletem P-64 w garści. Od pościgów policyjnymi polonezami i walki z mafią do ośrodków szkoleniowych CIA i miejsc, które zaatakowała Al-Kaida - oto historia GLINIARZA. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Marcin Ciszewski, Krzysztof Liedel
 • 2013
 • 1
 • 396
 • 205
 • 143
 • 978-83-240-2395-0
 • 9788324023950
 • ZAYB6

Recenzje czytelników

Jak wygląda praca w policji

Ocena:
Autor:
Data:
Tym razem Marcin Ciszewski nie wymyślił żadnej wciągającej historii, zrobiło to za niego życie, a on sam spisał pasjonujący życiorys Krzysztofa Liedla. W „Gliniarzu” mamy do czynienia z historią policjanta, któremu zawsze zależało na profesjonalnym wykonywaniu swojej roboty. Książka wciąga opisami misji, wartką akcją, przybliżeniem pracy polskich policjantów oraz przytoczonymi licznymi anegdotkami. Obok polskiego podwórka czytelnik ma szansę zobaczyć kursy w USA w siedzibach CIA i FBI ... szkolenia Scotland Yardu na wypadek zamachu w londyńskim metrze (Liedel uczestniczył w nim kilka miesięcy przed pamiętnymi zamachami z 2005). To przede wszystkim książka o fascynującej i pełnej adrenaliny pracy polskich policjantów. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

polski gliniarz

Ocena:
Autor:
Data:
Marcin Ciszewski był mi wcześniej znany jako autor książek "Upał" czy "Mróz", natomiast Krzysztof Liedel to polski specjalista do spraw terroryzmu, prawnik, policjant.
Taki duet gwarantuje mocne wrażenia! Marcin Ciszewski spisał prawdziwą opowieść o życiu pasjonata, a Krzysztof Liedel jest nie tylko ekspertem ds. terroryzmu, ale również prawdziwym zapaleńcem, który angażuje się bez reszty w swoją pracę.

Kiedy wzięłam do rąk "Gliniarza" ... w pierwszej chwili pomyślałam - kurczę, biografia.... I to jeszcze jaka! Książki sensacyjne się przy niej chowają. Pióro Marcina Ciszewskiego sprawia, że opowieść z życia polskiego policjanta czyta się z zapartym tchem. Znajdziecie tutaj zarówno wspomnienia i refleksje z początków służby - efekt fali i życie misia, jak i pasjonujące pościgi, czy morderstwo w wyniku porachunków mafijnych. Mnie rozbawiła historia pana Zdzisia - przeczytajcie sami!
Towarzyszmy Krzysztofowi Liedlowi przez 20 lat jego służby dla Polski. Poznajemy początki jego służby w prewencji i awans do "czarnych beretów", potem pracę w policji kryminalnej i Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, po pracę jako wykładowca i kursy w Stanach Zjednoczonych. Cały ten czas zgłębiał tajniki pracy policyjnej i studiował zagadnienia związane z terroryzmem. Niezwykła osobowość, a przy tym ciepły i kontaktowy człowiek.

Jego opowieści chwilami wywoływały uśmiech na mojej twarzy, a chwilami szokowały. Na pewno nie nudziły! Historia kariery Krzysztofa Liedla jest pasjonująca i świetnie się ją czyta. To doskonały materiał do ekranizacji - powstałby naprawdę niezły film.
Okazuje się, że czasem życie pisze lepsze scenariusze niż fachowcy mogą wymyślić - i takim przykładem jest życie Krzysztofa Liedla.
"Gliniarz" zaskakuje, chwilami bawi, ale na pewno wzbudza dreszczyk emocji i podziw dla bohatera książki. Okazuje się, że w Polsce są mądrzy i utalentowani fachowcy w wielu dziedzinach - szare eminencje, które robią swoje, nie licząc na poklask i blask jupiterów.
Chcecie poznać pracę polskiej policji z innej strony, od kulis? Przeczytajcie "Gliniarza" ! Polecam!


http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/07/gliniarz-marcin-ciszewski-krzysztof.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena