Koszyk 0
Opis:
Tom 1 bestsellerowej serii "Dark Elements". Pierwszy pocałunek może być tym ostatnim. Siedemnastoletnia Layla chciałaby być normalna, jednak jej pocałunek zabija wszystko, co posiada duszę. Jako półdemon i półgargulec Layla posiada niespotykane umiejętności. Wychowywana wśród strażników-gargulców – których zadaniem jest polowanie na demony i dbanie o bezpieczeństwo ludzi – ... Layla próbuje się dopasować, choć oznacza to ukrywanie swojej mrocznej strony przed osobami, które kocha. Zwłaszcza przed Zaynem, zniewalająco przystojnym i całkowicie niedostępnym strażnikiem, w którym jest od zawsze zadurzona. Poznaje Rotha – wytatuowanego, grzesznego, seksownego demona, który twierdzi, że zna wszystkie jej tajemnice. Layla wie, że powinna trzymać się od niego z daleka, choć nie jest przekonana, czy tego chce – zwłaszcza, kiedy cała ta sprawa z całowaniem nie stanowi problemu, ponieważ Roth nie ma duszy. Kiedy Layla odkrywa, że to ona jest powodem pojawienia się brutalnego demona, zaufanie Rothowi nie tylko zaprzepaści jej szansę na związek z Zaynem… ale także naznaczy ją jako zdrajczynię rodziny. Co gorsza, może stać się biletem w jedną stronę do zniszczenia świata. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Filia
 • miękka
Mniej Więcej
 • Jennifer L. Armentrout
 • 2016
 • 496
 • 197
 • 130
 • 978838075-086-9
 • 9788380750869
 • ZD5QY
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Pocałunek, który zabija.

Ocena:
Autor:
Data:
Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o popularnej serii LUX, której autorką jest Jennifer L. Armentrout. Pisarka dzięki cyklowi o nieziemsko przystojnych kosmitach skradła serca tysiącom czytelników - w tym także i moje. Autorka nie spoczęła jednak na laurach. Swoją najnowszą powieść poświęciła demonom i strażnikom oraz pewnej bardzo niebezpiecznej nastolatce.

Layla choć wygląda jak człowiek - nie jest nim. W jej żyłach płynie krew demona i strażnika (gargulca) , ma także ciekawy ... ale utrudniający życie dar - jednym pocałunkiem potrafi wyssać duszę.
Layla mieszka ze strażnikami, chodzi do szkoły, oznacza demony i kocha się w Zaynie. Ufa przybranemu ojcu. Wszystko zmienia się, gdy w jej życiu pojawia się demon imieniem Roth - to on zdradza jej część prawdy o jej rodzicielce, oraz oświadcza, że piekło wysłało za nią list gończy, a demony, które pojawiają się w mieście pragną jej śmierci lub krwi.
W chwili, gdy Layla zaczyna ufać Rothowi zaprzepaszcza swoje szanse na związek z Zaynem, a także może być posądzona o zdradę.
Czy Layla zaryzykuje i pomoże Rothowi, a tym samym sobie?


Layla jest bardzo ciekawą postacią - pół demon, pół strażnik (gargulec). Niestety musi walczyć ze swoją mroczniejszą stroną, gdyż pragnie być prawdziwym strażnikiem, ale wiele wskazuje na to, że jednak nim nie będzie. Layla nie może zbliżyć się do nikogo, gdyż jej pragnienie dusz jest silne. Gdy w jej życiu pojawia się demon, który nie ma duszy, Layla po raz pierwszy może kogoś do siebie dopuścić. Jej głównym dylematem jest zaufanie Rothowi i zatajenie pewnych faktów przed strażnikami. W końcu postanawia zaryzykować...i jak to się dla niej kończy? Cóż tego Wam nie zdradzę, sami musicie się dowiedzieć.

Bardzo nie lubię irytujących głównych bohaterów, tym bardziej cieszy mnie fakt, że Layla do nich nie należy. Osobowość bohaterki jest realistyczna, naturalna i łatwo się wczuć w jej postać. Dzięki temu mogłam z przyjemnością przeżywać literacką przygodę, a nie gotować się z poddenerwowania.

"Ognisty pocałunek" rozpoczyna kolejną serię, która jak widzę po fabule tomu pierwszego jest mroczna, romantyczna i niebezpieczna.
W opisanych wydarzeniach udział biorą barwne, ciekawe postacie, które autorka dobrze zarysowała, dzięki temu ma się wrażenie ich faktycznej egzystencji.
Tempo wydarzeń nie jest za szybkie, ale za to klimatyczne. Zwolnione rozwijanie się fabuły nie jest minusem, autorka zadbała o ciągłą akcję, dopieściła utwór w odpowiednie detale i zadbała o to, aby czytelnik nie miał chwili wytchnienia. Przez to trudno oderwać się od czytania.

Fabułę poznaje się bardzo szybko, gdyż wydarzenia wciągają a bohaterowie wzbudzają sympatię. Dodatkowo Armentrout ma tak lekkie pióro, że poznawanie treści do przyjemność. Wyobraźnia pracuje na pełnych obrotach. Po odłożeniu książki na półkę, ma się wrażenie przebudzenia ze snu.

Armentrout kolejny raz udowodniła, że jej wyobraźnia nie ma ograniczeń, że potrafi budować niesamowicie pociągającą fabułę. Umie łączyć romantyzm z mrokiem i niebezpieczeństwo z prawdą, tworząc wspaniały literacki kąsek.

"Ognisty pocałunek" to bardzo dobry wstęp do serii - zaciekawia, wciąga a czasem zaskakuje. Najgorsze jest zamknięcie ostatniej strony, gdyż odczuwa się nienasycenie, głód, który może zaspokoić jedynie kontynuacja.
Książka jest odpowiednią lekturą dla osób lubiących mroczno-romantyczne opowieści.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dominika Szałomska

Ocena:
Autor:
Data:
Zwykłej nastolatce ciężko odnaleźć się w świecie gargulców, demonów i strażników, no chyba, że masz w sobie krew dwóch ostatnich, wtedy... wiele spraw wygląda całkiem inaczej.
Książka, o której chcę wspomnieć bardzo kusiła mnie nie tylko tytułem, okładką, ale także opisem i ocenami innych czytelników, jednak ciągle się bałam. Powieści fantastyczne nie gościły u mnie już bardzo długo – na pewno takie o demonach, aniołach itp., bałam się czy ciągle mają w sobie to coś ... co mnie do nich przyciągało. Kiedyś uwielbiałam czytać o wampirach, zombie, demonach, aniołach, dosłownie takie typowe fantasy, ale potem jakoś mi się przejadło, albo po prostu chwilowo nie było nic dobrego na rynku. Zniechęciłam się i zapomniałam co tak bardzo w tym lubiłam, bałam się zagłębiać w tę historię, ale kiedy przeczytałam pierwszą stronę to przepadłam. Wejdźcie pod link i zobaczcie co się wydarzyło po przeczytaniu tej książki.
http://dominika-szalomska.blogspot.com/2016/04/103-recenzja-ksiazki-ognity-pocaunek.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena