Koszyk 0
Opis:
Przeszłość rzuca długi cień... a jej duchy wciąż straszą. Hallie dowiaduje się z tajemniczego listu, że jej matka wcale nie zginęła w pożarze. Ojciec kłamał - w rzeczywistości przed trzydziestu laty uprowadził swoją małą córeczkę i ukrył przed żoną. Teraz, gdy rodzice zmarli, za późno na jakiekolwiek wyjaśnienia. Mimo to dziewczyna pragnie poznać prawdę. Wyrusza na wyspę pośród Wielkich Jezior, żeby zrozumieć wydarzenia ze swojego dzieciństwa. Miejscowi przyjmują ją wrogo ... A w wiktoriańskim dworze, który odziedziczyła, dzieją się dziwne rzeczy... To wciągająca gotycka powieść ze wszystkimi obowiązkowymi punktami: wiedźmą, duchami, proroczymi snami i starym cmentarzem. Oczarowuje czytelnika już od pierwszej strony. M.J. Rose, autorka "Schematu zbrodni" Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Wendy Webb
  • 2011
  • 1
  • 296
  • 204
  • 135
  • 97883-1011-9742
  • 9788310119742
  • ZA9WL

Recenzje czytelników

Intrygująca

Ocena:
Data:
"Chaos spada na człowieka w samym środku codziennych obowiązków"

"Duchy przeszłości" możemy zaliczyć do gatunku: powieść gotycka. Czym się ona charakteryzuje? Stałymi punktami są wiedźmy, duchy, prorocze sny, klątwy czy stary cmentarz. Wszystko to znajdziecie w książce Wendy Webb, ubrane w zgrabną i interesującą fabułę, która oczarowuje już od pierwszej strony.

Pewnego dnia Hallie otrzymuje tajemnicza przesyłkę, w której znajduje testament i list od matki ... która miała zginąć w pożarze przed trzydziestu laty. Okazało się, że to ojciec uprowadził swoja małą córeczkę i ukrył ją przed żoną. Hallie chce poznać prawdę, niestety ojciec umiera. Kobieta zatem wyrusza na wyspę Grand Manitou pośród Wielkich Jezior odkryć tajemnice swoich rodziców, poznać swoje korzenie i zrozumieć wydarzenia ze swojego dzieciństwa. Podczas pobytu na wyspie Hallie ze zdumieniem przyjmuje wrogość miejscowych. Dopiero po kilku dniach dowiaduje się jaka jest tego przyczyna. pomału składa porozrzucane puzzle swojego życia. Kiedy zamieszkuje w domu odziedziczonym po matce, zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Hallie zauważa, że giną drobne przedmioty, słyszy dziecięce głosy, widzi ducha małej dziewczynki...

Poznając już samą notę od wydawcy, byłam bardzo ciekawa historii opisanej przez Wendy Webb.
Co skłania mężczyznę aby upozorować śmierć własną i dziecka i ukrywać się przed żoną? W tym przypadku jest to lęk przed nieznanym oraz obawa o zdrowie i życie córeczki. Hallie posiada wyjątkowy dar- widzi zmarłych. Od urodzenia bawi się z duchami zmarłych przodków. Z czasem niektóre z nich stają się niebezpieczne dla małej dziewczynki. Matka zajęta karierą nie dostrzega zagrożenia. Ojciec natomiast widzi je bardzo wyraźnie. Postanawia chronić swoje dziecko.
Ciekawiło mnie również jak zachowa się Hallie. Z dnia na dzień dowiaduje się, że jej życie składa się z samych kłamstw. W jednej chwili zyskuje i traci matkę a po kilku dniach umiera również ojciec. Nie zna swojej przeszłości, swoich przodków, swoich korzeni. Podążanie z nią zawiłymi ścieżkami historii i prawdy jest szalenie emocjonujące, odkrywcze. Jednocześnie karze zastanowić się nad tym jak wiedz o swoim pochodzeniu wpływa na nasze wybory i w konsekwencji na nasze życie.

Zaskoczeniem dla mnie była wyspa Grand manitou, na która można się dostać promem tylko dwa razy w tygodniu. Jest to staroświecka , zamknięta enklawa gdzie nie działają telefony komórkowe a mieszkańcy poruszają się zaprzęgami konnymi i bryczkami. Dodatkowo ulewy, gwałtowne sztormy, zadymki śnieżne to idealna sceneria dla tej powieści.

Język, styl, formuła książki Wendy Webb wyjątkowo przemawia do wyobraźni. Pozwoliła bardzo osobiście przeżywać czytane słowo. Razem z bohaterką współodczuwałam jej miłość, współczucie, strach i przerażenie. Z każdą kolejną strona włos jeżył się na głowie a na ciele pojawiała się "gęsia skórka". Jeszcze długo po lekturze oglądałam się przez ramię i zaglądałam w każdy kąt w poszukiwaniu zagubionych dusz.
Niewątpliwie dreszczyku emocji, smaku i wyrafinowania dodaje powieści posta Irys. Jest to starsza pani, która opiekuje się domem rodziny Hill i ich potomkami od dziesiątków lat. To ona opowiada Hallie dzieje jej rodu. Czyni to w bardzo szczególny sposób tworząc specyficzną, gęstą atmosferę metafizyki połączonej z grozą. Piorunująca mieszanka!!!

Wendy Webb miała ciekawy pomysł, zręcznie go wykorzystała tworząc ciekawą i intrygującą powieść.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Duchy przeszłości

Ocena:
Autor:
Data:
Wyobraźcie sobie małą wyspę Grand Manitou, gdzie nie jeżdżą samochody tylko bryczki zaprzężone w konie, gdzie z okien domów rozciągają się fantastyczne widoki, wyspę pełną duchów i tajemnic – na taką wyspę trafia Hollie, do tajemniczego, wiktoriańskiego domu swojej matki. Matki, której nie znała… Dom jest piękny, stary, pełen duchów i tajemnic.

Hollie została wychowana przez ojca i żyła w przeświadczeniu, że jej matka zginęła w pożarze. Pewnego dnia otrzymuje list z kancelarii prawnej ... który burzy cały jest świat. Okazuje się, że jej matka właśnie umarła, była znaną fotografką i sama niedawno odkryła, że jej mąż i córka, których pochowała przed laty na cmentarzu, żyją. Ojciec Hollie porwał ją i upozorował ich śmierć. Ciężko chory ojciec potwierdza prawdę i niebawem umiera. Hollie traci jednocześnie ukochanego ojca i matkę, o której nic nie wiedziała.

Na wyspie, Hollie odwiedza Kancelarię Prawną i dowiaduje się o woli matki spisanej w testamencie, która pozostawiła jej cały swój majątek. Postanawia zostać przez jakiś czas na wyspie i zamieszkać w domu matki. Historia zabójstwa dziecka sprzed lat, o której się dowiaduje i o którą został obwiniony jej ojciec, sprawia, że nie zostaje przychylnie przyjęta przez mieszkańców wyspy.
Hallie nie wierzy w winę ukochanego ojca i postanawia zgłębić historię rodziny i wyjaśnić historie sprzed lat. W domu matki dzieją się dziwne rzeczy…. Hollie słyszy głosy, widzi duchy…..
Czy dziewczyna oczyści dobre imię ojca? Czy pozostanie na wyspie?

„Duchy przeszłości” to doskonała powieść współczesna utrzymana w klimacie gotyckim, pełna tajemnicy, a chwilami nawet grozy. Napisana w sposób barwny, przemawiający do wyobraźni, ciekawym językiem. Wprowadzony przez autorkę wątek miłosny dodatkowo ubarwia opowieść i dodaje jej „pieprzyku”. Okładka książki również zasługuje na uwagę – otacza ją aura tajemnicy, adekwatna do treści książki.
Bardzo lubię takie klimatyczne historie, które mają swoją specyficzną atmosferę i przykuwają czytelnika do fotela.
„Duchy przeszłości” zapewniają dreszczyk emocji i ciekawą historię rodzinną – POLECAM!


http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/01/duchy-przeszosci-wendy-webb.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena