Koszyk 0
Opis:
Oto pierwsza część serii dla najmłodszych czytelników, której bohaterami są zwierzęta, mieszkańcy pewnego ZOO. Będzie się działo! Humorystyczne, wierszowane bajeczki z pewnością zyskają uznanie odbiorców, a niebanalny layout będzie zachęcał do zainteresowania się sztukami plastycznymi, designem (stąd tytuł serii "Zoografika"). Pierwsza część " ... Czarno-białe urodziny" porusza ważny artystycznie problem: co jest bardziej eleganckie, co lepiej wygląda? Czerń i biel czy wielokolorowość? A okazją do szukania odpowiedzi będzie impreza urodzinowa sympatycznej pary pingwinów.  Tekturowe kartki zapewnią większą wytrzymałość książki i ułatwią małym łapkom oglądanie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Kinga Grabowska-Bednarz, Agnieszka Czaderna
  • 2015
  • 1
  • 14
  • 210
  • 148
  • 9788362248-45-2
  • 9788362248452
  • ZCOPL
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Święto dizajnu w zoo

Ocena:
Autor:
Data:
Dwa pingwiny zorganizowały imprezę urodzinową w zoo! Nie było to jednak zwykłe przyjęcie urodzinowe i bynajmniej nie każdy mógł czuć się zaproszony. Pingwiny, posiadające klasę i szyk, a ponadto trudniące się dizajnem, urządziły czarno – białe urodziny! Wszystkie dodatki, począwszy od kwiatów, a skończywszy na torcie, były czarno – białe, a zaproszeni goście obowiązkowo musieli wpasować się w kolorystykę! Pozostałe zwierzęta, te pstrokate i kolorowe, popsułyby efekt ... a więc nie zostały zaproszone! W drugiej, kolorowej części zoo zapanował smutek oraz zazdrość i tylko mądry lew umiał odpowiednio skomentować zaistniałą sytuację. Jak zakończyła się czarno – biała historia? Kto okazał się mądrzejszy? I przede wszystkim co zyskały pingwiny?

Na wszystkie pytania uzyskacie odpowiedź, jeśli sięgniecie po mądrą i zabawną książkę Czarno – białe urodziny Kingi Grabowskiej – Bednarz.

Książka Czarno – białe urodziny została ciekawie zilustrowana przez Agnieszkę Czadernę. Ilustracje świetnie współgrają z tekstem. Są bardzo artystyczne i nietuzinkowe. Być może w odbiorze będą za trudne dla mniejszych dzieci, ale z drugiej strony są one niezwykle kształcące. Można bawić się z dziećmi w odnajdywanie poszczególnych zwierząt na kartach opowieści. Sama dostrzegłam wiele szczegółów dopiero przy kolejnym oglądaniu.

Opowieść o pingwinach może być świetnym przyczynkiem do rozmów z dziećmi o inności, wyróżnianiu jednych kosztem pozostałych, o stawianiu siebie ponad innymi i o wynikających z nich uczuciach.

Zdecydowanie polecam "Czarno – białe urodziny!"
Katarzyna Kulawik www.ksiazkowelove.wordpress.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena