Koszyk 0
Opis:
Interesująca, pełna nieznanych szczegółów historia rozpadu Cesarstwa Rosyjskiego i wzniesienia na jego gruzach wielonarodowego państwa komunistycznego. Richard Pipes opisuje, w jaki sposób bolszewicy wykorzystali ruchy narodowe na Ukrainie, Białorusi, Kaukazie i w Azji Środkowej, aby zdobyć władzę i rozciągnąć ją na kresy dawnego cesarstwa. Ważny przyczynek do współczesnej historii krajó ... w należących niegdyś do Związku Sowieckiego. Pipesowi udało się niezwykle jasno przedstawić nader skomplikowane zagadnienie. Powstała znakomicie udokumentowana i świetnie napisana relacja o burzliwych latach 1917–1923.„Russian Review”. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Magnum
  • miękka
Mniej Więcej
  • Richard Pipes
  • 2015
  • 364
  • 235
  • 152
  • 9788365257-02-4
  • 9788365257024
  • ZD0OA

Recenzje czytelników

.

Ocena:
Autor:
Data:
Richard Pipes urodził się w rodzinie polskich Żydów w Cieszynie, a dorastał w Warszawie. W 1939 r. rodzina, razem z 16-letnim wówczas Richardem, uciekła przed wojną do USA. Tam Pipes ukończył studia i został historykiem specjalizującym się w historii Związku Radzieckiego.Jest jednym z najwybitniejszych znawców problematyki komunizmu i ZSRR, którą zawarł w kilkunastu książkach.
Swoje życie, w Polsce i poza granicami naszego kraju, zawarł w książce"Żyłem".

" ... Czerwone Imperium", to kolejna książka, tegoż pisarza, którą przeczytałem z zainteresowaniem.
Opowiada ona, w jaki sposób, bolszewicy doprowadzili do upadku Cesarstwa Rosyjskiego, tworząc podwaliny pod totalitarne państwo, jakim stała się Rosja.
Zawarte są tu informacje, w jaki sposób, wykorzystywano ruchy narodowe, na Ukrainie, Białorusi, czy na Kaukazie, do swoich celów.
Komuniści nie wahali się, przed niczym, byle tylko osiągnąć swój cel.Zabójstwa, rabunki, porwania, tortury, zastraszanie, wszystko w jednym celu, partia musiała odnieść sukces.
Porażające świadectwo dziejów, które, zdaje się niczego nas nie nauczyły.

Ciekawie i pasjonująco napisana książka, warta uwagi i skłaniająca do zastanowienia, się nad człowiekiem, który, indoktrynowany, jest gotów zrobić, absolutnie wszystko dla idei, nie ważne, jaka by nie była.I w tej książce, mamy kolekcję czarno - białych zdjęć, który przybliżają nam bieżącą sytuację, czy postaci.Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena