Koszyk 0
Opis:
Rok 1889. W Moskwie, tuż przed Wielkanocą i spodziewaną wizytą najjaśniejszego pana, zostają odnalezione rozczłonkowane zwłoki prostytutki. Policja odkrywa, że to nie pierwszy tego typu przypadek. Czy zatem w mieście grasuje seryjny morderca? Wezwany na pomoc Fandorin dostrzega ogromne podobieństwo okoliczności tych bestialskich zbrodni do niedawnych wyczynów Kuby Rozpruwacza. Nie można wykluczyć, że londyń ... ski morderca przeniósł się do Moskwy… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Boris Akunin
  • 2015
  • 190
  • 200
  • 125
  • 9788379434893
  • 9788379434893
  • ZCFCL

Recenzje czytelników

Dekorator

Ocena:
Autor:
Data:
Wczoraj skończyłam Dekoratora. Także postanowiłam napisać o nim kilka słów. Mając nad sobą obciążenie w postaci Zbrodni i kary na 17 kwietnia mogłam przed nią zdecydować się jedynie na coś króciutkiego. Książka Borisa Akunina była dlatego idealna. Malutkie wydanie zawierające niecałe 200 stron.

Szczerze mówiąc nie jestem fanką tak króciutkich książek... wolę żyć z bohaterem troszkę dłużej niż jeden dzień. Czasami lubię nawet nudzić się jego historią, ale cały czas w niej trwać ... Poza tym już po kilku przeczytanych rosyjskich książkach mogę stwierdzić, że chyba nie pasuje mi ich styl pisania i poza obowiązkowym Dostojewskim, nie zamierzam szybko sięgać po literaturę z tego kraju. Specyficzny sposób pisania, połączony z niesamowicie trudnymi nazwiskami, no nie. Nie przemawia do mnie to wszystko!

Dekorator to kryminalna opowieść o Kubie Rozpruwaczu, który morduje prostytutki. Gdyby tego było mało morderca robi zadziwiająco niesmaczne rzeczy z ciałami kobiet.

W książce niesamowicie podobały mi się fragmenty, w których wypowiadał się sam przestępca. Mówił tak przekonująco, tak wierzył w swoją misję... że aż ciężko było mu nie uwierzyć! Gdyby Dekorator pisany był jego oczami byłabym zachwycona! Niestety jego wzmianki zdarzały się sporadycznie, na końcu każdego rozdziału ( czyli naprawdę bardzo sporadycznie, bo dwustu stronicowa książka nie posiada ich zbyt wiele ).

Chociaż bardzo chciałam, niestety nie zostałam wciągnięta w historię, moje serce nie biło szybciej w ważnych momentach. Nie było mi żal kobiet, nie byłam całym sercem z poszukującymi mordercy. Przeleciała mi ta historia gdzieś obok i niewątpliwie jutro już o niej zapomnę. Szkoda.

Aby aż tak nie negować dzieła Akunina zaznaczę, że opisy zmaltretowanych ciał, dla osoby tak wrażliwej na cierpienie, igły i krew jak ja, były bardzo realne ... w niektórych momentach musiałam dawać sobie czas na kilka głębokich oddechów! ^^ No ale cóż- nie zachwyciło. Nie zawsze musi, nawet dobrze, że nie zawsze tak się dzieje :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena