Koszyk 0
Opis:
Nowa powieść autorki bestsellerowych "Matek, żon, czarownic"! Berlin 2011. Joanna Górecka, dla przyjaciół Asia, spotkała wreszcie miłość swojego życia. Do ślubu z Kemalem pozostało zaledwie kilka miesięcy. W tym czasie Asia poznaje losy kolejnych niezwykłych kobiet ze swej rodziny. Aurora, przyjaciółka Galileusza, bezwzględna Olimpia, Madelaine, ambitna dama dworu francuskiej królowej Marii Leszczyńskiej - każda z nich wiodła życie pełne emocji, pasji i tajemnic.. ... Ale życie Asi także nie jest wolne od napięć i dramatycznych wydarzeń. Wyczekiwany ślub nagle staje pod znakiem zapytania, upragniona praca również, jako że Julian, pierwszy mąż Joanny, na wszelkie sposoby próbuje zaszkodzić byłej żonie. Wszystko to jednak przestaje być ważne, gdy dwunastoletnia córka Asi, Kamila, znajdzie się w niebezpieczeństwie... Joanna Miszczuk (ur. 1964) - wrocławianka duchem, choć rzadko ciałem. Obecnie mieszka i pracuje w Berlinie. Matka nastoletniej córki. Z wykształcenia pedagog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Przeprowadzała się osiem razy, ma sześć zawodów, mówi czterema językami. Mieszkała w Niemczech, Francji i Polsce. Niepoprawna romantyczka, choć szalenie uporządkowana i logiczna. Ulubione miejsca: Wrocław, Montmartre w Paryżu, Berlin i Sopot. Pisze powieści, teksty kabaretowe, wierszyki dla dzieci. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joanna Miszczuk
  • 2013
  • 0
  • 448
  • 192
  • 125
  • *, 97883-7839-6055
  • 9788378396055
  • ZB3Y5

Recenzje czytelników

Niezwykła moc kobiet

Ocena:
„Córki swoich matek” to już trzecia część losów Joanny Góreckiej i jej znamienitych przodków. Zazwyczaj jeśli książka przypadła nam do gustu, to chętnie sięgamy po jej kontynuację. Bywa jednak, że kolejna powieść okazuje się rozczarowaniem i po jej przeczytaniu czujemy jedynie niesmak i zniechęcenie do sięgania po kolejne sagi. Jak będzie w przypadku tej książki?

Joanna przygotowuje się do ślubu ze swoim egzotycznym, marokańskim narzeczonym. Okazuje się niestety ... że procedura nie jest tak łatwa jak pierwotnie zakładali narzeczeni. W międzyczasie Kemal wyznaje Joannie, że jego życie uczuciowe nie jest do końca uporządkowane, bowiem nie rozstał się jeszcze ostatecznie z pewną kobietą. Czy mimo wszystko Joanna zdecyduje się na ślub?

Zgłębiając pamiętniki swoich słynnych prababek Asia poznaje nie tylko własną przeszłość, ale także ociera się o historię. Ma niepowtarzalną okazję przyswojenia sobie faktów, które najprawdopodobniej nigdy nie ujrzą światła dziennego, a mogłyby zdecydowanie wpłynąć na wiedzę o przeszłości. Czy Joanna wykorzysta kolejne rewelacje?

Bardzo lubię powieści obyczajowe. Cenię książki, których bohaterami są zwykli, prości ludzie, którzy zmagają się z większymi lub mniejszymi problemami. Po prostu lubię w książkach odnajdywać część siebie aby z fikcji literackiej uczyć się radzić sobie z przeciwnościami losu. Dodatkowym atutem są wszelkie nawiązania do przeszłości i odkrywanie rodzinnych tajemnic. Wydawałoby się więc, że książki Pani Joanny Miszczuk będą dla mnie idealne. Jednak zabrakło w nich bardzo istotnego elementu – wiarygodności. Chyba nawet najznamienitsze królewskie rody nie są w stanie wykazać się tak wspaniałymi przodkami, osobami, które miały ogromny wpływ na losy świata i na stałe zapisały się na kartach historii. Nie możemy też zapominać o niezwykłych, magicznych wręcz zdolnościach ujawniających się u niektórych kobiet z tego rodu. Na tym tle losy Joanny Góreckiej wypadają dość blado. Z przyjemnością czytałam pierwszą część „Matki, żony, czarownice”. Trzecia nie zaskoczyła nie już niczym nowym. Mniej jest historii z życia prababek, choć oczywiście pojawiają się także znane nazwiska. Autorka skupia się tym razem bardziej na współczesności. Dominuje wątek przygotowań do ślubu i całej związanej z tym wydarzeniem papierologii. W książce pojawia się też wątek sensacyjny, który zdecydowanie ożywia fabułę jednak Autorka zakończyła go zanim na dobre się rozwinął.

„Córki swoich matek” to swoisty literacki miszmasz. Znajdziecie tu elementy powieści obyczajowej, historycznej, romansu, szczyptę sensacji i humoru. Powieść wywarła na mnie pozytywne wrażenie jednak czegoś mi w niej zabrakło. Bardzo jestem ciekawa w jakim kierunku rozwinie się twórczość Pani Miszczuk. Z chęcią sięgnę po kolejne książki tej Autorki, bowiem tkwi w niej ogromny potencjał. Mam jednak nadzieję, że życiorys Joanny Góreckiej został już definitywnie zamknięty.

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://sladami-ksiazki.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dla silnych kobiet

Ocena:
Autor:
Data:
Trzecia część sagi o mądrych i niezwykłych kobietach, które nie boją się podejmować wyzwań. Szybko przeczytałam, za szybko szczerze mówiąc i czuję teraz taki niedosyt. Jeszcze by się chciało...
Polecam tym czytelnikom, którzy przeczytali dwa pierwsze tomy. Polecam całość kobietom, które są silne i odważne, ponieważ w tej książce znajdą swoje odbicie i siłę.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena