Koszyk 0
Opis:
Fascynująca powieść szpiegowska z czasów II wojny światowej, uznawana za najlepszą w dorobku W.E.B. Griffina. Chociaż dwudziestoczteroletni Cletus Frade od niedawna służy w Biurze Służb Strategicznych, to zdążył się już znaleźć w wielu zaskakujących sytuacjach. Żadna jednak z nich nie może się równać z obecną, kiedy staje naprzeciw niemieckiego podpuł ... kownika Wilhelma Froggera, otoczony gwarem obozu jenieckiego usytuowanego w odludnym rejonie stanu Mississippi. Zadanie, jakie postawiono przed młodym agentem BSS, jest dość nietypowe: musi pomóc uciec Froggerowi, który wcale nie ma na to ochoty… Rodzice Froggera są więzieni przez BSS w Argentynie z powodu ich uwikłania w tajny niemiecki plan, którego celem jest stworzenie w Ameryce Południowej bezpiecznego powojennego azylu dla nazistowskich dygnitarzy. Ponieważ nie chcą niczego wyjawić, zadaniem Frade’a jest nakłonić młodego Niemca, by pomógł w wydobyciu z nich informacji. Ale jeszcze ważniejsza jest tajemnica tkwiąca w tajemnicy: przed wzięciem do niewoli w Afryce Frogger uczestniczył w spisku, którego celem było usunięcie Adolfa Hitlera. Gdyby BSS potrafiło wykorzystać tajne informacje spiskowca, mogłoby się przyczynić do rychłego zakończenia wojny… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • W.E.B. Griffin
  • 2016
  • 1
  • 492
  • 195
  • 125
  • 978837785-763-2
  • 9788377857632
  • ZD59I

Recenzje czytelników

Niezłe, warto przeczytać.

Ocena:
Autor:
Data:
Ogromnym plusem książki (jak i całego cyklu) jest doskonałe nakreślenie tła społecznego, kulturowego, oddanie realiów szpiegowskich, wojennych.
Bardzo ciekawie wykreowani są bohaterowie. Jak w każdej swojej książce tak i w tej Griffin w wydarzenia historyczne wplata zdarzenia fikcyjne, poczynania postaci autentycznych, historycznych urozmaica czynami osób wykreowanych na potrzeby książki. Tworzy to bardzo ciekawą mieszankę, w której pisarz zręcznie lawiruje.
Atmosferę dodatkowo podgrzewa fakt ... iż cała historia jest rozgrywką pomiędzy szpiegami niemieckimi, amerykańskimi i rosyjskimi,a od jednego czynu zależą losy wielu, bardzo wielu osób. W grę wchodzą także zawirowania dyplomatyczne, więzy rodzinne i bardzo duża stawka. Tempo jest umiejętnie podkręcane, bohaterowie niezniszczalni bez mała, a całość napisana świetnym językiem ze sporą porcją humoru.
Czyta się doskonale, aczkolwiek nie należy zapominać, iż jest to powieść, nie książka historyczna. Osoby chcące dowiedzieć się czegoś o przedmiotowym wycinku II wojny światowej powinny wybrać zdecydowanie inną lekturę. W Czasie honoru jest zbyt dużo wydarzeń fikcyjnych, które często trudno oddzielić od tych prawdziwych.
Jednak czytelnik szukający wciągającej , trzymającej w napięciu, a i bawiącej lektury, po książkę może śmiało sięgnąć. Gwarantuję ciekawe spędzenie czasu i dobrą rozrywkę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena