Koszyk 0
Opis:
Eshkol Nevo - obiecujący izraelski pisarz młodego pokolenia. Piłka, piwko i… prawdziwa przyjaźń To była prawdziwa przyjaźń. Wszyscy czterej chodzili razem do szkoły w Hajfie, wszyscy przeprowadzili się do Tel Awiwu. Nie wyobrażali sobie życia bez siebie. A najbardziej ze wszystkiego kochali razem oglądać mecze piłki nożnej. Podczas finału Pucharu Świata w 1998 roku każdy zapisał swoje marzenia na karteczkach, które przeleżały w ukryciu cztery lata, do następnych mistrzostw ... Przez ten czas zmieniło się właściwie wszystko. Marzenia się spełniły, ale w najprzewrotniejszy z możliwych sposobów. Kumple oglądający mecz i popijający piwko na kanapie? Już nigdy nie będzie to dla was banalny stereotyp. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Eshkol Nevo
 • 2012
 • 1
 • 376
 • 205
 • 145
 • 978-83-7495-593-5
 • 9788374955935
 • ZAKDO

Recenzje czytelników

Lekka i przyjemna obyczajówka czy coś więcej? Ty zdecyduj

Ocena:
Autor:
Data:
Męska przyjaźń według mnie jest o wiele cenniejsza i bardziej szczera niż damska. Nie wiem dlaczego, ale panie wszystko komplikują, są intrygantkami, nie są szczere. Natomiast panowie jeśli chodzi o przyjaciół nie muszą udawać, jeśli trzeba "dadzą sobie po mordach", ale będą dla siebie wsparciem. Z czasem się od siebie oddalają, bo zakładają rodziny itd., ale jeśli chcą się spotkać to nie, bo "wypada", ale dlatego, że naprawdę chcą pobyć w swoim towarzystwie ... Oczywiście nie wszystkie paczki przyjaciół takie są, zdarzają się wyjątki.
Do następnych mistrzostw opowiada o właśnie takiej grupie przyjaciół- Amichaj, Ofir, Churchill i Juwal znają się od czasów liceum, są ze sobą na dobre i na złe. Narratorem jest Juwal Frid, powody, dla których opowiada historię tej przyjaźni ujawnione są dopiero na końcu. Natomiast książka zaczyna się od pomysłu Amichaja, który podczas już czwartego oglądanego razem Pucharu Świata, zaproponował by każdy z nich spisał na karteczce po 3 życzenia dotyczące kolejnych czterech lat ich życia, aby sprawdzić podczas następnych mistrzostw czy się spełnią.

Książka Nevo ukazuje jak bardzo przewrotny jest los, który za nic ma nasze plany czy marzenia. Panowie nie mają nawet najzieleńszego pojęcia, że wszystkie ich życzenia się spełnią, niestety nie tak jak by tego chcieli...
Juwal w swej opowieści nie prowadzi czytelnika od 1998 do 2002, po drodze bowiem często zbacza w lata dalsze lub nieznacznie się cofa, nie jest to jednak irytujące ani nie powoduje zagubienia, gdyż każda taka retrospekcja uzasadnia działania bohaterów.
W ciągu tych czterech lat wiele się zmieni w życiach bohaterów, przekroczą oni magiczną trzydziestkę, będą musieli poradzić sobie z dorosłością, założyć własne rodziny, skończyć z kluczeniem bez celu. To co dzieje się "na zewnątrz", poza ich paczką, cała ta polityka, prawie nie ma na nich wpływu. Książka jest pełna humoru, a przy tym smutna i melancholijna, przyjaciele nie przeżywają tylko radosnych chwil- dzielą też smutki, wspierają się kiedy cały ich świat się wali.
To sprawia, że książka jest uniwersalna, bowiem podobne problemy mają młodzi ludzie na całym świecie bez względu na to w jakim kraju czy roku żyją.

Do następnych mistrzostw można przeczytać jako lekką i przyjemną (choć nie pod koniec) obyczajówkę, ale można też zaczerpnąć z niej nieco więcej. Jak ją odbierzecie to zależy od Was, ja szczerze polecam niezależnie od tego czego oczekujecie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

jak smakować Przyjaźń ...

Ocena:
Autor:
Data:
Zupełnie nie znany dotychczas na naszym rynku księgarskim autor z lekkim, zabawnym piórem, ciekawymi spostrzeżeniami, analitycznym sposobem konstruowania fabuły - a do tego, co najważniejsze realny!

Opisuje kawałek życia czwórki przyjaciół - takich prawdziwie od siebie "uzależnionych". Każdy z nich tworzy swój mały świat - w pracy, w rodzinie, w sposobie funkcjonowania - ale żaden z tych światów nie jest pełny gdy nie oddziałuje na pozostałe ...

I wniosek - dopiero gdy mamy Ich przy sobie nasze życie na prawdę - smakuje
Polecam do pozytywnego oderwania się od rzeczywistości, ale zarazem jako materiał do przemyślenia i docenienia....!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena