Koszyk 0
Opis:
Do głoszenia światu prawdy o zbawieniu Bóg z zasady, jako swoje narzędzia, wybiera ludzi. Tak też było z tytułowym "człowiekiem z Gadary", czyli Abdallą Hawatmehem. Serce wychowanego w Jordanii w tradycyjnej muzułmańskiej rodzinie Abdalli już od wczesnego dzieciństwa doświadczało Bożych dotknięć. W tym zdominowanym przez islam kraju Pan stawiał na jego drodze chrześcijan i rozbudzał w nim zainteresowanie ich wiarą. Latami prowadził go ku sobie ... działając w jego duszy i umyśle - wskazywał mu drogę. W końcu, po wielu wewnętrznych zmaganiach, Abdalla powierzył swe serce Jezusowi i rozpoczął największą przygodę swego życia. Odpowiadając na Boże wezwanie, porzucił bezpieczne i pewne życie w Stanach Zjednoczonych, by rozpocząć trudną i pełną niebezpieczeństw służbę misyjną w swej ojczyźnie. Z Bożą pomocą zbudował wspólnotę wierzących, ewangelizując, nawracając i prowadząc w rozwoju duchowym swych muzułmańskich rodaków. Do tej niebezpiecznej służby Pan dał mu wiernego pomocnika - żonę, która również zaangażowała się w budowanie żywego Kościoła. Razem przeżyli wiele wstrząsających chwil, lecz za każdym razem z wiarą i odwagą stawiali im czoła. Bóg zawsze wynagradzał ich oddanie. Człowiek z Gadary to opowieść o kroczeniu ścieżką wiary i podążaniu za Bogiem, gdy nie jest to ani łatwe, ani wygodne, gdy wymaga to osobistych poświęceń - często narażania własnego zdrowia czy życia. Jednak jest to także opowieść o tym, że wybierając tę drogę, człowiek zaczyna doświadczać zupełnie nowej, osobistej więzi z Najwyższym i ma przywilej przeżywać Jego szczególne prowadzenie, obecność i opiekę. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Kefas
  • miękka
Mniej Więcej
  • Roland Muller
  • 318
  • 220
  • 150
  • 978-83-62715-04-6
  • 9788362715046
  • ZAL1T

Recenzje czytelników

Polecam

Ocena:
Data:
Książka ta została napisana przez Rolanda wraz z głównym bohaterem Abdall’em Hawatmeh’em. Muller w swoich książkach pisze o wierze. Porusza tematykę Islamu np.: „Zrozumieć Islam”, „Narzędzia do muzułmańskiej ewangelizacji”.

"Człowiek z Gadary" jest to utwór epicki, trochę na kształt pamiętnika, spisany w pierwszej osobie przez Abdalla. Utwór podejmuję tematykę religijną. Mówi o muzułmaninie nawróconym na chrześcijaństwo. Opowiada o jego życiu ... o trudach bycia katolikiem w państwach arabskich m.in. w Izraelu i Jordanii.

Abdalla ma problemy z rządem. Cały czas jest obserwowany, przesłuchiwany. Gdy znajduje miłość swojego życia nie może się z nią ożenić. Jednak dzięki wierze w Boga jego problemy znajdują rozwiązanie. Główny bohater jest też swego rodzaju pastorem. Udziela chrztów, prowadzi spotkania w kościele, stara się pomóc innym znaleźć Chrystusa.

Książkę czyta się miło i łatwo. Jest napisana przystępnym językiem. Znajduje się w niej dużo opisów przeżyć wewnętrznych, przez co wydaje się jakbyśmy byli przyjaciółmi Abdalli. Jest to bardzo dobry człowiek, cieszę się, że poznałam jego historię.

Dzięki tej książce zrozumiałam, że powinnam się cieszyć z tego, że jestem katoliczką i nikt mi tego nie zabroni, nie mam w związku z tym żadnych problemów i chciałabym w przyszłości walczyć o prawa człowieka do własnych poglądów, wolnej woli na całym świecie. Moim zdaniem książka ta przypadnie do gustu nie tylko katolikom, ale też ludziom szukającym właściwej drogi.
Ada, 16 lat
źródło" osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena