Koszyk 0
Opis:
Rafał wraca po paru latach emigracji do Polski i próbuje na nowo odnaleźć się w obcej mu rzeczywistości. Wynajmuje mieszkanie, które miało być azylem, a stało się jego przekleństwem. Stopniowo, dzień po dniu, w życiu mężczyzny dokonuje się przewrót. Najpierw odnosi wrażenie, że już kiedyś spotkał poprzednich mieszkańców tego domu, póź ... niej narasta w nim przekonanie, że ich życia stale się przeplatały, a na końcu jest pewien, że tworzą jedność… Zaczyna żyć, równolegle, swoim i ich życiem… Pamięta wydarzenia, w których nigdy nie brał udziału, miejsca, w których nigdy nie był, ludzi, których nigdy nie znał. Zaczynają rządzić nim emocje niemające uzasadnienia, pragnie dziewczyny, o której istnieniu do niedawna nie miał pojęcia…Tak oto mocno stąpający po ziemi lekarz, nauczyciel etyki zawodowej wkroczył w świat weneckiej legendy, zmieniającej jego życie w koszmar…   Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jolanta Kosowska
  • 2015
  • 304
  • 210
  • 130
  • 978837722-769-5
  • 9788377227695
  • ZCUQO

Recenzje czytelników

Czy to sen?

Ocena:
Autor:
Data:
Rzadko mi się zdarza, ale czasem tak jest… Nie wiem co powiedzieć, nie wiem co napisać. Brakuje mi słów… W myślach cały czas mam jedno zdanie: „ Piękna jest ta Twoja Ania…”
I jestem pod wpływem Ani, cały czas wyobrażam sobie jak Ona wygląda, a właściwie boję się przyznać, ja wiem jak Ona wygląda, choć nigdy Jej nie widziałem. Czy zwariowałem? Dzięki Bogu, jeszcze nie.
Teraz już wiem, że Pani Jolanta Kosowska umie czarować i dzięki tej Jej magii ... którą chłonąłem jak dziecko na pokazie wspaniałego iluzjonisty, wniknąłem w misternie skonstruowany świat, w którym zdawać by się mogło rządzi uczucie déjà vu. Właśnie dzięki tej magii wiem jak wygląda Ania, jak pachnie, a nawet gdzie na jej ciele znajduje się pieprzyk. Wiem też jak piękna jest Wenecja, choć nigdy tam nie byłem. Zamykam oczy i podziwiając najmniejsze szczegóły architektury, spaceruję zatłoczonymi uliczkami tego urokliwego i tajemniczego miasta i przeżywam fantastyczną przygodę życia.
Jest jednak coś, co niestety mnie martwi. Przejęty jestem tym, że Jolanta Kosowska do tej pory napisała tylko dwie powieści, które już przeczytałem. „Déjà vu” została wydana dość niedawno, zatem na kolejną powieść przyjdzie mi pewnie jakiś czas zaczekać. Myślę sobie też, że jeśli jednak poczekam, nawet długo, to nic się nie stanie. Podobno, jeśli się czegoś oczekuje, tak mocno i z niecierpliwością, „smakuje” to jeszcze lepiej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Jolanta Kosowska,książką ‚Deja vu’ trafiła w moje gusta tak dobitnie,że nadal tkwi mi w głowie ta zawiła fabuła,te wydarzenia i postacie. Poznajemy tu Rafała, który po kilkuletniej praktyce w Niemczech wraca do Polski i uczy studentów etyki zawodowej. W powrocie do kraju i do pracy pomaga mu Konrad,który od wielu lat jest najlepszym przyjacielem Rafała.Udało mu się wynająć mieszkanie, które odpowiada jego wymaganiom. Jakiś czas później okazuję się,że mieszka w domu ... który należał do znajomych Konrada, Marca i Ani.Czuję się w tym mieszkaniu jakby zawsze tam mieszkał, nawiedzają go wspomnienia wydarzeń,których nigdy nie przeżył.Na początku chyba nawet nie przejmuję się tym tak bardzo. Lecz z czasem sytuacja zaczyna się zmieniać. Coraz częstsze wizje,sny i wspomnienia źle na niego wpływają. Zaczyna się zmieniać, zakochuję się w dziewczynie, której nie widział nigdy na oczy.Wie i czuję jak wyglądało,życie Marca przed śmiercią. Całość historia jest pokazana ze strony pamiętnika Ani i wspomnień Marca. Para ta staję się obsesją Rafała. Musi dojść prawdy gdzie podziała się dziewczyna po śmierci ukochanego. Poznajemy też Wenecję, rodzinne miasto Marca. Autorka nie pokazuję go nam jak to widzą turyści lecz widzimy to miasto z drugiej strony. Niebezpieczne i okrutne,niczym nie przypomina miasta zakochanych.
Po przeczytaniu książki mam wielką ochotę zwiedzić Wenecję. A także poznać taką osobę jak Marco. Ciepły,przyjazny, zawsze gotowy komuś pomóc. Sam daję nic w zamian nie biorąc. Książka poruszyła we mnie każde możliwe uczucia. Jest moja druga przeczytana książka tej autorki i mam nadzieje,że kolejne też mnie tak zaskoczą :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena