Koszyk 0
Opis:
 Rodzeństwo z Warszawy, Tomek i Ola, spędza wakacje w Ameryce na Florydzie, w krainie delfinów. Bohaterowie oraz inne dzieci, które przyjechały z różnych zakątków świata, mieszkają w domu nad brzegiem oceanu, na terenie Instytutu zajmującego się badaniem życia delfinów. W tak egzotycznej scenerii przeżywają emocjonujące przygody, czasem zabawne, innym razem groźne. Między jednym z chł ... opców a delfinem Elwarem rodzi się niezwykła przyjaźń. Elwar uczestniczy w przygodach bohaterów, pomagając w trudnych momentach, a niekiedy ratując im życie. Egzotyczna przygoda to pasjonująca lektura, która pozwoli młodemu czytelnikowi poznać zwyczaje delfinów i innych mieszkańców podwodnego świata. Opowieść o wakacyjnych przygodach zaprowadzi go także na mokradła Everglades, gdzie zetknie się z osobliwościami flory i fauny tej niezwykłej krainy. Na końcu każdego rozdziału zamieszczone są strony encyklopedyczne, na których zgodnie z wiedzą naukową, ale przystępnie i zrozumiale dla dziecka przedstawione są wiadomości dotyczące zwierząt i roślin pojawiających się w tym fragmencie opowieści zoologiczne i botaniczne zawarte w rozdziale. Książki z serii „Klub Małych Czytelników” adresowane są do dzieci zaczynających samodzielnie czytać. W wieku 6–9 lat dzieci powinny czytać jak najwięcej, a ich lektury powinny być różnorodne, wciągające, pełne przygód i pozytywnych emocji. Książki z serii „Klub Małych Czytelników” spełniają te kryteria; staną się doskonałymi pierwszymi lekturami dla każdego dziecka. Napisane pięknym, przystępnym językiem, pełne ciepła i humoru, atrakcyjne dzięki wartkiej akcji i charyzmatycznym bohaterom, opatrzone pięknymi kolorowymi ilustracjami. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Aleksandra Michałowska
  • 2016
  • 112
  • 250
  • 176
  • 978-83-7791-479-3
  • 9788377914793
  • ZDAN8
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Egzotyczna przygoda

Ocena:
Autor:
Data:
Tomek i Ola przyjeżdżają do wujka na wakacje. Ich wujek – Stefan, pracuje w „krainie delfinów”. Dzieci bardzo ciekawe jak wyglądają i jak zachowują się delfiny, od razu chcą do nich zajrzeć i o wszystko wypytują.
Jak się później okazuje w schronisku dla delfinów przebywa akurat jeden – Elwar, który potrzebował pomocy, a Stefan wraz z jeszcze jednym kolegą, się nim zaopiekowali. Elwar to niezwykły delfin, który umie wykonywać wiele sztuczek ... ale przede wszystkim bardzo chce przyjaźnić się z ludźmi. Jest do nich nastawiony bardzo przyjacielsko, chce się bawić a także rozmawia w swoim języku. Jak się później okazuje Elwar i Tomek bardzo przypadają sobie do gustu i nawiązuje się między nimi niezwykła nić przyjaźni. Jak to zwykle bywa, pojawia się też czarny charakter, który chce zabrać Elwara w miejsce gdzie ten będzie musiał występować i na rozkaz wykonywać bardzo męczące sztuczki. Stefan i dzieciaki za wszelką cenę chcą te próby udaremnić.
Czy uda się uratować Elwara?
A czy przyjaźń Tomka i delfina przetrwa?
To naprawdę niezwykła książka, która nie tylko bawi, ale także uczy. Dlaczego uczy? Już wyjaśniam. Otóż co kilka stron w książce umieszczonych jest kilka informacji o delfinach a także o innych morskich stworzeniach.
Książka odpowiednia dla dziecka w każdym wieku, nawet jeżeli wie już z lekcji przyrody co nieco o delfinach, to przecież i tak może przeczytać tę książkę z czystej ciekawości opowieści w niej zawartej.
Tę opowieść może czytać dziecko samo, ale także z rodzicami lub ze starszym rodzeństwem. Daję Wam gwarancję wspaniałej zabawy i braku nudy. Litery są wspaniałe, wprost dla dzieci – duże i wyraźne. Czasem w takich opowieściach możemy spotkać różne formaty czcionek – często są na tyle oryginalne, że sami zastanawiamy się co oznacza dany wyraz. Tutaj czcionka jest prosta i wyrazista. Naprawdę taka, jakiej chcielibyśmy dla naszego dziecka.
Wyruszamy w podróż na Florydę! Płyńcie z nami!
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena