Koszyk 0
Opis:
Pewnego ranka z weneckiego kanału zostaje wyłowione ciało nieznanego mężczyzny z pokiereszowaną twarzą. Sekcja zwłok wykazuje, że wykrwawił się na śmierć wskutek ran zadanych nożem, a za życia cierpiał na rzadką chorobę, która zdeformowała mu tułów i szyję. Jego wygląd wydaje się znajomy komisarzowi Brunettiemu, usiłującemu ustalić tożsamość ... nieboszczyka. Ofiara nie ma przy sobie dokumentów, nie zgłoszono też niczyjego zaginięcia. Komisarz przypomina sobie, skąd zna twarz zabitego mężczyzny – rok wcześniej na autostradzie łączącej Wenecję z Mestre obserwował demonstrację rolników protestujących przeciwko narzuconym przez UE limitom w produkcji mleka. Ten trop pomaga ustalić, że zamordowany był weterynarzem w Mestre i pracował w jednej z pobliskich rzeźni. Wdał się tam w romans z młodą asystentką dyrektora, kobietą bezwzględną, cyniczną i podejrzanie bogatą. Brunetti, miłośnik dobrej kuchni i mięsnych potraw, ma okazję zobaczyć na własne oczy, jak zabija się zwierzęta, których mięso trafia na stoły w weneckich domach i restauracjach. Zaczyna rozumieć swoją córkę oraz współpracowników z komendy, którzy od dawna są zwolennikami wegetarianizmu i przeciwnikami przemysłowej hodowli zwierząt. Wizyta w ubojni i niezwykła sprawność, z jaką jego współpracownica, signorina Elettra, zdobywa poufne informacje na jej temat, pozwalają śledczym wysnuć przypuszczenia co do motywu i sprawców zabójstwa. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Donna Leon
  • 2015
  • 356
  • 175
  • 125
  • 978837392-535-9
  • 9788373925359
  • ZCPYF

Recenzje czytelników

Średnia

Ocena:
Autor:
Data:
Wenecja to piękne i bajeczne miasto. Tam właśnie w weneckich kanałach zostaje odnalezione ciało nieznanego mężczyzny z zmasakrowaną twarzą. Po sekcji zwłok okazuje się, że nieszczęsny wykrwawił się na śmierć, na w skutek ran kłutych nożem.

Sprawą dochodzeniową zajmuje się Guido Brunettie, komisarz policji weneckiej. Jedynie jemu postać mężczyzny wydaje się znajoma, sęk w tym, że nie potrafił przypomnieć sobie skąd go mógł znać. Nieboszczyk nie posiadał żadnych dokumentów tożsamości ... dlatego komisarz nie przestaje się bić z myślami skąd może znać ofiarę. Gdy w końcu mu się udaje, okazuje się, że nieboszczykiem był niejaki weterynarz, który pracował w jednej z pobliskich rzeźni. Guido postanawia odwiedzić to miejsce i jego pracowników. Tam okazuje się, że mężczyzna wdał się w romans z młodą asystentką dyrektora, kobietą bezwzględną, cyniczną i podejrzanie bogatą. Czy ma z tym coś wspólnego? Kto jest sprawcą zabójstwa i jaki miał motyw? Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie.

Nie przeczę lubię czytać kryminały, odkrywać różne tajemnice, zagadki, poznawać motywy zbrodni, książki które wciągną mnie do reszty. Niestety ,,Dzika zachłanność" się do tego nie zalicza. Pierwsze kartki zachęcają by zagłębić się w treść, jednak coraz dalej książka zaczęła mnie w jakimś stopniu męczyć, stała się dla mnie strasznie uciążliwa i zamiast mnie pochłonąć do głębi, sprawiła, że oderwałam się od niej z niesmakiem. Ktoś pomyśli ,,ale jak to ci się nie podoba? Przecież masz motyw zbrodni, ciekawe śledztwo, historia ma wszystko co lubisz w kryminałach" to prawda, ma to wszystko w sobie, ale co z tego jeżeli tekst nie pozwala mi cieszyć się tą przyjemnością z czytania? Zamiast się zrelaksować, ciągle się wkurzałam, denerwowałam, irytowałam.

Co sprawiło, że sięgnęłam po tą pozycję? Lokalizacja akcji. Historia toczy się w Wenecji pięknym mieście kanałów. Zawsze chciałam go odwiedzić, poznać tamtejszych ludzi, ich przysmaki, przepłynąć gondolą z przystojnym mężczyzną. Sądziłam, że książka przybliży mnie do tego miejsca i może by to sprawiła jednak nie chciałam zagłębiać się w dalszą treść, gdyż zamiast sprawić mi przyjemność, zaczęła odpychać. Może kiedyś wrócę do niej i przemogę się by ją skończyć, bo nie przeczę książka jest interesująca, opis sam o tym świadczy, jednak teraz mówię stanowczo nie. To moja osobista opinia, mam nadzieję, że znajdzie wielu czytelników.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena