Koszyk 0
Opis:
Zosia często widuje starszego pana wyprowadzającego na spacer labradora Czarusia. Dziewczynka od dawna marzy właśnie o takim szczeniaku! Energiczny, żywiołowy Czaruś uwielbia długie spacery, często wychodzi do ogrodu i ucieka, chociaż wie, że nie powinien. Pewnego dnia Zosia widzi Czarusia na ulicy bez właściciela. Myśli, że szczenię znowu uciekło, ale tym razem to coś zupełnie innego... W domu u pana Nowaka, stało się coś złego, ale jak szczeniak ma o tym powiadomić Zosię?
Mniej Więcej
  • Holly Webb
  • 2012
  • 134
  • 198
  • 128
  • ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ
  • 978-83-265-0475-4
  • 9788326504754
  • ZAINH
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Czaruś mały uciekinier

Ocena:
Autor:
Data:
Czaruś, mały czekoladowy labrador to nadzwyczaj radosne i energiczne szczenię. Wprost roznosi go energia. Małą psią główkę zaprząta tylko myśl o spacerach ze swoim właścicielem, którym jest pan Nowak. Sąsiadami pana Nowaka i Czarusia są Zosia, Tomek i Michał. Dzieciaki, a zwłaszcza Zosia, uwielbiają szczeniaka. Marzą o własnym psie i choć rodzice chcą by w przyszłości dzieci go miały, uważają, że jeszcze nie nadszedł na to odpowiedni moment.

Pan Nowak, właściciel Czarusia ... to starszy człowiek, który ma coraz większe problemy ze zdrowiem i coraz mniej energii na opiekę nad Czarusiem. Coraz rzadziej ma siły, by wychodzić z psiakiem na długie spacery i szczeniak coraz więcej czasu spędza w przydomowym ogrodzie. Rezolutne zwierzątko znajduje jednak sposób, by choć przez chwilę pospacerować poza ogrodem i z niego ucieka, czym sprowadza na swoją i właściciela głowę same problemy.

Pewnego dnia Pan Nowak ma wypadek. Jest w domu sam z Czarusiem. Wysyła pieska, by sprowadził pomoc. Szczeniak przyprowadza Zosię, Tomka i Michała. Jego właściciel jest bezpieczny. Niestety Pan Nowak musi być leczony w szpitalu. Na szczęście dla pieska i ku ogromnej radości rodzeństwa Czaruś trafia do domu Zosi, Michała i Tomka. Dzieci po raz pierwszy w życiu muszą stawić czoła opiece nad zwierzęciem i z tego zadania wywiązują się znakomicie. Między dziećmi i pieskiem powstaje silna więź. Przywiązują się do siebie. Dzieciaki nie wyobrażają sobie już życia bez małego czekoladowego labradora. Co się jednak stanie, gdy Pan Nowak w końcu opuści szpital? Przeczytajcie swoim dzieciakom i sami się przekonajcie.

„Czaruś, mały uciekinier” to ciepła i mądra książeczka dla najmłodszych. To zarówno ciekawa jak i pouczająca historia. Holly Webb w prostej formie uczy, że posiadanie zwierzęcia to nie tylko zabawa, ale i ogromna odpowiedzialność. Pies to żywe stworzenie a nie zabawka. Trzeba mu poświęcać sporo czasu. A gdy się znudzi, nie da się go, jak zabawkę, rzucić do kąta. Autorka obrazowo pokazuje też jak dziecko powinno zachowywać się w stosunku zarówno do swojego, jak i do obcego psa. Polecam „Czarusia, małego uciekiniera” wszystkim rodzicom i ich maluchom.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena