Koszyk 0
Opis:
Autobiografia legendy Manchesteru United napisana trzy lata przed śmiercią. Był wielbionym przez tłumy Królem Życia. Wlewał w siebie hektolitry alkoholu, bawił się do upadłego niemal każdego wieczoru, częściej od samochodów zmieniał tylko dziewczyny. Ale to nie przeszkadzało mu w ogrywaniu kolejnych obrońców i zdobywaniu kolejnych goli. Do czasu... Choroba alkoholowa i przeszczep wą ... troby okazały się wysoką ceną, którą musiał zapłacić za lata chwały. W tej książce George Best zdradza, jak wyglądało jego pełne wielkich sukcesów i jeszcze większych porażek życie. Zwycięstwo w finale Pucharu Europy, po którym na dwa dni urwał mu się film. Spięcia z Bobbym Charltonem. Pobłażliwe traktowanie przez Matta Busby’ego, randka z aktorką zamiast meczu z Chelsea i „szybki numerek” tuż przed półfinałem Pucharu Anglii. Nie będzie już takiego piłkarza, nie będzie już nigdy takiej biografii! Losy jednego z największych piłkarskich talentów w historii przy akompaniamencie westchnień podziwu trybun, kostek lodu wrzucanych do irlandzkiej whiskey i rozpinanych biustonoszy kolejnych piękności. Cudowna opowieść o upadaniu i bezustannym poszukiwaniu nadziei.Przemysław Rudzki, „Przegląd Sportowy” Nie potrafił odstawić kieliszka, nie darował żadnej ładnej dziewczynie. Wierzę jednak głęboko, że legendę George’a Besta zbudowały przede wszystkim finezja i polot w grze oraz cudowne gole, a nie alkoholowe ekscesy czy miłosne podboje.Rafał Nahorny, dziennikarz Canal+Sport i nc+ El Beatle był geniuszem futbolu, życiowym romantykiem, osobnikiem wrażliwym i ciekawym życia. Potrafił czarować na boisku i być uroczym wobec kobiet. Przepił swoje życie. Ta książka nie jest tylko opowieścią o wielkim piłkarzu, ale również kroniką słabości ludzkich skumulowanych w butelce alkoholu. Można nie lubić piłki nożnej, ale trzeba ten niezwykły tekst przeczytać, by wiedzieć, że słabości ludzkie dotyczą wszystkich bez względu na urodzenie, stan majątkowy i sławę. Poruszająca historia prawdziwego piłkarskiego artysty. Hirek Wrona Równie dobrze ta książka mogłaby być zatytułowana: „Nie przepiłem siebie. Choć niewiele zabrakło”. Brytyjski król futbolu, książę życia, notoryczny imprezowicz i niepoprawny kobieciarz – po prostu George Best. Na przełomie lat 60. i 70. był naprawdę najlepszy. Przynajmniej w Europie. I miał najciekawszą biografię. Poruszająca historia upadłego idola. Prawie z happy endem. Adam Godlewski, tygodnik „Piłka Nożna”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • George Best
  • 2015
  • 1
  • 384
  • 205
  • 140
  • *, 9788379244-88-1
  • 9788379244881
  • ZD114
  • niego

Recenzje czytelników

Historia bez happy endu

Ocena:
Autor:
Data:
George Best to postać, którą zna każdy kibic piłki nożnej. Zna z jego fantastycznych zagrań, ale również wyczynów pozaboiskowych i problemów z alkoholem. W swojej autobiografii Irlandczyk szczerze opisuje swoje życie, nie boi się nazwać błędy błędami. W książce Best zawiera wiele ciekawostek, o których wcześniej nikt nie słyszał - chociażby o panicznym strachu przed życiem w Manchesterze. Jednocześnie poznajemy powody, przez które zawodnik z Belfastu zakończył karierę w Manchesterze United ... dlaczego decydował się na grę w niszowych klubach i dlaczego sięgał do kieliszka. Patrzy krytycznie na swoje życie, wydaje sądy o rzeczach które robił - nie boi się chociażby stwierdzić, że powinien wcześniej poddać się leczeniu z alkoholizmu. W czasie lektury wydaje się, że słuchamy już odmienionego człowieka - z ciężką przeszłością, czekającego na przeszczep wątroby, i gotowego na nowe, odmienne życie. Niestety, wiemy jak ta historia się kończy. Wkrótce po zakończeniu pisania tej książki, Best wraca do alkoholu i po 3 latach umiera. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

The Best

Ocena:
Autor:
Data:
George Best to piłkarz legendarny. Postać nie tyle nie stroniąca od skandali co tragiczna.
Umiejętności i talent czysto piłkarski plasują go w gronie najwybitniejszych piłkarzy wszech czasów.
Niestety wraz z rosnącą popularnością uwidaczniała się także u Besta skłonność do coraz częstszego sięgania po mocne trunki, co odbijało się nie tylko na jego formie boiskowej, ale także na życiu osobistym.
Jedno z cudownych dzieci Busby'ego ... które na boisku było zdolne do zrobienia z piłką niemal wszystkiego i ośmieszenia nawet najlepszych obrońców świata poza nim nie potrafiło kontrolować swojego pociągu do alkoholu, kobiet i luksusów.
O tym, że jego alkoholowe problemy są poważne zdał sobie sprawę dopiero wtedy gdy konieczne było przeprowadzenie operacji przeszczepu wątroby.
Pomimo swoich pozaboiskowych wyskoków i krnąbrnego charakteru, kochały go miliony ludzi nie tylko w Wielkiej Brytanii i nie były to tylko same kobiety.
Piąty Beatles jak ochrzczono go z powodu podobieństwa do członków legendarnej grupy został zapamiętany przede wszystkim ze swoich boiskowych popisów, które pokazał światu w wielu meczach jak chociażby tych z Benficą, które przez znawców futbolu zostały określone mianem najlepszych w jego karierze. Mecze te wyniosły go na piedestał.
Best nie potrafił odnaleźć się na boisku i poza nim gdy trenerem Manchesteru przestał być Matt Busby, a gra Czerwonych Diabłów w niczym nie przypominała tej z finału Pucharu Mistrzów. Dopadało go zniechęcenie, coraz częściej sięgał po alkohol, który w końcowym rozrachunku był powodem jego śmierci. Best odszedł żegnany przez tysiące ludzi zdecydowanie zbyt szybko.
Wspaniała i jednocześnie tragiczna książka, która może nieść przesłanie dla pokoleń młodych zawodników. Szczerze polecam!!!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena