Koszyk 0
Opis:
Wielowątkowa powieść obyczajowa. Jak w każdej powieści Isabell Allende poznajemy historię rodziny, czasy przewrotu wojskowego w Chile i nowe życie w Stanach Zjednoczonych. Po raz kolejny przekonujemy się o sile miłości pokonującej wszelkie trzeszkody. Maya, amerykańska nastolatka, mieszka w Berkeley pod opieką swojej chilijskiej babci Nini i jej drugiego męża Popo. Dorasta otoczona ciepłem i miłością, a dziadek staje się dla niej oparciem i największym autorytetem ... Jego śmierć zachwieje całym światem Mai, która nie potrafi pogodzić się z tą stratą i zaczyna szukać zapomnienia w alkoholu i narkotykach. Po ucieczce z ośrodka leczenia uzależnień trafia do Las Vegas, a tu ląduje wkrótce w kryminalnym półświatku. Pracuje dla złodzieja, narkomana i dealera, pije, ćpa i stopniowo traci świadomość tego, co dobre i złe. Kiedy w końcu udaje jej się wrócić do babci, ta chcąc ratować wnuczkę przed dawnymi "współpracownikami", wysyła ją na chilijską wyspę Chiloe... "Ta Maya Vidal przysporzyła mi więcej cierpienia niż jakakolwiek inna z moich postaci. Opisując niektóre sceny, miałam ochotę dać jej po twarzy, żeby nabrała rozumu, przy innych mocno przytulić, żeby chronić ją przed światem i jej własnym lekkomyślnym sercem." Autorka Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Isabel Allende
 • 2013
 • 1
 • 432
 • 205
 • 133
 • 978-83-7758-323-4
 • 9788377583234
 • ZAW0M

Recenzje czytelników

Gdy chce się uciec od przeszłości, odzywają się demony

Ocena:
Autor:
Data:
Ciekawie opowiedziana historia dziewczyny po przejściach, która leczy duchowe rany na małej wysepce należącej do Chile, kraju, z którego pochodzi jej babcia.

Tytułowa bohaterka opowiada o swoich burzliwych perypetiach, ale sporo miejsca poświęca również szczęśliwemu, barwnemu dzieciństwu, w którym największą rolę odegrał jej "przyszywany" dziadek. Dzięki retrospekcjom dowiadujemy się wiele o korzeniach rodziny Mai, zwłaszcza o wielkiej miłości ... jaka połączyła jej szaloną babcię i jej drugiego męża.

Ważną rolę w opowieści dziewczyny odgrywa teraźniejszość - nowy dla niej świat mieszkańców wyspy, którzy żyją w zgodzie z naturą, niespiesznie, ubogo, ale szczęśliwie, jednak kryją też w sobie różne, niejednokrotnie bolesne tajemnice.
Maja nawet nie wie, że jeden z sekretów dotyczy przeszłości jej bliskich. Na jego odkrycie musi sporo czekać i - podobnie jak czytelnik - jest bardzo zaskoczona sensacyjną wiadomością.

Oprócz barwnych postaci i żywiołowej fabuły zaletą powieści jest barwny, soczysty język, w którym młodzieżowy żargon przeplata się z dosadnością i liryzmem. Uwagę zwracają ciekawe porównania, niekiedy zabawne, innym razem poetyckie.

Całość czyta się jednym tchem, podobnie jak inne książki autorki. Czekam z niecierpliwością na kolejną powieść I. Allende, bo jej bogata wyobraźnia i literacki talent są gwarantem czytelniczej przygody i uczty duchowej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena