Koszyk 0
Opis:
Większość zwykle dorasta, wiedząc „od zawsze”, jak i kiedy należy odstukać w niemalowane drewno, kiedy skrzyżować palce i co się stanie, kiedy księżniczka pocałuje żabę albo chłopiec wyciągnie miecz z kamienia. Niestety, wiele w tej wiedzy staje się obecnie zapomniane. Legendy, mity i baśnie: nasz świat zbudowany jest z historii, jakie sobie opowiadamy o tym, skąd przybywamy i ską ... d się tam wzięliśmy. Na Dysku jest tak samo, jednak istoty, które na Ziemi są wytworami wyobraźni – jak wampiry, trolle, czarownice, możliwe, że i bogowie – tam są rzeczywiste: żyją, a czasem nawet kopią. W „Folklorze Świata Dysku” Terry Pratchett łączy siły z czołową brytyjską badaczką folkloru, Jacqueline Simpson, by bez przesadnego szacunku, ale pouczająco przeanalizować te żywe mity i legendy, które przedstawia, opisuje, a niekiedy z sympatią wyśmiewa w fantastycznym Świecie Dysku. Pratchett – jak Mark Twain i Jonathan Swift – jest nie tylko wielkim pisarzem, ale też oryginalnym myślicielem... zabawny, ekscytujący, wesoły oraz – jak wszystkie najlepsze komedie – śmiertelnie poważny.„Guardian” Jeden z najciekawszych i najbardziej niedocenianych przez krytykę powieściopisarzy... „Folklor Świata Dysku”, napisany wspólnie ze znakomitą folklorystką Jacqueline Simpson, podkreśla jego kpiarstwo i błazenadę...„The Times”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Terry Pratchett, Jacqueline Simpson
  • 2015
  • 358
  • 202
  • 142
  • 978838069-150-6
  • 9788380691506
  • ZCWIM

Recenzje czytelników

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Świetna pozycja dla wszystkich fanów i fanek Świata Dysku. Świat nie do powtórzenia i skopiowania, autentyczny jak żaden inny. Świetne uzupełnienie jeśli czytaliście te książki. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Biblia według Pratchetta ;)

Ocena:
Autor:
Data:
Za oknem zrobiło się biało i bardzo mroźno, pod nogami skrzypiał śnieg. Sople lodu jak czarodziejskie różdżki zwisały z dachu, jakby chciały powiedzieć, że nastał czas magii. W salonie dzieciaki ubierały choinkę, mama krzątała się po kuchni, a niestrudzony tata, próbował przywrócić do życia zeszłoroczne światełka. Wigilia zbliżała się nieubłaganie. Wszyscy mieli zasiąść do wigilijnego stołu, kiedy wszystko będzie gotowe a efektów nie było widać ... Na szczęście udało im się zdążyć tuż przed pierwszą gwiazdką i zasiedli do suto zastawionego stołu- jak nakazuje tradycja. Nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, życzeń, konsumpcji 24 potraw przygotowanych przez mamę, wspólnego kolędowania oraz odpakowywania prezentów. Jedni mają w zwyczaju oglądać Kevina, a oni wspólnie czytali biblię według Terrego Pratchetta. ŚWIAT DYSKU już kilka lat temu wpisali na swoją listę Bożonarodzeniowych tradycji, ostatnio towarzyszyła im podczas świąt w wyjątkowy sposób, trafiając do ich wyobraźni jako "Folklor Świata Dysku". To była dopiero magia!!!

"Folklor Świata Dysku" to książka, w której cała moja rodzina zakochała się bez pamięci, zresztą całkiem podobnie było z poprzednimi częściami. Jeśli czytaliście wcześniej Pratchetta, to dobrze wiecie, że mamy tu do czynienia z wielowymiarowym światem, gdzie przygoda goni przygodę, a wszystko to dopełnia potężna dawka magii o dowcipnym zabarwieniu, która chwilami przybiera smutnego, pełnego refleksji zabarwienia. Bierze się to stąd, że choć całość opiera się na fikcyjnym świecie DYSKU i jego nadprzyrodzonych istotach, to jednak wszystko w mniejszym lub większym stopniu znajduje odzwierciedlenie w realnym świecie. Odnajdziemy tutaj liczne nawiązania do baśni, mitologii oraz legend, które nie pozwalają o sobie zapomnieć, a wszystko po to, by nie zapomnieć kim jesteśmy i skąd pochodzimy. Cudownie jest patrzeć oczyma wyobraźni na ten świat, poznawać go, a także odkrywać folklor Wielkiej Brytanii.

FŚD- idealna książka na Boże Narodzenie!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena