Koszyk 0
Opis:
Książka przygotowana z myślą o dzieciach, które uczą się bądź mają trudności z czytaniem. Bardzo duże litery oraz układ tekstu uzupełnionego zabawnymi ilustracjami zachęcą młodego czytelnika do podjęcia wysiłku i poznania ciekawych bohaterów. Zawarte tu opowiadania o zwierzątkach i ich przygodach zainteresują zarówno chłopców, jak i dziewczynki - każde dziecko znajdzie coś dla siebie.
 • Debit
 • twarda
Mniej Więcej
 • Agnieszka Frączek
 • 2013
 • 64
 • 240
 • 195
 • Uczę się czytać
 • 978-83-7167-888-2
 • 9788371678882
 • ZAW8K
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Cztery łapy i ogon

Ocena:
Autor:
Data:
Uważam, że ta lektura to wspaniała lektura dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z literaturą. Choć nie tylko, bo gdybym chciała te opowiadania przeczytać już dziś, to myślę, że siedziała by w wielkim skupieniu. Historie te nie są ani za długie, ani za krótkie, a przygody dzieciaków bardzo interesujące. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego, bo teksty Agnieszki Fraczek niejednokrotnie nam towarzyszyły w różnych sytuacjach i jak dotąd nigdy się nie zawiodłyśmy. Uważam ... że książka zachęca zarówno grafiką jak i zawartą treścią, więc z pewnością spodoba się nie jednemu maluchowi. Zaufajcie mi, a z pewnością nie będziecie żałować :) Polecam! Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zwierzaki w akcji

Ocena:
Data:
Cztery łapy i ogon, czyli opowiadania o zwierzętach to już kilkunasta książeczka w literackim dorobku Agnieszki Frączek, która z wykształcenia jest germanistką i leksykografem. Jednak to właśnie pisanie książek dla najmłodszych, gdzie może bawić się językiem, sprawia jej największą frajdę.

Książeczka jaką chcę Wam dzisiaj przedstawić została wydana w cyklu Ucz się czytać. Pewnie zastanowi więc niektórych dobór tej lektury dla mojej prawie czteroletniej córeczki. No cóż ... może Nadia nie jest jeszcze w wieku kiedy dziecko uczy się czytania, ale ponad wszystko kocha zwierzęta, a to właśnie o nich mówią opowiadania zawarte w Czterech łapach i ogonie. Już samo to zaklasyfikowało ją na listę „konieczności”.

„Czasem, wbrew misternym planom,
zwierz Ci wskoczy na kolano.
Na kolano zwierz Ci wskoczy,
spojrzy Ci głęboko w oczy
i po chwili wiesz, że cóż…
że bez zwierza ani rusz!”

Ta krótka i wesoła rymowanka doskonale odzwierciedla sposób (nagły i niespodziewany) w jaki zwierzaki poznawane w poszczególnych opowiadaniach, zagościły w życiu tamtejszych bohaterów. Mamy więc kota z poziomek, który został nazwany tak a nie inaczej, ponieważ jego nowy właściciel Witek znalazł małego nieboraka właśnie w krzaczkach poziomek. Kolejne opowiadanko zaznajamia nas natomiast z tajemniczym czarno – białym „nie wiadomo czym”, które niespodziewanie pojawiło się w życiu dość upierdliwej sąsiadki i całkowicie ją zmieniło. No i jest jeszcze Fryzio, czyli tajemnica ukryta w zielonej płóciennej torbie. Jak się później okazało, był to królik.

Pierwsze co od razu rzuca się w oczy po otworzeniu książeczki, do duża i przyjemna dla oka czcionka, która z pewnością ułatwi starszym dzieciom naukę bądź szlifowanie czytania. Jednak nie jest to jedyna zaleta tych opowiadań, należy bowiem pamiętać, że oprócz pomocy w nauce, mają także sprawiać, iż czytelnik lub słuchacz będą się przy nich dobrze bawić. I tak jest. Nie ważne w jakim jest się wieku, lektura Czterech łap i ogona to zabawa gwarantowana.

Nie mogę również nie wspomnieć o świetnej oprawie. Książka ma bowiem twardą okładkę, co już samo w sobie jest ogromnym plusem, ponieważ można mieć pewność, że szybko nie ulegnie zniszczeniu. Nawet gdy wpadnie w łapki małego odbiorcy, który będzie chciał poznać historie zamieszczone w niej nie tylko po przez słuch, ale także dotyk i smak.

Są jeszcze ilustracje stworzone przez Artura Nowickiego, to właśnie one dodają jeszcze więcej uroku całemu tekstowi zamkniętemu pod okładką. Rysunki, tak właśnie tak… rysunki, wyglądają jak namalowane farbami i skanerem przeniesione na kartki książki, nie tylko doskonale działają na wyobraźnie, ale potrafią także rozbawić. Postacie, zarówno te zwierzęce jak i ludzkie, są lekko przerysowane. Przesadnie pokazują emocje czym od razu wywołują szerokiego „banana” na twarzy u wszystkich zaangażowanych w poznawanie historii.

Tak więc nie pozostaje mi nic innego, jak po prostu gorąco zachęcić do zaopatrzenie dzieci w swojej rodzinie, w tę książeczkę. Cztery łapy i ogon doskonale zdadzą egzamin jako prezent urodzinowy, mikołajkowy czy też gwiazdkowy. Gorąco polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena