Koszyk 0
Opis:
Była zimna styczniowa noc, kiedy zdarzyła się ta rzecz niewybaczalna, nie do pomyślenia”. Tak zaczyna się opowieść o Dinie, której życie - poukładane i w szczegółach zaplanowane - w krótkiej chwili rozpadło się niczym kryształ na dziesiątki drobnych kawałków. Wracała z pracy... Akurat zepsuł się jej samochód... Co prawda było już późno, ale kampus był blisko... Nim jednak tam dotarła, dopadł ją ten mężczyzna ze starego kombi... W jednym momencie jej przyszłość stała się ciemną plamą ... która z każdym dniem zdawała się coraz bardziej przerażać. Potem nadeszły dni, o jakich chciała zapomnieć. "Trzeba tylko - usłyszała chyba w klinice - pozbyć się tego, co poczęło się w tych przerażających okolicznościach...To niegroźny zabieg..." Czy jednak na pewno? To pytanie formułowane na różne sposoby wracało do niej niczym echo, przynosząc same wątpliwości... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Francine Rivers
  • 2014
  • 416
  • 206
  • 146
  • 978-83-63097-27-1
  • 9788363097271
  • ZBK1H

Recenzje czytelników

Książka "Dziecko Pokuty" ...

Ocena:
Autor:
Data:
Książka "Dziecko Pokuty" Francine Rivers jest to bardzo piękna i poruszająca historia o miłości do Boga, wierze, o wyznawaniu i trwaniu w wyznawanych przez siebie wartościach, mimo, że wszyscy w koło namawiają do czegoś przeciwnego.

Książka ta opowiada o dziewczynie, która ma ustalone wartości, której od najmłodszych lat mówiono, że aborcja jest zła, że jest to grzech. Jest pewna, że otaczają ja ludzie wyznający te same wartości, wierzący w to co ona ... jednak po najbardziej traumatycznym wydarzeniu w jej życiu wszyscy namawiają ją na aborcję.

Jej chłopak nie może poradzić sobie z tą sytuacją i postanawia z nią zerwać; przyjaciółka jest zdania, że będzie to czyn usprawiedliwiony; dziekan uczelni stawia jej ultimatum, albo usunie ciążę, albo musi odejść z uczelni.
Rodzice do których wraca ciągle się kłócą i chcą się pozbyć "problemu", jednak po pewnym czasie na światło dzienne wychodzi tragiczna prawda, której początek znajduje się w przeszłości.

Jedyną osobą, która wspierała ją od początku był jej przyjaciel, a zarazem przyjaciel jej byłego chłopaka. Tylko on w nią wierzy i chce ją wesprzeć. Wydaje się, że tylko on ma te same wartości i stara się jak może wesprzeć ją w tych trudnych dla niej miesiącach.

Książka ma dość przewidywalne, jednak bardzo interesujące zakończenie. Mimo, że już raz ją przeczytałam wiem, że zrobię to po raz kolejny i to w najbliższej przyszłości.

Poleciłabym tą lekturą osobom, które maja kryzys wartości, gdyż ta książka pokaże, że warto stać przy swoim i nie dawać się innym, ale także tym wszystkim, którzy chcą przeczytać o nieskończonej miłości Boga do człowieka, o Jego opiece nad ludźmi i planie Bożym dla każdego człowieka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena