Koszyk 0
Opis:
Po raz pierwszy w Polsce pełne wydanie ocalałego Dziennika Dawida Sierakowiaka. Z łódzkiego getta trudno było uciec, łatwo za to się umierało. Z powodu wycieńczenia, niedożywienia i zapalenia płuc umarł tam także Dawid Sierakowiak, uzdolniony chłopak o przenikliwym umyśle. Kilka lat prowadził dziennik, kronikę śmierci i głodu. Ocalało pięć zeszytów. 
Mniej Więcej
  • Dawid Sierakowiak
  • 2015
  • 1
  • 400
  • 229
  • 152
  • *, 9788364700057
  • 9788364700057
  • ZCHR8

Recenzje czytelników

Adam

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo zdolny pietnastolatek, swój dziennik napisał w przepieknym i profesjonalnymstylu. Tylko pozazdrościć formy i stylu. Zapewne Dawid Sierakowiak byłby wielkim pisarzem jakby byłomu dane przeżyćpiekło jakie nam stworzyli niemcy w czasie II WŚ. Warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Pamiętniki Dawida Sierakowiaka bywają porównywane z zapiskami szerzej znanymi w świecie, których autorką jest Anna Frank. Jednak moim zdaniem to błąd. Co prawda jedne i drugie dotyczą żydowskiej, ogólnoludzkiej gehenny z okresu wojny. Jednak zapiski Sierakowiaka poruszyły mnie bardziej. I nie chodzi tu tylko o fakt, iż dotyczą one Polski, czy mojej rodzinnej Łodzi. Chodzi tu bardziej o kwestię stylu pisania. Frank pisze bardziej..hmm..jak to określić... literacko ... odrobinę zbyt może nie patetycznie, ale coś w tym stylu.
Sierakowiak z kolei pisze jak dziecko, prosto, normalnie, od serca. I ten sposób pisania zmienia się z kolejnymi stronami. Podobnie zmienia się jego spojrzenie na otaczającą go rzeczywistość zmienia się podejście do tego co ważne, zmienia się po prostu wszystko. Zmienia się także sam Dawid ewoluując od odrobinę naiwnego, infantylnego nastolatka do człowieka, którym nie powinien być nigdy i w żadnej sytuacji żaden nastolatek.Dziennik wymyka się moim zdaniem jakiejkolwiek ocenie. Jest to lektura ważna, potrzebna, taka po którą powinien sięgnąć każdy. Jeżeli uważacie, że w waszym życiu jest coś nie tak, przeczytajcie choć fragment zapisków Dawida Sierakowiaka. Gwarantuję cios jak obuchem w głowę i przewartościowanie wszystkiego.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena