Koszyk 0
Opis:
Czasami o naszym życiu decydują ułamki sekundy. To był piękny, upalny majowy wieczór. Weronika szła ulicą, szczęśliwa i zakochana. Nie przestraszyła się, kiedy usłyszała, jak ktoś otwiera drzwi samochodu. Potem poczuła mocne szarpnięcie, czyjeś ręce wciągnęły ją do środka. Porwana i uwięziona, próbuje walczyć z narastającą paniką. To trudne ... gdy tracisz poczucie czasu, a głowa aż pęka od natłoku myśli. Pilnuje jej milczący mężczyzna. To on decyduje, kiedy jej wolno pić, jeść, korzystać z łazienki. Jest jednym z napastników, ale zamiast nienawiści, wzbudza w niej coraz cieplejsze uczucia. Czy tylko dlatego, że nigdy nie robi jej krzywdy? Relacja porywacz-ofiara staje się coraz bardziej niejednoznaczna. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Dominika van Eijkelenborg
  • 2015
  • 336
  • 215
  • 147
  • 97883276-1327-1
  • 9788327613271
  • ZCL97

Recenzje czytelników

Mocny thriller psychologiczny

Ocena:
Autor:
Data:
Czy można pokochać swojego oprawcę? Choć o ofiarach syndromu sztokholmskiego słyszeliśmy niejednokrotnie, w "Czułym punkcie" Dominika van Eijkelenborg traktuje sprawę nieco inaczej - przeprowadza nas przez świat emocjonalnej huśtawki zarówno ofiary, jak i kata.

Bohaterką "Czułego punktu" jest Weronika - dziewczyna szukająca najlepszej drogi ku samodzielności. Wyjazd do Amsterdamu ma być szkołą życia, dzięki której wyrwie się pod wpływów nadopiekuńczej matki ... Ta szkoła jednak okazuje się o wiele trudniejsza, niż jej się wydawało - dosłownie w ciągu jednej sekundy dorosłość staje się koszmarem.

Podczas wieczornego powrotu do domu zostaje porwana, zgwałcona i uwięziona. Pilnuje jej tajemniczy mężczyzna. Choć pierwsze dni to instynktowna walka o przetrwanie, po pewnym czasie Luke - oprawca

Weroniki - staje się częścią jej codzienności. Historia opisana w "Czułym punkcie" obejmuje rozwój emocjonalnej więzi pomiędzy nimi - uczucia i empatię, jakimi Weronika z czasem obdarza
człowieka, który ją uwięził, a także emocjonalną wewnętrzną walkę jego samego, którą zaczyna prowadzić w obliczu ingerencji dziewczyny w jego życie.

Dominika van Eijkelenborg pokazuje dwie strony tragicznej sytuacji, w której także sam oprawca znalazł się dość przypadkowo. Skomplikowane portrety psychologiczne bohaterów i dość dziwna gra uczuć i emocji sprawiają, że książkę czyta się bardzo uważnie, ale także z ogromną satysfakcją. Każdy, kogo fascynują niezrozumiałe, a nawet niebezpieczne relacje odnajdzie w tej książce coś dla siebie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Www.swiatmiedzystronami.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Opis z tyłu okładki spowodował, że nie mogłam odmówić tej pozycji przeczytania. Jak się okazało w me ręce trafił thriller psychologiczny i to na prawdę godny uwagi.

Nie jedna osoba wie co to lub przynajmniej słyszała o czym takim jak "syndrom sztokholmski". Mianem tym nazwano zależność i więzi jakie łączą po pewnym czasie oprawcę i jego ofiarę. Zaczynając czytać tę pozycje właśnie to przychodzi nam na myśl. Ale czy na pewno?

Weronika to studentka weterynarii ... która wyjechała do Holandii na wymianę studencką. W Amsterdamie miała odnaleźć życiową drogę. Niestety los chciał inaczej i trafia w ręce bandytów - na krótko. Później opiekuje się nią tajemniczy mężczyzna. Czy jest jej wrogiem czy sprzymierzeńcem? Chce jej pomóc czy coś zrobić? Dlaczego zaczyna coś do niego czuć i nie jest to nienawiść? Czy możliwe jest by i on czuł coś do niej?

"Czuły punkt" to emocjonująca książka pełna sprzecznych uczuć. Panuje tu strach pomieszany z bezpieczeństwem, nienawiść przeplata się z uczuciem miłości, osamotnienie łączy się z posiadaniem kogoś bliskiego. Walka ofiary z uczuciami do prześladowcy, oraz walka prześladowcy z uczuciami jakie wzbudza ofiara.

Książka tak skomplikowana jak prosta, a tak prosta jak skomplikowana. Idealna dla osób uwielbiających mocno rozbudowane wątki psychologiczne, ale tez dla miłośników thrillerów.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena