Koszyk 0
Opis:
Ich przygoda rozpoczęła się 45 lat temu. 14 muzyków, 19 albumów studyjnych i ponad 100 milionów sprzedanych płyt. Do dziś grupa Deep Purple pozostaje prawdziwym gigantem rocka. Deep Purple. Smoke on the Water. Opowieść o dobrych nieznajomych to pierwsza od dłuższego czasu książka traktująca o tej wybitnej grupie. Całościowe spojrzenie na karierę Deep Purple pozwoli uchwycić żywy obraz sceny muzycznej otaczającej i kształtującej zespół ... Opowieść o dobrych nieznajomych to także porywająca historia o tym, jak muzyka Deep Purple na zawsze odmieniła oblicze rocka. W podróży przez burzliwe losy zespołu towarzyszyć nam będą sami artyści, ich przyjaciele oraz fani. Rolę przewodnika obejmie autor bestsellerowych biografii muzycznych, Dave Thompson. Dave Thompson - autor szczegółowych i cieszących się niezwykłą popularnością książek o artystach tego formatu co Kurt Cobain, John Travolta czy David Bowie. To nie tylko jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie rock and rolla. Jest znany z dzikiego i bezlitosnego pisarstwa, jednocześnie cechującego się nieodpartym urokiem i finezją. Były menedżer The Rolling Stones przyrównał go do Sherlocka Holmesa, specjalisty od tropienia nikomu nieznanych faktów. W 1998 roku magazyn "MOJO" włączył go do piątki najważniejszych autorów piszących o muzyce rockowej. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Dave Thompson
  • 2013
  • 0
  • 446
  • 220
  • 152
  • 97883-79240012
  • 9788379240012
  • ZB058

Recenzje czytelników

Deep Purple

Ocena:
Autor:
Data:
Biografie muzyczne to jedne z najtrudniejszych do napisania książek, bo trzeba naprawdę wiele wnikliwości, dużo poświęconego czasu i sumienności, by poskładać w całość kilka dekad życia zespołu, będącego największą legendą rocka na świecie, a jeśli jeszcze jest to zespół o dosyć burzliwej historii, a ta poukładana jest chronologicznie w książce, to można to już uznać za nie mały wyczyn. Są jednak osoby ... które ten gatunek mają bardzo dobrze oswojony i właściwie każda biografia opatrzona ich nazwiskiem, z góry staje się bestsellerem i rzetelnym źródłem informacji. Takim nazwiskiem jest Dave Thompson.
To jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie rock and rolla. Znany z bezlitosnego pisarstwa i jak podaje książkowa zakładka niezwykłej finezji, co zdecydowanie potwierdzam. Jego biografie cieszą się niezwykłą popularnością, a w 19098 roku został włączony do piątki najważniejszych autorów piszących o muzyce rockowej. Już sama adnotacja o autorze jest zachęcająca, a dalej jest jeszcze lepiej.
Bohaterami biografii są członkowie legendarnego zespołu Deep Purple. To giganci rocka i kultowe sławy, które do dziś mają całą masę fanów na całym świecie, a ich piosenki wciąż są grane i wykonywane przez nowych artystów. Cała historia rozpoczyna się historią nastolatków, których życie było niezwykle poukładane i zaplanowane, bynajmniej nie przez nich samych. Trudna sytuacja w kraju i wpływ niedawnej wojny, miały duże znaczenie w ich życiach, mimo, że byli zaledwie czteroletnimi dziećmi, gdy skończyła się wojna. Gdy byli już starsi, nadszedł czas pójścia do wojska, co także było przymusem, jednak pośród tego braku wolności, była jedna rzecz, która pozwalała na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zatopić w marzeniach o innym życiu. Była to muzyka rockowa, nieznana w Anglii i uwielbiana przez młodzież. To właśnie ona porwała garstkę chłopaków i wciągnęła bez reszty w swój świat.
Tak właśnie powstał zespół Deep Purple, choć początkowo nosił nazwę Roundabout. Grupa chłopaków podbijała publiczność, choć nie tak dużą o jakiej marzyli. Sukces ich zespołu nadszedł dopiero później, za sprawą hitu 'Smoke on the Water'. Ta piosenka dała im upragnione miejsce w czołówce najlepszych zespołów rockowych. Niestety dalej nie jest już tak różowo. Mimo sukcesu, zespół nie był kolejną bajką o grupie przyjaciół podbijającej świat. Członkowie zespołu, poniekąd także przez sławę jaka na nich spadła, ale i przez swoje wybuchowe charaktery, zmieniali skład kilka razy, a raz nawet zawiesili działalność całkowicie. To był duży cios dla fanów, jednak tutaj nastąpiło szczęśliwe zakończenie i grupa reaktywowała się w nowym składzie. Choć nie krążyło o niej tak wiele plotek i legend jak choćby o zespole Queen, to jednak nie można jej odmówić rock'and'rollowego stylu bycia. Imprezy, pieniądze i szaleństwa były ich stałą towarzyszką.
Mimo długiego stażu, w 2002 roku zespół zagrał koncert pokazując, że ich legenda i sława nie były tylko młodzieżowymi mrzonkami, a ich kunszt muzyczny nie na darmo został oceniony jako legendarny. Choć przyznam, że zespołu nie znałam, to jednak wkręciłam się w ich historię i zdecydowanie podobała mi się ta biografia. Nie stałam się ich fanką, ale zyskałam ogromną wiedzę o Deep Purple. To obszerna książka, obfitująca we wszystko co trzeba wiedzieć będąc fanem muzyki, lub samego zespołu. Zdecydowanie polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena