Koszyk 0
Opis:
Wciągający thriller psychologiczny autora bestsellera 2011 roku, Zanim zasnę. Fatalne zauroczenie epoki cyfrowej! Kochająca żona – ale ma obsesję na punkcie obcego mężczyzny. Oddana matka – ale jest gotowa wszystko poświęcić. Wie, co robi – ale traci nad sobą kontrolę. Jest niewinna – i winna jak sam diabeł. Prowadzi dwa życia – oba może stracić. Drugi po Zanim zasnę ... thriller Watsona to ekscytujące połączenie seksu, morderstwa i zagadki – podnosi poziom adrenaliny. Library Journal Przejmujący, urzekający portret Julii chwyta za serce i podkreśla, jakim świetnym pisarzem jest Watson – jego sława jest w pełni zasłużona. Daily Mail Rzesze wielbicieli Watsona chętnie sięgną po tę pozycję. Booklist Pasjonująca lektura – wprawnie skonstruowana intryga, przekonujące postaci i niepokojące przesłanie, które prowadzi do naprawdę intrygujących wniosków. Drugie życie to dobitny dowód, że Watson nie jest jakimś artystą jednego przeboju. Independent Julia Plummer wiedzie spokojnie życie na przedmieściach Londynu. Mieszka ze swoim o 10 lat starszym mężem, uznanym chirurgiem oraz adoptowanym synem Connorem, z wychowaniem którego nie mogła sobie poradzić jego biologiczna matka, młodsza siostra Julii, Kate. Sielankowe życie rodziny przerywa tragiczna wiadomość o śmierci Kate, która została brutalnie zamordowana na ulicach Paryża. Gdy śledztwo policji utyka w martwym punkcie, Julia bierze sprawy w swoje ręce. Kobieta dowiaduje się, że jej siostra zawierała znajomości z mężczyznami za pośrednictwem Internetu i umawiała się z nimi na intymne spotkania. Wkrótce sama w sieci poznaje mężczyznę, który sprawia, że traci nad sobą kontrolę. Szukając odpowiedzi na kolejne pytania, stawia na szali swoje małżeństwo, rodzinę, a nawet życie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • S.J. Watson
  • 2016
  • 1
  • 456
  • 195
  • 123
  • *, 978837999-588-2
  • 9788379995882
  • ZD5UM

Recenzje czytelników

Drugie życie

Ocena:
Autor:
Data:
Czy spodziewaliście się kiedyś, że niewinna konwersacja na portalu internetowym rozwinie się, aż tak że stanie się coś strasznego?
Książka, jak najbardziej w kategorii ciężkiego thrillera, lecz czy psychologiczny?
To niestety zależy tylko i wyłącznie od Waszej oceny, a przede wszystkim od Was samych.
Kochająca żona i dumna matka niespodziewanie zaczyna prowadzić dwa różne życia. Z jeden strony jest oddaną żoną, która poświęca bardzo dużo czasu swojemu mężowi i synowi ... Z drugiej namiętna kochanka, prowadząca bardzo barwne życie z innym mężczyzną na boku. Wszystko niestety zaczęło się od tajemniczego zabójstwa siostry Julii. Do kobiety nie może dotrzeć ta informacja. Jej młodsza, mała, kochana siostrzyczka nie żyje, a jedyny ślad po niej pozostał właśnie w gronie rodziny Julii. Nie wiadomo co tak naprawdę się stało. Policja tłumaczy to sobie, że dziewczyna zjawiła się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. Lecz zrozpaczona Julia już wie, że to nieprawda. Nie dość, że straciła siostrę i jej mąż i syn odsunęli się od niej, to na dodatek powrócił niechciany i długo leczony nałóg. Pewnego razu kobieta dostaje w swoje ręce pewne pudełko zostawione przez siostrę. Znajduje w nim dziwne i nic nie mówiące słowa. Później stwierdza, że są to po prostu nicki tych osób, które nie tylko prowadziły zażyłą konwersację z jej siostra, ale i spotykali się z nią. Wiedziona tym, że w końcu trafiła na jakiś trop, Julia zakłada na owym portalu swoje własne konto. Niedługo po dodaniu zdjęcia i ustawieniu wszystkiego odzywa się do niej pewien mężczyzna. Najpierw miało to być zwykłe zadawanie pytań, z czasem przerodziło się w głęboki zauroczenie. Wszystko poszło w odstawkę, mąż i dom. Tak oto zaczęło się podwójne życie prowadzone przez zwykłą kobietę, która tylko chciała wyjaśnić śmierć siostry. Z czasem były nie tylko rozmowy online, ale i też realne spotkania.
Lecz do czego to się posunęło?
I jak daleko zaszło?
Książka według mnie zasługuje na miano kryminału, romansu i jednocześnie mrożącego krew w żyłach thrilleru. Dlaczego? Otóż w tej lekturze nie zabrakło ani jednego momentu, który charakteryzowałby powyższe rodzaje. Na początku ma się wrażenie, że po prostu jest to tylko zwykły romans z domieszką krwawych wydarzeń. Lecz coraz bardziej zagłębiając się w fabule można nieźle się wciągnąć i śmiało stwierdzić, że jest to ciężki thriller.
Pierwszym co wpadło mi w oko to, wstyd się przyznać, ale okładka. Naprawdę bardzo piękna i urzekająco zaprojektowana.
Zapewniam, że nie jest to książka dla ludzi o słabych nerwach!
Ocena:9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna.

Ocena:
Autor:
Data:
Książka jest doskonale napisana, prosta narracją, krótkimi zdaniami. Trochę na początku przeszkadzała mi narracja w 1 osobie, ale szybko się do niej przyzwyczaiłam.
Zdecydowanym plusem książki jest sposób opisania całej historii oraz bardzo mała ilość bohaterów, w porównaniu z innymi thrillerami wręcz mikroskopijna.
Wydaje się, że za sprawą tak małej ilości postaci czytelnik powinien bez trudu zgadnąć jak potoczy się akcja, kto i dlaczego zabił. Nic z tego. Watson tworzy prostą ... ale tak zaserwowana fabułę, iż do końca nie wiadomo co, kto i dlaczego.
Wspomniałam, iż bohaterów jest mało. Po raz kolejny udowadnia to prawdę powiedzenia, iż nie ilość, a jakość się liczą. Każda z osób powołanych do życia na kartach książki to majstersztyk. Najbardziej jednak zachwyciła mnie sylwetka Julii. Kobieta z przeszłością, która pozostawiła w niej swoje piętno, trudnym charakterem i tym czymś co w niej drzemie.
Dodatkowo pisarz genialnie ukazał, jak bohaterka krok po kroku, dzień po dniu rzuca się w ręcz w otchłań, nie zważając na nic zatraca siew niej. Do czego to doprowadzi? Sami się przekonajcie czytając książkę. Genialna. Jeden z lepszych thrillerów, jaki czytałam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena

W zestawie taniej

27,68 Dostępny Wysyłamy w 4-6dni
26,35 29,28
25,04 27,82

W zestawie taniej

Kupując zestaw oszczędzasz:
5,71 zł

Cena zestawu:

79,07 zł
84,78 zł
Oszczędzasz5,71 zł
Dostępne Wysyłka 24h