Koszyk 0
Opis:
 Małym miasteczkiem Polesford, w którym dorastała funkcjonariuszka Helen Weeks, wstrząsa tragedia – zaginięcie dwóch nastolatek. Gdy do prasy przecieka informacja o aresztowaniu statecznego męża i ojca rodziny, Stephena Batesa, Helen wraz z detektywem Thorne’em przybywa po latach w rodzinne strony, by odkryć prawdę o uprowadzeniach, ale też zmierzyć się z własną mroczną przeszłością ... Okazuje się, że żoną podejrzanego jest przyjaciółka Helen z lat szkolnych, która potrzebuje wsparcia w tej niezwykle trudnej sytuacji. Podczas gdy mieszkańcy i media domagają się krwi Batesa, Thorne nabiera przekonania, że wbrew zgromadzonym dowodom zdającym się świadczyć o winie zatrzymanego, policja aresztowała niewinnego człowieka, a wyjątkowo przebiegły przestępca wciąż jest na wolności. Niezłomny detektyw postanawia stawić czoła miejscowej policji, prasie oraz mieszkańcom Polesford i udowodnić, że zaszła straszliwa pomyłka w policyjnym śledztwie. W miasteczku nadal czai się bezlitosny, ale inteligentny przestępca, który robi wszystko, by uniknąć kary. Thorne po raz kolejny musi zmierzyć się z przeciwnikiem o wiele sprytniejszym niż zwykli przestępcy. Mark Billingham należy do czołówki brytyjskich autorów powieści kryminalnych. Od kilku lat jego książki zdobywają najważniejsze nagrody literackie. Trafiają na najwyższe miejsca list bestsellerów „Sunday Timesa”, m.in. Kokon, Mięczak, Ofiary, Podpalona, Zapomniani, Uprowadzony, Mściciel, Tajemnica, Naśladowca, Pułapka, Presja i Impuls śmierci. Za stworzenie postaci inspektora Toma Thorne’a pisarz został uhonorowany nagrodą Sherlocka. Na podstawie powieści z Thorne’em nakręcono serial. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Mark Billingham
  • 2016
  • 250
  • 195
  • 130
  • 978838053-054-6
  • 9788380530546
  • ZD65A

Recenzje czytelników

Czas śmierci

Ocena:
Autor:
Data:
Twórczość Marka Billinghama zaczęłam poznawać niecałe 3 lata temu od jakiegoś środkowego tomu. Nie bardzo sobie zdawałam z tego sprawę, mimo wszystko jednak od tego czasu zaopatrzyłam się w całą serię i z niecierpliwością wyczekuję każdego kolejnego tomu.

Po ostatniej sprawie Tom Thorne postanowił wraz z Helen wybrać się na obiecany urlop, choć niechętnie oddalał się od domu, a bezsensowne spacerowanie także nie było dla niego. Na jego nieszczęście ... w rodzinnej miejscowości Helen doszło do porwania dwóch nastolatek. Oskarżony został mąż dawnej przyjaciółki policjantki - Lindy, który przewoził jedną z nich samochodem. Wiele poszlak wskazywało na niego. To wystarczyło miejscowej policji, by go zatrzymać. Tom, z racji tego, że nie miał co robić, postanowił bliżej przyjrzeć się tej sprawie i z pomocą Hendricksa doszedł do bardzo niepokojących wniosków.

Nie mam pojęcia, co kieruje wydawnictwem, biorąc pod uwagę okładki książki. Pierwsze ileś tomów było w zwykłej miękkiej oprawie, kolejne trzy w sztywnej, a ,,Czas śmierci" wydano w miękkiej ze skrzydełkami. Zupełnie nie rozumiem, czym to jest spowodowane, ale przyznam szczerze, że nieco mnie irytuje, gdyż teraz już naprawdę nie wiem, czego mogę spodziewać się przy kolejnym tomie. Warto by było to jakoś ujednolicić, gdyż śmiesznie to wygląda.

Książka, mimo tego, że ma prawie 530 stron jest lekturą na wolniejsze popołudnie. Czyta się ją naprawdę szybko i ze sporym zainteresowaniem, choć, z przykrością muszę stwierdzić, że tym razem dość szybko podejrzewałam zabójcę i miejsce przetrzymywania nastolatki, więc w tym względzie jestem nieco rozczarowana. Niemniej jednak, bardzo podobał mi się ogólny pomysł na fabułę i tajemnica Helen z dzieciństwa, która zmieniła mój sposób jej postrzegania. Zakończenie, moim zdaniem było, zbyt lakoniczne, ale zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po kolejny tom, co i tak bym uczyniła.

,,Czas śmierci" to książka, w której styl Marka Billinghama nie zawodzi, ale za to intryga mogłaby być bardziej skomplikowana. Oprócz głównej narracji prowadzonej przez Thorne'a, krótkie rozdziały (2-3 stronicowe) należą bardzo rzadko do porywacza i jednej z ofiar. Zdecydowanie urozmaica to lekturę. Jestem bardzo ciekawa, czy Wam także udałoby się wytypować porywacza.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena