Koszyk 0
Opis:
Sensacyjna historia amerykańskiego pilota, który jako operator predatorów znalazł się na pierwszej linii wojny z  terroryzmem. Od bohaterów książek "Snajper" czy "Niełatwy dzień" różni go tylko jedno: od pola walki oddalony był o tysiące kilometrów. Co jednak nie przeszkadzało mu odgrywać kluczowej roli w tajnych misjach na terytorium wroga. T. Mark McCurley, weteran Sił ... Powietrznych Stanów Zjednoczonych, przedstawia ekscytującą opowieść o tropieniu przywódców organizacji terrorystycznych z użyciem bezzałogowych maszyn, które są przyszłością lotnictwa wojskowego. To również opowieść o dylematach żołnierza, którego zadaniem jest zabijanie na odległość. Drapieżca to wciągająca opowieść o tym, jak bezzałogowe samoloty, kiedyś narzędzia inwigilacji, zmieniły się w jedną z najgroźniejszych i najbardziej kontrowersyjnych broni współczesnej wojny.  Autor był świadkiem tej przemiany, opisuje ją ze znawstwem i zaangażowaniem. Dzięki niemu – skuteczniej niż dzięki najlepszym sensacyjnym filmom – stajemy się uczestnikami polowań prowadzonych z pomocą współczesnych drapieżców. Piotr Głuchowski współautor książki Karbala Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • 2016
  • 340
  • 210
  • 135
  • 97883268-2382-4
  • 9788326823824
  • ZDAX6

Recenzje czytelników

Nowa technologia w walce z terroryzmem.

Ocena:
Autor:
Data:
Jest to historia wprowadzania samolotów bezzałogowych Predator na wyposażenie amerykańskiej armii. Historia bez pomijania wad, i bez wyolbrzymiania zalet. Predator posiada wady, które piloci próbowali wykorzystać w zadaniach, i czasem załoga UAV zamieniała wady w zalety. Autor przedstawia proces budowania społeczności pilotów UAV. Jest to bardzo trudne zadanie ponieważ niemal każdy kandydat na pilota UAV samodzielnie pilotował samoloty albo miał takie marzenie ... Dla niektórych osób pilotowanie UAV to degradacja. Na dodatek specyfika zadań Predatorow jest taka, ze dużo czasu spędza się na obserwacji celu, co bywa nudne za to spektakularne akcje zdarzają się rzadko, i na dodatek może wtedy zawieść sprzęt.
Autor przybliża tez kulisy kilku ważnych ataków na terrorystów i związane z tym dylematy moralne. Pobocznym ale ciekawym wątkiem w książce są awanse w amerykańskiej armii.
Obowiązkowa lektura dla miłośników UAV, nowych technologii i amerykańskiej armii. Po przeczytaniu tej książki nikt już nie powinien nazywać UAV dronami.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena