Koszyk 0
Opis:
Coraz więcej dzieci cierpi z powodu alergii, biegunek, wysypek i innych schorzeń, które wydają się być czymś powszechnym i nieuniknionym. Choć niewielu rodziców zdaje sobie z tego sprawę, sami są odpowiedzialni za powstawanie tych dolegliwości. Dr Dorfman postanowiła otworzyć oczy ludziom na całym świecie i wskazać, w jaki sposób mogą uczynić swoje dzieci szczęśliwymi i zdrowymi. Co więcej, podpowiedziała, jak to zrobić bez wydania choćby złotówki na leki. ... W swojej książce ujawnia związki między żywieniem, a chronicznymi dolegliwościami wieku dziecięcego. Jednocześnie proponuje rodzicom proste i skuteczne rozwiązania, których potrzebują, by pomóc pociechom zdrowo się rozwijać. Ukazuje znaczenie cynku w diecie i proponuje sposoby na uniknięcie problemów wynikających z nietolerancji glutenu i kazeiny. Podpowiada, jak leczyć zaburzenia snu melatoniną, nadpobudliwość magnezem, a niepokój olejem rybnym. Będziesz także mógł skorzystać z łatwego w zastosowaniu programu żywieniowego, dzięki któremu zoptymalizujesz dietę swoich pociech. Od teraz unikniesz faszerowania dzieci antybiotykami i innymi niezdrowymi środkami. Dr Kelly Dorfman specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych poprzez odżywianie. Prowadzi wykłady na temat diety oraz jest autorką wielu artykułów na temat zdrowia i rozwoju dzieci. Teraz pragnie pomóc niezliczonym polskim rodzinom. Niech Twoje dziecko je na zdrowie! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Kelly Dorfman
  • 2012
  • 1
  • 416
  • 205
  • 145
  • 978-83-7377-543-5
  • 9788373775435
  • ZANPM

Recenzje czytelników

Dlaczego????

Ocena:
Autor:
Data:
Kelly Dorfmann jest specjalistką w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych poprzez zmiany w sposobie odżywiania się. Pani doktor prowadzi wykłady i pisze artykuły dotyczące diety, zdrowego odżywiania się dzieci i dorosłych. Na konsultacjach podsuwa rodzicom rozwiązania świadomego konstruowania i kontrolowania diety swoich dzieci umożliwiające uwolnienie ich od antybiotyków, czy innych środków.
Okazuje się bowiem, że nieprawidłowym sposobem żywienia możemy zaszkodzić, a wręcz zrobić krzywdę ... naszym dzieciom. Natomiast racjonalna dieta pomoże nam zniwelować problemy związane z chorobami, nadpobudliwością, problemami ze snem czy koncentracją.
Zaskakujące jak wiele zależy od tego, co jemy….

Autorka, opierając się na prawdziwych historiach i własnych doświadczeniach, dzieli się z nami wnioskami i spostrzeżeniami dotyczącymi wpływu trybu życia i diety na zdrowie i samopoczucie dzieci. Dowiadujemy się, co robić kiedy dziecko ma skłonności do wymiotów – te rady wypróbuję z moimi dziećmi cierpiącymi na chorobę lokomocyjną (!), co robić, kiedy dziecko boli brzuch, kiedy jest zmęczone, apatyczne, kiedy często choruje czy jest nadpobudliwe. Jak postąpić w przypadku kłopotów z wymową, problemów z czytaniem czy pisaniem? W książce znajdziecie dużo więcej sytuacji, które często mają miejsce w życiu.
Często symptomy mają podłoże psychiczne, nerwowe, trzeba zbadać problem, rozmawiać z dzieckiem i zastosować naturalne rozwiązania zaproponowane przez dr Dorfman. Autorka na konkretnych przykładach przedstawia problemy dzieci oraz kolejne kroki prowadzące do ich rozwiązania. Czasem wystarczy tak niewiele…. Nawet nie miałam wcześniej o tym pojęcia.

Dzięki doświadczeniom opartym na prawdziwych historiach, cała książka jest bardzo wiarygodna i uważam, że każdy rodzić powinien mieć ją pod ręką. Naprawdę wiele chorób, czy zachowań dziecka, które budzą niepokój rodzica, można wyeliminować poprzez mądry dobór składników odżywczych i konsekwencję w rodzinnej diecie. Jednak nie starajmy się być najmądrzejsi i jeśli sytuacja tego wymaga – konsultujmy się z lekarzem czy psychologiem. Opowiedzmy o swoich propozycjach płynących z książki, ale nie lekceważmy problemów!

Kiedy dziecko choruje, rodzic czuje się bezradny, tym bardziej, że często zdarza się to wieczorem, na weekendy, kiedy nie ma bezpośredniego kontaktu ze specjalistą – i ta książka ma nam pomóc w takich chwilach. Ma służyć wsparciem i dobrą radą. Przy tym, jest bardzo przejrzysta i napisana jasnym, zrozumiałym językiem. Myślę, że nie tylko rodzice powinni się nią zainteresować, ale również lekarze, aby łączyć naturalne metody i niepotrzebnie nie faszerować dzieci lekami.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena