Koszyk 0
Opis:
Niezapomniana książka i kultowy film Romana Polańskiego. Dziwni sąsiedzi, niepokojące odgłosy zza ściany i sny przerażające jak horror, tajemnicze napoje, zioła o odstręczającym zapachu, śmierć przyjaciela, mroczne książki zawierające informacje, od których cierpnie skóra - czego jeszcze potrzebuje młoda, prostoduszna, oczekująca swego pierwszego dziecka kobieta, by uwierzyć, że jej mąż oddał duszę diabłu i jemu poświęcił dziecko, które ona nosi w sobie ... Na podstawie tej przejmującej powieści Roman Polański nakręcił oscarowy film z Mią Farrow i Johnem Cassavetesem w rolach głównych. Muzykę skomponował Krzysztof Komeda (między innymi słynną kołysankę). Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • twarda
Mniej Więcej
 • Ira Levin
 • 2014
 • 5
 • 296
 • 197
 • 128
 • 978-83-7818-626-7
 • 9788378186267
 • ZBJSL

Recenzje czytelników

ŚWIETNY HORROR

Ocena:
Autor:
Data:
NA PODSTAWIE KSIĄŻKI ROMAN POLAŃSKI NAKRĘCA SWOJĄ WERSJĘ Z MIA FARROW.
JEST TO POWIEŚĆ O MŁODYM MAŁŻEŃSTWIE KTÓRE WPROWADZA SIĘ DO DOMU W BOGATEJ DZIELNYCH .JEST TO ICH WIELKIE MARZENIA ZA KTÓRE BĘDĄ MUSIELI ZAPŁACIĆ WYSOKĄ CENĘ.IDEALNI Z POZORU SĄSIEDZI STARUSZKOWIE OKAŻĄ SIĘ NIEBEZPIECZNI GDYŻ NALEŻĄ DO WYZNAWCÓW SZATANA, ELIMINUJĄC KAŻDEGO KTO STANIE NA ICH DRODZE .MĄŻ GŁÓWNEJ BOHATERKI CHCAC OSIĄGNĄĆ SŁAWĘ I BOGACTWO ZAPRZEDAJE SWĄ DUSZĘ DIABŁU.
Czy ta recenzja była przydatna?

Wtajemniczona, choć nieświadoma - "Dziecko Rosemary"

Ocena:
Autor:
Data:
Wstrząsająca historia... Sąsiedzi sympatyczni, a jednocześnie knujący za plecami i traktujący cię wyłącznie jako przydatne CIAŁO. Mąż, który jest w stanie sprzedać nawet własną żonę za upragnioną karierę, krzywdząc przy tym konkurencję. Kobieta, której marzeniem jest zostać matką, ma urodzić dziecko będące jej tylko biologicznie. Bierze udział w okrutnym spisku mającym na celu zawładnięcie świata przez złe moce, jest głównym narzędziem tej wojny. Narzędziem - niestety niczym więcej ... Pozbawiona własnej woli i zdania, kierowana przez przyjaciół, których w rzeczywistości nie obchodzi nic poza zalążkiem życia w jej brzuchu... Życia szatana.
Niesamowity pomysł, wspaniałe przedstawienie bohaterów. Na pierwszy rzut oka książka będąca obrazą dla wierzących czytelników, lecz tak naprawdę to wizja czarnego scenariusza w świecie z Bogiem, jak i diabłem. Obraz tego, jak bardzo szatan daleki jest od człowieczeństwa, okazywania szacunku i miłości.
Doskonale zekranizowana powieść. Film zachowuje odpowiedni klimat, jak i nie zmienia fabuły, co jest bardzo częste w sytuacjach, gdy scenariusz inspirowany jest książką.
Polecam "Dziecko Rosemary" każdemu bez wyjątków. Książka jakich mało, stuprocentowo FANTASTYCZNA!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena