Koszyk 0
Opis:
 Potem jej powieki opadły, a ogień, chaos, śmierć i krzyki zniknęły.NATASHA ROMANOFF jest jednym z najgroźniejszych zabójców. Trenowana od najmłodszych lat w sztuce zwodzenia i zabijania przeciwników. Natasha otrzymała pseudonim Czarnej Wdowy od Potem jej powieki opadły, a ogień, chaos, śmierć i krzyki zniknęły.NATASHA ROMANOFF jest jednym z najgroźniejszych zabójców ... Trenowana od najmłodszych lat w sztuce zwodzenia i zabijania przeciwników. Natasha otrzymała pseudonim Czarnej Wdowy od Ivana Somodorova – swojego okrutnego i brutalnego nauczyciela z moskiewskiej szkoły superszpiegów zwanej Czerwoną Komnatą. CZARNA WDOWA: NA ZAWSZE CZERWONA zapewnia czytelnikom przeżycia przyspieszające bicie serca, czyli dokładnie to, czego fani oczekują od Marvela i bestsellerowej autorki Margaret Stohl.Odkryj nową stronę Uniwersum Marvela, która porusza zarówno zagorzałych fanów, jak i tych dopiero poznających świat superbohaterów. Margaret Stohl po raz pierwszy odkrywa przed czytelnikiem nieopowiedzianą dotąd historię Czarnej Wdowy… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Margaret Stohl
  • 2016
  • 472
  • 205
  • 145
  • 978-83-7983-899-8
  • 9788379838998
  • ZDFTQ
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Kocham Marvela, kocham Czarną Wdowę

Ocena:
Autor:
Data:
Najlepszy i najsłynniejszy szpieg T.A.R.C.Z.Y zaprasza Cię do swojego świata. Jesteś gotowy przyjąć zaproszenie i poznać najbardziej strzeżone sekrety Czarnej Wdowy?

Gdy zobaczyłam tę książkę, miałam ochotę krzyknąć NARESZCIE! Uwielbiam filmy Marvela, a postać Natashy Romanoff jest moją ulubioną, zaraz po Kapitanie Ameryce. Bardzo chciałabym zobaczyć w końcu film o najsłynniejszej kobiecie z zespołu Avengers, mam nadzieję, że Marvel nie zawiedzie i bliżej poznamy Natashę ... Na razie wystarczyć mi musi książka Margaret Stohl, która opowiada historię Czarnej Wdowy.

Natasha Romanoff — najbardziej śmiercionośna i niebezpieczna agentka T.A.R.C.Z.Y od dziecka szkolona na superszpiega. Jako mała dziewczynka uczyła się jak składać i rozkładać broń, ćwiczyła sztuki walki, metody zabijania i ukrywania się przed wrogami. Niegdyś całkowitą władzę nad nią miał Ivan Somodorov, jej nauczyciel i prześladowca. Książka rozpoczyna się w momencie, kiedy Czarna Wdowa wykonuje kolejną misję — tym razem musi zlikwidować swojego byłego mentora, przeszkodzić mu w jego eksperymentach i wyrwać z jego rąk dziewczynkę — Ave, która bardzo przypomina jej ją samą z przeszłości.

Ava Orlova — przed ośmiu laty uratowana przez Czarną Wdowę z rąk Ivana Somodorova, obecnie ukrywająca się w opuszczonych budynkach i piwnicach, stara się wieść normalne życie amerykańskiej nastolatki. Ava jest córką rosyjskiej ekspert od fizyki kwantowej, jako dziecko została poddana serii eksperymentów, od których uratowała ją Natasha, i umieściła pod opieką T.A.R.C.Z.Y, skąd niespokojna nastolatka uciekła. Dziewczyna zawsze pragnęła jeszcze raz spotkać się ze swoją wybawicielką, ale Czarna Wdowa nie jest typem ciepłej i troskliwej siostry i konsekwentnie odmawia spotkania z dziewczyną. Do teraz... W Europie znów giną dzieci i Natasha podejrzewa, że jej dawny nauczyciel powrócił i planuje dokończyć to, co przed ośmiu laty udaremniła mu Czarna wdowa. Ava i Natasha muszą połączyć siły, by wspólnie spróbować udaremnić plany Ivana.

''Czarna wdowa. Na zawsze czerwona'' zawiera wszystko, czego możemy oczekiwać od Marvela, pozwala odkryć nam nieznane fakty dotyczące najmniej docenianego członka grupy Avengers. Margaret Stohl stworzyła bardzo ciekawą fabułę, każdy element jest wstawiony w odpowiednim miejscu, każde wydarzenie ma swoje uzasadnienie, sceny walk są opisane w bardzo ciekawy i obrazowy sposób, mogłam wyobrazić sobie, jak przebiega walka i jakie ruchy wykonuje Natasha. Spodziewałam się jednak więcej samej Natashy w tej książce, a dzieli ją ona z dwójką nastolatków i czasami miałam wrażenie, że pełni ona bardziej funkcje ich opiekunki i przewodnika, niż głównej bohaterki i superszpiega. Narracja w książce jest podzielona pomiędzy trzy osoby: Natashę, Avę i Alexa, rozdziały pełne akcji przerywają raporty z przesłuchań, które miały miejsce po zakończeniu akcji, co wzbudza w nas jeszcze większą ciekawość, by poznać zakończenie tej historii.

Książka pełna akcji, tajemnic, ale także humoru. Jednak mi, fance Avengers, czegoś tutaj zabrakło. Książkę przeczytałam bardzo szybko, można wręcz powiedzieć, że ją połknęłam, tak bardzo byłam ciekawa przeszłości Czarnej wdowy i przyszłości Avy. Autorka podjęła się bardzo trudnego zadania — zmierzenie się z historią Czarnej Wdowy, o której wiemy tak niewiele, a pojawia się w tylu wątkach w filmach Marvela na pewno nie było łatwe. Całą książkę oceniam bardzo pozytywnie, bardzo się cieszę, że w końcu pojawiło się coś o tajemniczej Natashy, mam jednak nadzieję, że to dopiero początek i już wkrótce pojawi się kolejna książka o losach Czarnej Wdowy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Na zawsze czerowna..

Ocena:
Data:
Uwielbiam Marvela i wszystko, co się z nim wiąże. Dlatego, gdy zobaczyłam powieść Margaret Stohl wiedziałam, że muszę ją mieć w swoim posiadaniu i przeczytać losy Natashy Romanoff.

Imponujące jest to, że pani Margaret podjęła się napisania książki w świecie, który jest przepełniony wspaniałą akcją, sekwencjami walk, superbohaterami, humorem oraz nieczystymi zagrywkami. Książka nie może ukazać wizualnie tego, co zobaczymy na ekranie czy w komiksie ... można oczywiście strać się opisać to w pewien, określony sposób, ale nie będzie to tak dosadne, jak to, co widzimy w kinie czy w telewizorze, jednak Stohl udało się połączyć wszystkie elementy w sposób, w który nie przytłacza czytelnika, ale pokazuje mu w prosty sposób, bez nadmiernych opisów — fabułę, która jest rewelacyjnie poprowadzona.

Natasha Romanoff alias Czarna Wdowa jedna z najbardziej znanych postaci kobiecych, jeżeli chodzi o Marvela i Avengersów, lubiana, ale bardzo często niedoceniana. Fani Wdowy narzekają, że nie ma jeszcze filmu o tej bohaterce (biorąc pod uwagę, że każdy z Avengersów dostaje film, może w końcu doczekamy się filmu o niej), jednak książka Margaret Stohl może troszeczkę łagodzi niedosyt dotyczący tego braku. Co można powiedzieć o Natashy, na pewno to, że jest zawodowcem w każdym calu. Sprawy prywatne agentki Romanoff są ściśle tajne i nawet sama agentka wie, że musi bronić je za wszelką cenę. Wydaje mi się, że Czarna Wdowa jest ikoniczną postacią, jeżeli chodzi o komiksy i osoby, które sięgną po tę książkę, będą wiedzieć z kim mają do czynienia.

Co mnie zawiodło i ma związek z bohaterami to to, że Natasha nie jest główną postacią w książce. Bardziej jej postać jest niańką dwójki dzieciaków, które postanowiły urwać się ze smyczy i zabawić w szpiegów.

Co do dzieciaków mamy tutaj przedstawioną Ave, dziecko uratowane przez T.A.R.C.Z.A. z rąk rosyjskiego zbira i jednego z największych wrogów Nataszy — Iwana Somodorova. Ave jest taką mini Czarną Wdową, która jest skrzywdzonym pisklakiem, który zasadniczo potrzebuje tylko trochę miłości. Drugim nastoletnim bohaterem jest Alex Manor, amerykański chłopak z niekontrolowanymi wybuchami złości, łatwo go sprowokować i jego przeszłość jest zagdką. Ava poznaje Alexa w swoich snach, co jest dla niej dość dziwne, ale jest zauroczona jego postacią i właśnie to powoduje, że gdy widzi go po raz pierwszy, zaczepia go i akcja od tego momentu się komplikuje, bardzo się komplikuje. Jednak, by się dowiedzieć w jaki sposób, musicie sięgnąć po książkę.

Nie spodziewałam się, że fabuła książki będzie jakaś wybujana, nie ma tam żadnych komplikacji, które zakłóciłyby odbieranie historii, jest ona bardzo fajnie złożona, każda wstawka, przechodzenia z akcji do akcji jest uzasadnione, nie ma za wiele mieszania i zbędnych informacji. Bardzo dobrze czytało mi się tę publikację. Ze względu, że filmy Marvela nie są mi obce, mogłam sobie doskonale wyobrazić, jak wyglądają poszczególne sceny walk. Książka oczywiście posiada kilka mankamentów, które mogą razić zagorzałych fanów Marvela, jednak efekt końcowy jest na tyle dobry, że z wielką chęcią obejrzałabym film zrobiony na jej podstawie.

Co do wspomnianych mankamentów, poza jednym już wspomnianym. Drugim jest postać Tony’ego Starka, która powinna moim zdaniem inaczej wyglądać, inaczej zostać opisana. Tony to osoba irytująca, ale w tym samym czasie zabawna, w pewnym stopniu czarująca i pełna charyzmy, w książce tego brakuje, jednak mogę wybaczyć to mizerne przedstawienie jego osoby ze względu, że jest on postacią epizodyczną.

W całej publikacji zabrakło mi iskry zadziorności, która jest tak dobrze znana w historiach Marvela. Na pewno autorka podjęła się sporego wyzwania, mierząc się z tym Uniwersum i wyszło jej to w miarę dobrze, ale bez fajerwerków.

Podsumowując, jestem bardzo zadowolona, że sięgnęłam po Czarną Wdowę, ponieważ jest to coś innego. Historia Natashy jest na tyle skomplikowana, obszerna i ciekawa, że można na niej podstawie stworzyć bardzo wiele takich powieści i mam nadzieję, że to dopiero początek i że już niedługo będziemy mogli poznać dalsze losy Wdowy spod pióra Margaret Stohl.

Dla osób niewdrożonych w Uniwersum Marvela: Jeżeli lubicie czytać ciekawe historie, w których jest wartka akcja i ciekawe postacie, nie musicie martwić się, że się pogubicie, jest to historia stworzona od podstaw, jedynie zawarta w świecie Marvela. Margaret Stohl postawiła na prostotę i większość podstawowych organizacji oraz postaci jest wytłumaczone, wiadomo lepiej znać i widzieć cokolwiek, ale ta wiedza nie jest konieczna do przeczytania tej powieści. Dlatego polecam ją wszystkim zainteresowanym.

Muszę oczywiście dodać: OKŁADKA TO CUDO! Ona przyciąga niewiarygodną uwagę i za to ogromny plusior.

Review Junkie, Anna
https://reviewjunkiebooks.wordpress.com/2016/10/12/recenzjaksiazki-czarna-wdowa-na-zawsze-czerwona-margaret-stohl/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena