Koszyk 0
Opis:
  ZDRADA, MIŁOŚĆ I IDEAŁY W CZASACH ANGIELSKIEJ WOJNY DOMOWEJ Londyn, 1640 rok. Henrietta Challoner nie wiedzie beztroskiego życia kupieckiej córki. Owdowiały ojciec nadużywa alkoholu, babka odmawia dostępu do wykształcenia, a bracia walczą po przeciwnych stronach barykady. Na dodatek dziewczyna zakochuje się w mężczyźnie, którego jej rodzina nie chce zaakceptować. Henrietta angażuje się ... w spór parlamentarzystów z rojalistami, próbując równocześnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w burzliwym okresie rewolucji kobiecie przyda się wykształcenie? I jak ocalić ludzi,  których kocha, pozostając jednocześnie lojalną i wierną ideałom? Najlepsza powieść historyczna 2014 według magazynu BBC History Extra! Intensywne, pełne mocy pisarstwo Senior tchnęło nowe życie w najbardziej wyniszczający i niebezpieczny okres w angielskiej historii. „The Times” Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Antonia Senior
  • 2016
  • 9788379765225
  • 9788379765225
  • ZDESR

Recenzje czytelników

Historyczny Londyn pełen miłości i zdrad

Ocena:
Data:
Londyn w XVII wieku był mroczny, brudny i niebezpieczny. Najlepiej wie o tym Henrietta, śledząca zmiany polityczne i liczne konflikty wewnętrzne w kraju. Jako kobieta ma jednak niewiele do powiedzenia - powinna szyć, gotować i być piękna dla przyszłego męża, któremu będzie przecież dogadzać całe życie. Henrietta ma jednak inny plan na swoje życie, a nadchodząca rewolucja, daje jej szansę na zmiany.

Henrietta jest piękną i mądrą dziewczyną ... jednak nie ma może korzystać ze swojej wiedzy i elokwencji. Jako młoda dama ma obowiązek przebywać w domu, podczas gdy jej brat bliźniak swobodnie zwiedza miasto i dyskutuje o przyszłości kraju. Dziewczyna ma jednak dość udawania głupiej i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Nie czuje się gorsza od mężczyzn i wie, że dorównuje im zarówno inteligencją jak i wiedzą. Jej życie zaczyna się dynamicznie zmieniać, odkąd u swojej kuzynki poznaje mężczyznę, który wzbudza u niej szybkie bicie serca. Niestety - aby mogła z nim być, musiałby być bogaty! Jaką decyzję podejmie? Wygra serce, czy rozum?

Uwielbiam książki właśnie za to, że są od siebie tak różne! Każda z przeczytanych lektur wnosi w nasze życie coś innego i nie tylko rozwija wyobraźnię, ale też koi nerwy, wzbogaca słownictwo i wiedzę. Dzięki Córce rewolucji przeżyjecie wspaniałą podróż w czasie. Dowiecie się, jak wyglądała sytuacja w Londynie i dlaczego tamtejsze zmiany były tak istotne dla dzisiejszej Anglii. Przeczytacie też o tym, jak bardzo prawa kobiet były kiedyś ograniczone i dlaczego to się zmieniło. Świetna książka dla wielbicieli historii, choć rodzinne spory Henrietty, jej miłosne wątpliwości i aktywność polityczna powinny zaciekawić wszystkich, bo książka jest po prostu pięknie napisana.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

- Córka rewolucji

Ocena:
Autor:
Data:
Dzisiaj chcę Wam przedstawić kolejną książkę, która wpadła mi w oko podczas robienia październikowych zapowiedzi.

Fabuła powieści pt."Córka Rewolucji" Antonii Senior, osadzona jest w czasach angielskiej wojny domowej. Do tej pory nie interesowałam się za bardzo tym tematem, więc postanowiłam, że trzeba to zmienić, a ta powieść będzie idealna na sam początek mojej przygody z tamtymi czasami.


Opis:

Najlepsza powieść historyczna 2014 według magazynu BBC History Extra ...

ZDRADA, MIŁOŚĆ I IDEAŁY W CZASACH REWOLUCJI ANGIELSKIEJ.

Londyn, 1640 rok. Henrietta Challoner nie wiedzie beztroskiego życia kupieckiej córki. Owdowiały ojciec nadużywa alkoholu, babka odmawia dostępu do wykształcenia, a bracia walczą po przeciwnych stronach barykady. Na dodatek dziewczyna zakochuje się w mężczyźnie, którego jej rodzina nie chce zaakceptować.

Henrietta angażuje się w spór parlamentarzystów z rojalistami, próbując równocześnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w burzliwym okresie rewolucji kobiecie przyda się wykształcenie? I jak ocalić ludzi, których kocha, pozostając jednocześnie lojalną i wierną ideałom?

Wątek historyczny tej powieści jest bardzo dobrze opisany, jak i wydarzenia, które się działy właśnie w tamtym czasie. Autorka ma bardzo lekki styl i książkę czyta się naprawdę szybko, jednak historia jej bohaterów... nie za bardzo mnie porwała.

Książka mimo historycznych wątków, ma również wątek miłosny, który jednak nie zdominował książki, ale był miłą odskocznią, od zdrady i konfliktu w państwie. Bardzo przypadło mi to do gustu, gdyż czasami mam dość czytania ckliwych romansów. Dzięki temu, że romans jest tylko ciekawym dodatkiem w całej tej historii, książka na pewno przypadnie do gustu także męskiej części czytelników.


Narracja powadzona jest naprzemiennie. Narratorami w różnych momentach są - Henrietta i jej dwaj bracia, co daje nam możliwość spojrzenia na dwie strony konfliktu, który zrodził się w Anglii. Moim zdaniem najlepiej czytało mi się narracje jednego z braci - Sama. Zyskał moją przychylność przekonaniami politycznymi i swoim wyborem, przez co, cały czas czekałam na rozdział z jego perspektywy.

Moim zdaniem, głównej bohaterce, dużo brakowało do miana "córki rewolucji". Oprócz pomagania ojcu, oczytaniu i większej wiedzy niż inne kobiety w tamtych czasach, wcale nie była taką osobą, jaką sobie wyobrażałam. Jednak nie można jej było odmówić waleczności, odwagi i tego, że miała wielkie serce. Henrietta jest postacią, której nie da się nie lubić. (zresztą przeczytacie, to zobaczycie o co dokładnie mi chodzi :) )

Polecam Wam tę powieść, jeśli lubicie książki historyczne. Jest to "must have" dla osób, które interesują się historią Anglii :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena